Svečiavimasis padeda pažinti ir draugauti

Svečiavimasis padeda pažinti ir draugauti (0)

2017-10-11

Seredžius praėjusią savaitę turėjo įvairiakalbių svečių – tai mokykloje įgyvendinamo tarptautinio projekto dalyviai. Svečius priėmė visas miestelis, nes ERASMUS+ projektai tuo ir įdomūs, kad atvykęs jaunimas gyvena vietinių šeimose. Tai, pasak projekto koordinatorės mokytojos Irenos Štyk, suteikia dar didesnes bendravimo ir pažinimo galimybes.

Antrąją viešnagės dieną moksleiviai ir mokytojai iš Vokietijos, Italijos, Lenkijos, Turkijos bei projekto dalyviai serediškiai atvažiavo į Jurbarką ir apsilankė rajono savivaldybės administracijoje. Meras Skirmantas Mockevičius sveikinimo kalboje akcentavo, kad „bendravimas yra svarbiausias dalykas, ką gali patirti žmogus“, o Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Antanas Gvildys pabrėžė, kad Seredžiaus Stasio Šimkaus mokykla-daugiafunkcis centras yra tarptautinių projektų mūsų rajono mokyklose lyderis.

Seredžiaus mokykla turi jau penkių tarptautinių projektų patirtį. Dabar dalyvaujama net dviejuose – „Socialinis verslumas ir savanorystė“ bei „Muzika motyvuoja geriau mokytis“. Abu prasidėjo praėjusiais mokslo metais ir šiais jau baigsis, bet tikrai tai nebus pabaiga.

Mokytoja I. Štyk neabejoja jų gerąja nauda mokiniui. Pati būdama didelė kelionių mėgėja mokytoja norėjo ir mokiniams parodyti, kaip smagu pažinti pasaulį bendraujant su įvairių tautų žmonėmis. „Didžiulis džiaugsmas išsivežti vaikus, kurie nėra niekur buvę, pirmą kartą pasodinti vaiką į lėktuvą. Svečiose šalyse jie gyvena šeimose, tai yra – pamato šalį iš vidaus, susiranda daugybę draugų ir paskui su jais bendrauja“, – sakė mokytoja.

Nemažai serediškių jau pabuvojo Turkijoje, Bulgarijoje, Italijoje ir kitose šalyse, vien pagal projektą „Muzika motyvuoja geriau mokytis“ į užsienį vyko devyni mokiniai. Kartu visada vyksta ir mokytojų – projektas skirtas ne tik mokiniams.

Šiemet pavasarį ir Seredžiaus mokykla pirmą kartą sulaukė projekto partnerių iš užsienio, ir serediškių šeimos į savo namus priėmė trisdešimt jaunuolių. Projektų vadovė sakė: „Labiausiai dėkojame jaunimą priimančioms šeimoms. Per šį projektinį susitikimą svečių turi apie dešimt šeimų.“

Keturios viešnios gyveno Rimkevičių namuose. Dešimtokas Joris Rimkevičius sakė, kad jauniems nereikia kokio nors ypatingo priėmimo, miegoti galima ir ant fotelio, ir ant čiužinio. Svarbu, kad nepritrūktų šnekos. Apie ką šnekasi? „Apie viską“, – sakė Joris ir patvirtino, kad dėl susikalbėjimo – jokių problemų: bendrauja angliškai. Tarptautiniuose projektuose dalyvavo ir vyresnysis Jorio brolis Pijus, dalyvauja ir jaunesnysis – šeštokas Vėjas. Joris pabuvojo Italijoje, Vėjas – Bulgarijoje, buvo įdomu. Savo svetėms lenkaitėms Julijai, Marcelinai ir dviem Martynoms broliai parodė Seredžiaus bažnyčią, piliakalnius, paminklus.

„Patinka tai, kad galiu pakeliauti, pamatyti naujų, gražių, įspūdingų vietų ir susipažinti su naujais žmonėmis, tai ypač padeda tobulinti anglų kalbos žinias“, – sakė Iveta Meiliūnaitė. Šiemet ji buvo išvykusi į Bulgariją, ir pati turėjo svečių iš tos šalies. Dabar Ivetos šeima priėmė Yasemin, kuri gyvena Vokietijoje. „Ar draugę pavyko nustebinti, nežinau, bet ji sakė, kad pas mus labai gražu ir jai patiko. Sunkiausia būna atsisveikinti, nes visi labai susidraugaujame“, – tikino Iveta.

Susitikimo programą rengia projekto partnerius priimanti mokykla, o atvykstantieji atsiveža namų darbus. Serediškiai savo svečiams parodė Jurbarko krašto muziejų ir Panemunės pilį, Trakus ir Vilnių, Klaipėdą ir Baltijos jūrą.

Europos kalbų dieną projekto dalyviai šventė Veliuonos gimnazijoje – kalbėjo savo valstybių kalbomis ir dainavo.

Dainų ir muzikos šio projekto susitikimuose daug. Vilniuje, Balio Dvariono muzikos mokykloje, jaunimas repetavo L. van Bethoveno „Odę džiaugsmui“, kuri yra Europos Sąjungos himnas. Šis kūrinys kovo mėnesį bus paruoštas su orkestru ir pristatytas susitikime Turkijoje.

Klaipėdoje projekto dalyviai svečiavosi Stasio Šimkaus konservatorijoje, kuri yra Seredžiaus mokyklos bendravardė ir partnerė – ten, žinoma, irgi netrūko muzikos.

Paskutinę viešnagės dieną projekto dalyviai ilgėliau sustojo prie paminklo Elui Džolsonui (Al Jolson) – iš Seredžiaus kilusiam aktoriui ir dainininkui, Holivudo superžvaigždei. Čia laukė ir visiems patikusi staigmena – veliuoniškio dainininko Naglio Mačėno pasirodymas.

O atsisveikinimas buvo ne tik su ašaromis, bet ir su linksmybėmis. „Vakare – dideliam vaikų džiaugsmui – buvo šokiai. Šokiai būna ne visur“, – pastebėjo mokytoja I. Štyk.

Nors pažintys ir draugystės tęsiasi virtualiose erdvėse, ir vaikai, ir mokytojai svajoja apie naujus realius susitikimus – jų niekas negali atstoti. „Kaskart susitikę turtime apie ką pasikalbėti, kaskart apsikabiname. Projektas nėra tik susitikimai, bet ir darbas mūsų mokyklose, ir nenorime, kad viskas baigtųsi projektu. Tikimės, kad mūsų pažintis turės tęsinį“, – sakė projekto „Muzika motyvuoja geriau mokytis“ vadovas vokietis Akselis Grundemanas (Axel Grundemann), ir visi pritardami plojo.

Danutė Karopčikienė« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook