Balsavimas

Ar rajone turėtų nelikti paminklų sovietiniams okupantams ir kolaborantams?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Pilietis – iš tautos ir valstybės gelmių

Pilietis – iš tautos ir valstybės gelmių

Istorijos mylėtojo dienas skaidrina universitetas (0)

Remigijus Kaminskis su žmona Antanina Jurbarke gyvena jau 38-erius metus. Iš Gargždų atsikėlusi pora čia seniai įleido šaknis – senjorai turi daug veiklos ne tik puoselėdami namus ir jų aplinką, bet ir dalyvaudami visuomeniniame gyvenime. Didelę jų dienų tėkmės dalį užima Trečiojo amžiaus universitetas.

(Plačiau...)

Kraštiečius prisimename su pagarba ir didžiuodamiesi (0)

Minint žymių kraštiečių kalbininkų dr. Jono Paulausko ir dr. Elenos Grinaveckienės sukaktis, tiktų pridėti ir žodį susipažįstame. Galbūt pirmąkart, o gal tiesiog iš naujo. Šių žmonių gyvenimai ir darbai išties išskirtiniai, kad turbūt niekada negalėsime sau pasakyti viską apie juos jau žiną.

(Plačiau...)

Dovana pilietiškiausiam – relikvinė Trispalvė (0)

Prasmingai veiklai Smalininkų jaunimą telkia ir įgyvendinti idėjas padeda klubas „Aukštyn kojom“. Metų pabaigoje jaunimo klubas kviečia į pilietiškiausio smalininkiečio apdovanojimo renginį. Šiemet tas garbingas vardas ir dovana – Lietuvos valstybės vėliava atiteko Akvilei Bialoglovytei.

(Plačiau...)

Datos: Girdžių stribyno sunaikinimo sukaktis (0)

Lapkričio 11 d. sukanka 70 metų, kai Lietuvos partizanai užėmė Girdžių miestelį ir sunaikino stribyną – Lietuvos okupantų tarnų būstinę. Sukakties proga verta prisiminti tuos senus įvykius.

(Plačiau...)

Garsiai ištarti vardai nubraukė dulkes nuo istorijos (0)

1943 m. rugpjūčio 23 d. buvo likviduotas didysis Vilniaus getas, kuriame gyveno 29 tūkst. žydų. Dabar šią dieną minima Lietuvos žydų genocido diena. Išvakarėse keliuose Lietuvos miestuose ir miesteliuose garsiai skambėjo holokausto aukų vardai. Vilniuje iniciatyva VARDAI rengiama jau penktą kartą. Prie sostinės prisijungė ir labiausiai žydiškais laikytų Jonavos, Molėtų, Švėkšnos bei, pirmą kartą, Jurbarko gyventojai.

(Plačiau...)

Knygius iš Girdžių: mes esame skolingi Lietuvos kūrėjams (0)

Vytautas Lekutis nuo jaunumės domisi istorija, ypač pirmuoju nepriklausomos Lietuvos laikotarpiu, ir žavisi stipriomis tautą ir valstybę kūrusiomis asmenybėmis. Dar mokykloje apie istoriją Vytautas žinojo daugiau už savo bendraamžius, o jo žinios – iš anuomet draustų šaltinių.

(Plačiau...)

Rudeniop tarnauti į kariuomenę eis trisdešimt šauktinių (1)

Rugpjūčio 17 d. Klaipėdos regione stabdomas šių metų privalomas šaukimas į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą. Tokie patys sprendimai priimti ir Šiaulių bei Alytaus regionuose. Tačiau Kauno regione, kuriam priklauso Jurbarkas, dar teks kiek plaukti – trūksta apie šimto šauktinių.

(Plačiau...)

Žygeiviai: dvi dienos vaizdingais Jurbarko miškų ir laukų takais (0)

Pirmąjį rugpjūčio savaitgalį Jurbarke ir jo apylinkėse dažniau galėjai išgirsti „hello“, o ne „labas“. Jau nuo savaitės vidurio miesto gatvėmis vaikščiojo smalsūs užsienio turistai, o apgyvendinimo paslaugas teikiančiuose namuose visos vietos buvo rezervuotos. Jurbarke vyko penktasis Lietuvos žygeivių festivalis, nuo šių metų tapęs Tarptautinės žygių lygos (International Marching League Walking Association) renginiu.

(Plačiau...)

Dešimtmetis vėjuotoje Airijoje neišpustė noro grįžti namo (0)

Asta Balčiūnienė – viena iš tūkstančių lietuvaičių, pavieniui ir šeimomis traukusių į svečias šalis ieškoti geresnio gyvenimo, kai nusivylė galimybėmis savo šalyje. Tūlam dirbti už grašius nepanorusiam tautiečiui svajonių šalimi tapo nuo Atlanto atūžiančių galingų vėjų talžoma, raudonplaukių nuoširdžių žmonių šalis – Airija.

(Plačiau...)

Atmintyje – ir skriauda, ir didelis pasiaukojimas (0)

Jautriomis eilėmis prasidėjo atminimo valanda Jurbarko genocido aukų kapinėse. Galbūt panašios mintys sukosi galvose žmonių – žydų ir lietuvių, kurie 1941 m. liepos 3 d. kolonomis judėjo link savo gyvenimo pabaigos. Tai buvo pirmoji masinio naikinimo akcija. Tą lemtingą dieną buvo nužudyti 322 žmonės – daugiausia žydų tautybės vyrai, buvo ir lietuvių, tarp kurių – ir skulptorius Vincas Grybas, keletas moterų. Gestapininkų brigada, padedama vietos policijos būrio, nuvarė pasmerktuosius į žydų kapines, liepė patiems išsikasti duobes ir visus sušaudė.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook