Šventiškos pamokos kultūros darbuotojams

Šventiškos pamokos kultūros darbuotojams (0)

2018-04-25

Balandžio 15-ąją minimą Kultūros dieną Jurbarko kultūros darbuotojai šventė anksčiau. Į viešąją biblioteką juos sukvietė savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus specialistai, parengę smagią programą ir gardžias vaišes. 

Į pagalbą savivaldybės darbuotojai pasitelkė švietimo įstaigų ir bibliotekų bendruomenes, kurios savo išmone nenusileido gyventojus renginiais džiuginantiems kultūrininkams, tądien atsipalaidavusiems ir iš širdies šventusiems.

Šventės kaltininkai pateko į kažkada bibliotekos pastate veikusią Jaunimo mokyklą ir tapo jos mokiniais. Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Antanas Gvildys, tą popietę tapęs ir skambintoju, ir valytoju, ir virtuvės vedėju, informavo, kad rajono valdžia šios mokyklos neuždaro ir rugsėjo 1-ąją visi kviečiami į pamokas. Uždaryti ir negalėjo – klasės pilnos. Mokyklos vadovybė į sąrašus įrašė net Veliuonos Bobutę bei kitus ne visai mokyklinio amžiaus mokinius iš visų rajono kultūros įstaigų.

Mokyklos „direktorijus“ – jaunimo reikalų koordinatorius Lukas Bakšys paskelbė pamokų tvarkaraštį: etika, vokiečių kalba, psichologija ir muzika su pertraukomis, per kurias išeiti negalima.

Etikos neklusnius mokinius mokyti ryžosi Naujamiesčio pagrindinės mokyklos pedagogės Vaida Beinarienė ir Saulena Lukšienė. Jos paaiškino, kokia svarbi bendraujant verbalinė, bet ne mažiau reikšminga ir neverbalinė kalba. Tai buvo įrodyta pavyzdžiais. A. Gvildys skaitė narcizo apibūdinimą, o pamokos dalyviai piešė, ką girdėjo. Deja, piešiniuose nieko panašaus į narcizą nebuvo. „Žmonės dažnai nesupranta, kas yra sakoma. Veikia išankstinis nusistatymas, skirtingas detalių suvokimas. Todėl ir nesusikalbame“, – sakė V. Beinarienė.

Dar sunkiau sekėsi bendrauti neverbaline kalba.

Pamoka buvo naudinga, o per pertrauką šoko, vaidino ir dainavo mokytojos Ingridos Naujokaitienės pirmokėliai.

Jei kas nemokėjo vokiečių kalbos, po Vytauto Didžiojo pagrindinės mokyklos mokytojos Ramintos Damušienės pamokos ja kalba beveik laisvai, nes teko ir repuoti, ir perskaityti ilgiausią, net iš 80 raidžių sudarytą žodį.

Po sunkios pamokos atėjo laikas mankštai, kurią vedė kūno kultūros mokytojos Reda Žemelienė ir Aušra Rukšnienė. Tūpčiojo, mosavo, linksėjo, spaudė vienas kitam nosis visi, juk mokykloje smagiausias laikas – pertrauka.

Jurbarko viešosios bibliotekos darbuotojos surengė viktoriną apie knygas. Klausimus kultūrininkai gliaudė kaip riešutus, o pergalę šventė Rasida Kalinauskienė, Rasa Grybaitė, Gabija Viduolytė, A. Gvildys, R. Damušienė V. Beinarienė ir S. Lukšienė. Prizai – knygos.

Į psichologijos pamoką pakvietė Jurbarko kultūros centro vaikų ir jaunimo teatro „Vaivorykštė“ artistai. Po jų mistiškai psichodelinio pasirodymo daugelis tikriausiai susimąstė, kad psichologijoje nieko kol kas nesupranta. Sudėtingo mokslo skonį nuplovė Ievos Sapronaitytės daina.

Muzikos pamoką vedė profesionalai iš Antano Sodeikos meno mokyklos. Inesa Bosaitė prie molberto egzaminavo bibliotekos direktorę R. Kalinauskienę ir Jurbarko kultūros centro direktorę A. Bliundžiuvaitienę. Choreografijos paslapčių mokė Kristė Donauskienė, o dainą tango, repo ir kitais stiliais, diriguojant Vincui Bakšiui ir akomponuojant Rūtai Šličkutei, traukė jungtinis choras.

Kultūros darbuotojus sveikino savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius, ir mokyklų direktoriai, ir šventės organizatoriai, ir net vaizdo tiltu iš Vadžgirio menininkė Nomeda Marčėnaitė. Pasibaigus pamokoms ir sveikinimams A. Gvildys visus pakvietė vaišių.

Smagiai prasidėjęs Kultūros dienos minėjimas pavakare persikėlė prie Jurbarko kultūros centro. Čia buvo iškelta Taikos vėliava. Ji tądien kilo ir Girdžiuose bei Žindaičiuose. Taikos vėliava – simbolinis įpareigojimas saugoti žmonijos meno, mokslo ir kultūros vertybes ir ginti taiką. Ji tapo Kultūros dienos simboliu.

Prieš 83 metus balandžio 15-ąją Vašingtone dvidešimt viena Amerikos žemyno šalis ratifikavo Rericho paktą – sutartį dėl meno, mokslo įstaigų ir istorinių paminklų apsaugos karo ir taikos metu. Tam įvykiui sukurta Taikos vėliava, kurios simboliu pasirinktas raudonas žiedas, juosiantis tris raudonus skritulius baltame fone. Trijų sferų ženklas aiškinimas įvairiai: religija, menas ir mokslas kultūros žiede, tiesa, grožis ir teisingumas, meilė, grožis ir žinojimas, praeitis, dabartis ir ateitis amžinybės rate.

Šventinį vakarą užbaigė kultūros centro Konstantino Glinskio teatro ir Smalininkų mėgėjų teatro „Ąžuolynė“ publicistinis spektaklis apie Vydūną „Tiltai į Tėviškę“. Spektaklio režisierė – Danutė Budrytė-Samienė.

Pasaulinė kultūros diena Jurbarke buvo, kaip ir dera, pilna kultūros ir grožio. Tądien kultūros darbuotojai šiek tiek atsipūtė ir pasidalijo savo kasdiene duona su kitais – leido kurti, improvizuoti, žaisti, šokti, dainuoti, vaidinti. O šventinėms nuotaikoms nurimus vėl grįžo prie savo darbo – skleisti, nešti, rodyti, jaukinti kultūrą kiekvienoje širdyje.

Jūratė Stanaitienė« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook