Balsavimas

Ar rajone turėtų nelikti paminklų sovietiniams okupantams ir kolaborantams?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Mano kraštas: kūrybinė, jaunimo ir bendruomenių erdvė

Mano kraštas: kūrybinė, jaunimo ir bendruomenių erdvė

Atlygis už gerus darbus – sugrįžtantis gerumas (0)

Metams sukant pabaigos link nori nenori imamės to paties – vertiname, svarstome, ką nuveikėme, ir vėl planuojame. Dideli ir visai maži darbai – vienodai svarbūs, jei viskas daryta iš širdies. Ir atlygis tuomet laukia išskirtinis – geri darbai sugrįžta gerumu.

(Plačiau...)

Didžiosios žiemos šventės budina ir dalija gerumą (0)

Prieš gražiausias metų šventes stingstančią, baltomis pusnimis apklotą žemę šildo gerumas. Betliejaus žvaigždė nušviečia kelią į bendrystę duodantiesiems ir gaunantiesiems. Vieni – dosniai aukodami materialias gėrybes, dėmesį, jautrų žodį, kiti – atvira širdimi priimdami tai, kas atnešama su meile, gauna tikėjimo gerumu dovaną. 

(Plačiau...)

Pagerbdami Prezidentą dalijo duoną (0)

Lapkričio 26-ąją Vadžgiryje pagerbtas Lietuvos prezidentas, generolas, partizanų vadas Jonas Žemaitis-Vytautas. Laisvės kovotojas sovietų buvo nužudytas 1954-ųjų lapkričio 26-ąją Maskvoje, o jo paskutinio bunkerio vieta – ilgam užmiršta.

(Plačiau...)

Kariuomenės dvasią saugo šauliai ir savanoriai (0)

Lapkričio 23 d. minima Lietuvos kariuomenės diena šiemet itin iškilmingai švęsta visoje Lietuvoje – kaip ir atkurtai Lietuvos valstybei, atkurtai jos kariuomenei suėjo 100 metų. Jurbarke tądien Trispalvė kilo prie Vytauto Didžiojo paminklo, o garbingai nueitas kelias tiestas liudijimais.

(Plačiau...)

Bendruomenės skuba išleisti pavėlavusius pinigus (0)

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos lėšos, skirtos bendruomeniškumui stiprinti, šiemet bendruomenes ir kitas nevyriausybines organizacijas pasiekė vėliau ir mažesnės. Už šias lėšas seniūnijose jau įgyvendinami projektai. Tačiau bendrystę labiau nei pinigai stiprina aktyvūs, savanorystės prasmę jau seniai suvokę žmonės – tokia mintis kirbėjo kalbinant tuos, kurie rašė projektus ir rūpinasi juos įgyvendinti.

(Plačiau...)

Skaitymo varžytuvės – ne dėl prizų (0)

Nors biblioteka jau seniai nebėra tik knygos, o skaitymas neretam tampa iššūkiu, skaitančiųjų bendruomenės tebegyvuoja ir pildosi naujais nariais. Juolab kad ir bibliotekininkai sugalvoja įvairiausių būdų, kaip patraukti žmones prie knygų. Vienas tokių – jau ne pirmus metus vykęs „Vasaros skaitymo iššūkis“.

(Plačiau...)

Apie suvienijančius džiaugsmus bei darbus sau ir svečiams (0)

Skirsnemunė

Pirmasis Lietuvoje užfiksuotas seisminis įvykis – tai 1328 metų žemės drebėjimas Skirsnemunėje. Rugpjūčio pabaigoje vykusioje miestelio šventėje seniūnas Aidas Mozūraitis priminė šį prieš 690 metų nutikusį reiškinį, linkėdamas skirsnemuniškiams švęsti taip, kad sudrebintų žemę.

(Plačiau...)

Amatų kiemelyje – pamokos jaunimui ir pagundos turistams (0)

Per Žolinę Veliuonoje, Turgaus aikštėje sušurmuliavo Amatų kiemelis. Taip gražų laisvadienį sklandžiai startavo Lietuvai pagražinti draugijos Veliuonos skyriaus įgyvendinamas ir veliuoniškių remiamas projektas, turintis garsinti miestelį, vienyti bendruomenę, padėti pritraukti į Veliuoną turistų, o gal ir padėsiantis užsidirbti. 

(Plačiau...)

Fotografijose – Jurbarko kraštą kuriančios šeimos (0)

Paskutinė Jurbarko krašto šventės diena – sekmadienis, pavadintas „Šeimų tiltai“ ir skirtas šeimoms – nuo jauniausio jos nario iki žilagalvio senjoro. Į gražius ir prasmingus renginius šią dieną kviečia Jurbarko viešoji biblioteka, o apsilankę jos kiemelyje galės apžiūrėti net dvi parodas: „Neregėta Lietuva“ ir „Jurbarko krašto šeimos, kuriančios Lietuvą“. 

(Plačiau...)

Karštis netrukdė nei dirbti, nei švęsti atlaidus (0)

Raudonė

Kiekvieną trečiadienį Raudonėje – turgelis. Taip prieš beveik penkerius metus pasiūlė miestelio moterų sambūris, ir idėja pasiteisino. Ne tik apsipirkti, bet ir pabendrauti raudoniškiai eina į turgelį. Ir seniūnas Česlovas Meškauskas nepraleidžia progos susitikti su žmonėmis.

(Plačiau...)

Ties rajono vartais – jubiliejinis stogastulpis (0)

Birželio 23 d. atgijo Seredžiaus miestelis – į jubiliejinę šventę, skirtą Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui ir Seredžiaus vardo pirmojo paminėjimo rašytiniuose šaltiniuose 725-osioms metinėms, sugužėjo ne tik serediškiai, bet ir gausus būrys svečių. Juos pasitiko Palemono kalno papėdėje, prie kelio Kaunas–Jurbarkas, pastatytas stogastulpis.

(Plačiau...)

Kraštietis Andrius: dainai reikia tikros meilės (0)

Jau seniai Lietuvoje nebegyvenantis jurbarkietis Andrius Pojavis lietuviškiausius pavasario mėnesius praleido gimtinėje – aplankė tėvelius, šventė Vasario 16-ąją ir koncertavo. Nemažai apie Andrių kalbėta ir rašyta prieš penketą metų, kai jis laimėjo „Eurovizijos“ nacionalinę atranką. O kuo ir kaip jis gyvena dabar?

(Plačiau...)

Veliuonoje skleidžiasi kūrybiškumo žiedai (0)

Balandžio 23 d. Jurbarko r. savivaldybės viešojoje bibliotekoje prasidėjo Nacionalinės muziejų savaitės renginiai: minint Pasaulinę knygos dieną saulėtame bibliotekos kieme buvo garsiai skaitomos knygos, o vakare į šventę pakviestas gausus bibliotekos kolektyvas ir į kvapniomis pavasario gėlėmis apkaišytą krėslą pasodinta išrinktoji Metų bibliotekininkė – Violeta Šoblinskaitė Aleksa.

(Plačiau...)

Kino garsenybės gimnazistus mokė žiūrėti (0)

Du garsūs kino režisieriai praėjusią savaitę dirbo Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijoje. Keliolika gimnazistų dalyvavo projekte „Kino busas“ – žiūrėjo ir aptarė dokumentinius filmus ir patys filmavo. Tačiau projekto vedėjai sakė, kad ne kinas čia svarbiausia. 

(Plačiau...)

Šventiškos pamokos kultūros darbuotojams (0)

Balandžio 15-ąją minimą Kultūros dieną Jurbarko kultūros darbuotojai šventė anksčiau. Į viešąją biblioteką juos sukvietė savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus specialistai, parengę smagią programą ir gardžias vaišes. 

(Plačiau...)

Kelias į laimę – per kasdienos pilnatvę (0)

Gruodžio 9-osios pavakare, kai mieste sužibo kalėdinė eglė, Jurbarko kultūros centras pakvietė į tradicinį metų renginį – teatralizuotą koncertą. Mėgėjų meno kolektyvai scenoje kūrė spalvingą pasaką – linksmą, iki graudulio gražią ir, kaip visada, su laiminga pabaiga.

(Plačiau...)

Bendruomenių metus palydėjo Eržvilke (0)

Gruodžio 1 d. į baigiamąjį metų vakarą Eržvilko kultūros centre sukviestos Jurbarko r. savivaldybės bendruomenės. Tradicijos nesulaužytos – ir nuveiktais darbais pasidžiaugta, ir naujienomis pasidalyta, ir pašvęsta iš širdies.

(Plačiau...)

Įdomaus gyvenimo receptas išrašomas Išlestakiuose (0)

Kaip į vieno žmogaus kasdienybę sutalpinti kelis ar net keliolika gyvenimų? Seredžiaus seniūnijos Išlestakių kaime įsikūręs Erikas Laiconas galbūt atsakytų šeimos internetinės svetainės šūkiu: „Mėgaujamės gyvenimu!“ Bet receptas galėtų būti ir toks: būti smalsiu, stebėti pasaulį ir norėti jį žinoti, nebijoti bandyti ir atrasti, daug dirbti ir mąstyti netipiškai, turėti visada palaikančius artimuosius. 

(Plačiau...)

Svečiavimasis padeda pažinti ir draugauti (0)

Seredžius praėjusią savaitę turėjo įvairiakalbių svečių – tai mokykloje įgyvendinamo tarptautinio projekto dalyviai. Svečius priėmė visas miestelis, nes ERASMUS+ projektai tuo ir įdomūs, kad atvykęs jaunimas gyvena vietinių šeimose. Tai, pasak projekto koordinatorės mokytojos Irenos Štyk, suteikia dar didesnes bendravimo ir pažinimo galimybes.

(Plačiau...)

Šventę kūrė įvairialypio Jurbarko krašto žmonės (0)

Jurbarko krašto šventė šiemet buvo ypač puošni ir turtinga – spalvingiausiais tautinių kostiumų raštais, juostų pynėmis, smagiausiomis tarmėmis, skaniausiais patiekalais, linksmiausiomis tradicijomis ir papročiais. Neregėtą bendrystės pynę suvijo palei Nemuną nusidriekusio Jurbarko krašto aukštaičiai, žemaičiai, Mažosios Lietuvos ir Jurbarko gyventojai. 

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook