„Šokantys berniukai“ susižėrė apdovanojimus

„Šokantys berniukai“ susižėrė apdovanojimus (0)

2009-04-06

Vaikų ir jaunimo teatras „Vaivorykštė", kuriam vadovauja režisierė Birutė Šneiderienė, už puikius spektaklius yra pelnę ne tik žiūrovų meilę, bet ir daugybę prestižiškų apdovanojimų. Šiais, jubiliejiniais, 25-aisiais gyvavimo metais „Vaivorykštė" tęsia tradicijas - kovo mėnesį tapo respublikinio ir tarptautinio festivalių laureatu.

Kovo 20-22 d. Rusijos mieste Gatčinoje vykusiame tarptautiniame vaikų mėgėjų ir profesionalų teatrų festivalyje „Draugų susitikimai" jurbarkiečių teatro spektaklis „Šokantys berniukai" pelnė Didįjį prizą ir diplomą.
„Mes vieninteliai buvome iš Lietuvos ir gavome pagrindinį festivalio prizą. Komisija, kurią sudarė žymūs Sankt Peterburgo teatrologai ir dramaturgai, išrinko mūsų spektaklį, nors festivalyje dalyvavo dar aštuoni teatrai iš Rusijos ir Baltarusijos", - apie „Vaivorykštės" sėkmę pasakojo režisierė B. Šneiderienė.
Tarptautiniame festivalyje geriausiu pripažinto spektaklio „Šokantys berniukai" premjera Jurbarke įvyko 2007 m. pavasarį. Pagrindinių vaidmenų atlikėjai Nerijus Ravinis, Gintarė Skujutė, Tautvydas Jancevičius ir kiti vaidinantieji dabar jau dvyliktokai ir studentai, tačiau randa laiko teatrui ir gausina „Vaivorykštės" prizų derlių.
Jurbarkiečiams komisija skyrė ir diplomą už geriausią scenografiją. Ją spektakliui sukūrė dailininkas Zigmas Morlencas.
Gatčina yra netoli antrojo pagal dydį Rusijos miesto Sankt Peterburgo, tad teatrų festivalio dalyviai pabuvojo Ermitaže ir kituose garsiuosiuose muziejuose, jiems buvo surengtos ekskursijos po dieninį ir naktinį miestą.
„Grįžę iš Gatčinos sužinojome, kad mūsų teatras tapo ir respublikinio vaikų ir jaunimo teatrų konkurso „Šimtakojis" laureatu - jau penktą kartą. Ši žinia mus dar labiau nudžiugino", - teigė B. Šneiderienė. Poryt „Šimtakojo" laureatų šventėje Telšiuose vaivorykštiečiai vėl vaidins „Šokančius berniukus".
Šiais metais parodęs jau dvi premjeras Jurbarke vaikų ir jaunimo teatras „Vaivorykštė" gražiausiomis spalvomis tviska ne tik savojo miesto padangėje.

Danutė Karopčikienė« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook