Televizijos „Dainų dainelėje“ – du atstovai

Televizijos „Dainų dainelėje“ – du atstovai (0)

2018-02-10

Lietuvos vaikų ir moksleivių konkurso „Dainų dainelė“ zoniniame ture Tauragėje sausio 26 d. dainavo ir Jurbarko rajono atstovai. Į baigiamąjį turą, kurio koncertus transliuos LRT televizija, atrinkti du – solistas Ignas Icikevičius ir vaikinų ansamblis „Bildukas“.

Konkurso „Dainų dainelė“ rajoniniame ture sausio 17 d. dalyvavo 8 solistai, duetas ir ansamblis. Komisija, vadovaujama Jurbarko r. ugdymo įstaigų muzikos mokytojų metodinio būrelio pirmininkės Kristinos Martinaitytės-Glinskienės, į zoninį turą atrinko Jurbarko „Ąžuoliuko“ mokyklos ugdytinių Emilijos Vasiliauskaitės ir Luko Kairio duetą (mokytoja Rasa Pocevičienė), solistus Giedrių Karčiauską (Antano Sodeikos meno mokykla, mokyt. Danutė Lapienė), Medą Zabilavičiūtę (Jurbarkų darželis-mokykla, mokyt. Alvyda Latožienė), Gretą Beržinskaitę ir Igną Icikevičių (Jurbarko kultūros centras, mokyt. Rūta Šličkutė) ir vaikinų vokalinį ansamblį „Bildukas“ (Jurbarko kultūros centras, mokyt. D. Lapienė).

Tauragės zonos ture dainavo 6 savivaldybių atstovai. Iš viso pasirodė 45 dalyviai. Į respublikinį turą atrinkta 19 dalyvių. Jurbarko, Raseinių, Šilalės ir Pagėgių savivaldybėms atstovaus po 2, Kelmės – 4, o Tauragės – net 7 dalyviai.

Tik solistas Ignas Icikevičius ir vaikinų vokalinis ansamblis „Bildukas“ įveikė vertinimo kartelę ir pateko į konkurso trečiąjį turą. Abu dalyviai atstovauja Jurbarko kultūros centrui ir turi didelę dainavimo ir konkursų patirtį. I. Icikevičių paruošė dainavimo studijos „Strazdas“ vadovė R. Šličkutė, „Bildukui“ vadovauja chorvedė D. Lapienė.

Pasak chorvedės D. Lapienės, kurios parengti dainininkai ne kartą yra tapę „Dainų dainelės“ laureatais, vertinimo kartelė nuolat keliama ir šiemet buvo ypač aukštai – pereinamasis balas buvo 20,9.

„Mūsų atstovai, patekę į trečiąjį turą, surinko daugiau. Ir visi Tauragės zonoje dainavę mūsų rajono atstovai buvo gerai pasirengę, iš bendro konteksto neišsiskyrė“, – sakė kitų pasirodymus stebėjusi „Bilduko“ vadovė.

Jurbarkietė chorvedė atkreipė dėmesį, kad „Dainų dainelė“ yra aukšto meninio lygio konkursas ir jame nedalyvausi padainavęs porą mėnesių ar metus. „Šie vaikai dažniausiai yra ugdomi jau nuo ankstyvos vaikystės. Paradoksas, kad konkursą organizuoja Švietimo ir mokslo ministerija, o laimi kultūros centro atstovai“, – sakė D. Lapienė.

Tauragės zonos ture irgi daugelis dalyvių, patekusių į kitą turą, buvo iš meno mokyklų, specializuotų muzikos gimnazijų arba, kaip Tauragės rajonui atstovausiantys dainininkai, iš moksleivių kūrybos centro. Beje, 6 geriausiai įvertintus tauragiškius paruošė jurbarkietė muzikos pedagogė Alina Dambrauskienė.

Konkurso baigiamojo etapo koncertai Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje ir laureatų koncertas Nacionaliniame operos ir baleto teatre vyks gegužės mėnesį.

Danutė Karopčikienė« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook