Smagiausia šokti ir dainuoti saviems

Smagiausia šokti ir dainuoti saviems (0)

2020-01-17

Sausio 4 d. Veliuonos kultūros centro kolektyvai į koncertą sukvietė savus – veliuoniškius. Konkursuose, festivaliuose ir kitų seniūnijų ar miesto renginiuose pasirodantys šokėjai ir dainininkai kartais pritrūksta laiko savo darbu pradžiuginti šeimas, artimuosius ir kaimynus, o šįkart teatralizuotas vaidinimas ir buvo skirtas tiems, kurie už gražias akimirkas atsidėkoja gausiausiais ir šilčiausiais plojimais.

Kolektyvas atsinaujina

„Dar rudenį pradėjome galvoti apie tokį renginį – per mažai mus mato vietiniai gyventojai. Tai buvo savotiška mūsų darbo ataskaita“, – sako antrus metus Veliuonos kultūros centrui vadovaujanti Violeta Grabauskienė. Anksčiau Juodaičiuose mokytoja, Klausučiuose kultūrinės veiklos organizatore dirbusi ir aktyviai visuomenine veikla užsiėmusi kultūrininkė naujų vėjų atnešė ir į šią įstaigą.

Kultūros centre šiuo metu dirba 12 žmonių, iš kurių septyni – meno vadovai, vadovaujantys įvairiems kolektyvams. Jų po įstaigos sparnu glaudžiasi net devyni. „Džiaugiuosi savo kolektyvu. Visi meno vadovai dirba su entuziazmu, myli darbą. Kultūros centras turi būti gyvas, jame žmonės laukiami ne tik per renginius“, – sako V. Grabauskienė.

Kad centras nebūtų tuščias, čia nuolat rengiamos parodos – tam yra tinkamų erdvių, o veliuoniškiai jau įpranta naujų įspūdžių ieškoti ne tik muziejuje, bet ir kultūros centre. „Parodas, renginius organizuojame kuo įvairesnius, kad pritrauktume platesnį ratą lankytojų, įtiktume įvairiam skoniui“, – tikina kultūros centro vadovė.

Veliuoniškiai jau pastebėjo – renginiai puošiami įdomiomis, netradicinėmis dekoracijomis, itin jaukiai kultūros centro pastatas papuoštas prieš didžiąsias metų šventes. Daugelio idėjų sumanytoja ir įgyvendintoja – nauja kultūros centro darbuotoja – dekoratorė Romarika Pikelienė. Menininkė Veliuonoje sulaukia palaikymo – prieš Kalėdas miestelyje augančius medžius papuošė megztos žuvys – bendruomenės moterų darbščių rankų rezultatas.

Naujo kvėpavimo kultūros centrui suteikė čia įsidarbinusi vadžgiriškė Lina Lukošienė. Vaikų folkloro grupei „Šebukai“, sakralinės muzikos ansambliui vadovaujanti ir daugybėje projektų dalyvaujanti muzikantė Veliuonoje spėjo suburti du kolektyvus, padeda ruoštis solistams.

Rado lobius

„Veliuonoje atradau tikrus lobius. Vieną atradus, jis atveda iš kaimynystės kitą lobį“, – juokiasi L. Lukošienė. Veliuonoje muzikantė subūrė kitokius kolektyvus nei iki šiol. „Visi daugiau įpratę, kad aš dirbu su vaikais, o čia repetuojame su suaugusiaisiais. Labai seniai kirbėjo mintis apie akordeonistų ansamblį. Ją įgyvendinau čia“, – naujų iššūkių vadžgiriškė nebijo. Pasak jos, akordeoną galima rasti dažnuose namuose – buvo mada mokytis juo groti, tad ir grojančių ilgai ieškoti neteko.

Akordeonistų ansamblin susibūrė Daiva Jurevičienė, Olga Jurėnienė ir Vilma Mačiulienė. „Olga – profesionali akordeonistė, baigusi konservatoriją, gali atlikti įmantriausius viražus, o mes jai pritariame. Kūrinių mums parinko kolegė Jadvyga Žemliauskienė. Po pasirodymo dar viena moteris pareiškė norą prisijungti. Smagiai grosime“, – šypsosi L. Lukošienė.

Tik tradicinę lietuvių liaudies muziką atlieka kito Linos vadovaujamo kolektyvo – tradicinės kapelos „Margi blynai“ muzikantės. Būgnais kapeloje muša Bronelė Kučinskienė, armonikomis groja Angelė Minalgienė ir Danutė Masaitienė – iš prieš 20 metų egzistavusio legendinio Tamošių armonikierių kolektyvo. Moterims basedla pritaria D. Jurevičienė, o pati Lina muzikuoja įvairiausiais instrumentais – cimbolais, lumzdeliu ir kitais.

L. Lukošienė padeda ruošti kūrinius, akompanuoja solistui Nagliui Mačėnui ir dešimtokei Austėjai Rimkutei. „Nagliui šiek tiek talkinu, o su Austėja dirbame dar neseniai, dar niekur nepasirodėme, pirmąjį pasirodymą ruošiame Vasario 16-osios koncertui“, – atskleidžia meno vadovė. Visi kiti šios vadovės kolektyvai ir N. Mačėnas improvizuotame „Atžalyno“ mokyklos mokytojų ir mokinių atsiskaityme „ponui vedėjui“ buvo įvertinti puikiai.

Šokių sūkuryje

Jau septintus metus iš Kauno į Veliuoną važinėja choreografė Gintarė Malinauskaitė. Savo studiją didmiestyje turinti ir įvairiuose projektuose dalyvaujanti šokių mokytoja mielai dirba su Veliuonos vaikais – šiuo metu vadovauja net trims vaikų kolektyvams. Pramoginių šokių mokosi paauglių, „mažiukų“ ir „lėliukų“ grupės. Visos jos pasirodė kolektyvų atsiskaitymo koncerte ir sulaukė daug palaikymo ir ovacijų.

„Norinčių šokti vaikų yra, tik poromis nelabai išeina šokti. Bet ir vyresnieji, ir mažesnieji šauniai pasirodo įvairiuose konkursuose, parveža pergalių“, – jaunaisiais šokėjais didžiuojasi V. Grabauskienė. Ji pasidžiaugia, kad G. Malinauskaitė ryžosi iš ilgametės „Veliuoniečio“ šokių ansamblio vadovės Ados Baublienės perimti ir šį kolektyvą. „Labai sunku rasti, kas dirbtų su tautinių šokių kolektyvu. „Veliuonietyje“ šoka aštuonios poros, norisi išlaikyti šį miestelį garsinantį kolektyvą“, – svarsto direktorė.

Visai kitokie kolektyvo „Saltare Festum“ atliekami šokiai. Jau apie 10 metų Irmos Svetlauskienės vadovaujami šokėjai gilinasi į senovinių šokių paslaptis. Šokėjai žavi gracingais, šiuolaikiškam žmogui nebūdingais lėtais judesiais ir puošniais kostiumais.

Skambėjo balsai ir instrumentai

Raudonės kaimo kapela, vadovaujama Jono Apoliaus Grygarto, vos tilpo Veliuonos kultūros centro scenoje. „Muzikantus į kolektyvą buria pats vadovas. Kapeloje groja keliolika muzikantų, prisijungia ir naujų narių“, – sako V. Grabauskienė. Tarp kapelos senbuvių buvo galima pamatyti ir akordeonu grojantį kaunietį, Jurbarko Antano Sodeikos meno mokyklos mokytoją Gytį Gvozdą. Naujais kostiumais pasipuošę muzikantai energingais instrumentų garsais užliejo visą salę, kapelos pasirodymą puošė solistų N. Mačėno ir Rūtos Zmejauskienės balsai.

Ne ką mažesnis kolektyvas – vokalo grupė „Veliuonietis“. Jau daug metų šios moterys, vadovaujamos meno vadovės J. Žemliauskienės, nesiskiria su skambiomis dainomis. Jas atlieka scenoje sukantis „Veliuoniečio“ šokėjams arba vienos. „Vokalo grupė sėkmingai pasirodo įvairiuose konkursuose, neseniai puikiai atstovavo Veliuonai Joniškyje vykusiame patriotinės dainos konkurse, dabar rengiasi dalyvauti „Sidabrinių balsų“ konkurse“, – ilgamečiu kolektyvu pasidžiaugia V. Grabauskienė.

Tą vakarą scena buvo užleista šokėjams, muzikantams ir dainininkams. „Turime ir vaidinančių žmonių, tačiau šįkart jie nepasirodė dėl pakeistos renginio datos ir formato. Tačiau jie taip pat turėtų ką parodyti“, – sako direktorė. Į sceną tąkart nelipo Raudonės skyriaus renginių organizatorės Birutės Jurkšienės vadovaujamo dramos būrelio „Kultuvė“ artistai ir Baltraitiškėje dirbančios Vilmos Kapčinskienės vaidinantys vaikai.

Drauge su bendruomene

Veliuonos kultūros centre kol kas teatro nėra, tačiau teatrinių improvizacijų jo darbuotojai nevengia. Ir šį teatralizuotą koncertą vedė pati V. Grabauskienė, dekoratorė R. Pikelienė su kultūrinių renginių organizatore Jolanta Lukenskaite ir vilkijiečiu Jonu Kveskevičiumi. „Režisieriaus neturime, tačiau bendradarbiaujame su bibliotekininke Violeta Šoblinskaite. Ji padeda pastatyti vaidinimus. Štai ir eglutės įžiebimui buvome parengę vaidinimą“, – sako kultūros centro vadovė.

Kultūros centras mielai bendradarbiauja su kitomis įstaigomis ir organizacijomis. Scenoje tą vakarą pasirodė ir veliuoniškės, šokančios linijinius šokius. Bendradarbiaujant su visuomenės sveikatos biuru jas šokių moko trenerė Evelina Šauklienė, o kultūros centras repeticijoms skiria salę.

„Bendradarbiaujame su biblioteka, muziejumi, seniūnija, gimnazija. Visi drauge rūpinamės veliuoniškių kultūriniu gyvenimu“, – sako V. Grabauskienė. Ji pasidžiaugia pavykusiais praėjusių metų renginiais – „Veliuonos kadriliumi“, miestelio diena, o šiems metams planai jau taip pat sudėlioti – bus minimos visos tradicinės šventės, rengiami veliuoniškių apdovanojimai, planuojama ir naujiena – Antano ir Jono Juškų dainų konkursas. „Metai buvo geri, kitų tikiuosi dar geresnių. Svarbiausia – neprarasti meilės darbui“, – sako V. Grabauskienė.

Jūratė Stanaitienė« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook