Balsavimas

Ar rajone turėtų nelikti paminklų sovietiniams okupantams ir kolaborantams?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Rudeniop tarnauti į kariuomenę eis trisdešimt šauktinių

Rudeniop tarnauti į kariuomenę eis trisdešimt šauktinių (1)

2015-08-19

Jurbarko karo prievolės ir komplektavimo skyriaus viršininkas vyr. seržantas Andrius Jovaišas džiaugiasi, kad jaunimas dabar kur kas patriotiškesnis nei anksčiau.

Rugpjūčio 17 d. Klaipėdos regione stabdomas šių metų privalomas šaukimas į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą. Tokie patys sprendimai priimti ir Šiaulių bei Alytaus regionuose. Tačiau Kauno regione, kuriam priklauso Jurbarkas, dar teks kiek plaukti – trūksta apie šimto šauktinių.

Jurbarko Karo prievolės ir komplektavimo poskyryje administruojami trijų rajonų šauktiniai – Jurbarko, Šakių ir Raseinių. Planuojama, kad iš visų trijų rajonų į kariuomenę tarnauti eis daugiu nei šimtas jaunuolių. Tačiau vos trys dešimtys jų – ne savo noru. Sąraše jau dabar yra 77 savanoriai, tarp jų – 4 merginos iš Šakių.
„Iš šimto būsimų karių maždaug trečdalis bus jurbarkiečiai, likusieji – iš kitų dviejų rajonų. Iš viso išsiuntėme 1157 šaukimus, trečdalis jų, apie 400, teko Jurbarko r. gyventojams. Iki šiol atvyko 792, neatvyko 326 šauktiniai“, – sakė poskyrio viršininkas vyr. seržantas Andrius Jovaišas.
Pasak kariškio, dėl jaunuolių atvykimo į karo prievolės centrą problemų nekyla, nepasitaikė nė vieno, kuris itin agresyviai ir piktybiškai vengtų tarnybos. Sunkiau tik emigrantams, kuriems neužtenka į gimtinę grįžti vieną kartą, tenka kelią namo prisiminti dukart – pirmą kartą užsiregistruoti, antrą – atlikti medicininę apžiūrą.
„Šiek tiek keblumų kyla ir savanoriams, kurie norą tarnauti pareiškė dar pavasarį, o tarnauti pradės rudenį. Žmonės skundžiasi, kad jiems sudėtinga tiek laukti, tik keliems mėnesiams susirasti laikiną darbą“, – sakė vyr. seržantas.

Jaunuoliai patriotiškesni

Ne vienus metus su karo prievolininkais dirbantis kariškis neslepia, kad nors atnaujinta privalomoji tarnyba sukėlė diskusijų visuomenėje, nemažai jaunuolių nusiteikę kur kas patriotiškiau, nei prieš keletą metų. Skiriasi ir mentalitetas didmiesčiuose bei provincijoje.
„Teko penkerius metus tarnauti Kaune. Ten jaunimas vaidindavo kietesnius. Provincijoje žmonės žiūri paprasčiau: jei reikia tarnauti, tai reikia – ir eina atlikti pareigos. Negaliu pasakyti, kad jurbarkiečiai, raseiniškiai ir šakiečiai labai skirtųsi. Galbūt raseiniškiai kiek agresyvesni pasirodė“, – juokavo vyr. seržantas.
Kauno regione surinkti likusius 100 šauktinių greičiausiai ilgai neužtruks. Tačiau 18–38 m. vaikinai ir merginos kviečiami ir toliau registruotis savanoriškai atlikti privalomąją pradinę karo tarybą šiais metais dar nesukomplektuotose tarnybos vietose arba 2016 metais.
Pirmieji nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariai tarnybą pradės rugpjūčio 24 d. Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalione Klaipėdoje. Rugsėjo 21 d. šauktiniai bus pristatyti į tarnybos vietas Sakalinėje (Tauragės r.) esančiame Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotajame pėstininkų batalione bei Marijampolėje dislokuotame Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos batalione.

Procesas nesustos

„Tai, kad šaukimas stabdomas, nereiškia, kad karo prievolės nebebus. Tiesiog šiemet daugiau naujų karių nebereiks, tačiau pats procesas tikrai nenutrūks“, – tikino vyr. seržantas A. Jovaišas.
Taip pat 18–55 m. karo prievolininkai turi galimybę prisijungti prie Krašto apsaugos savanorių pajėgų, kuriose ištarnavus ne mažiau kaip 3 metus, būtų įskaitoma privalomoji pradinė karo tarnyba. Kariai savanoriai į tarnybą dažniausiai kviečiami savaitgaliais, maždaug kartą per mėnesį, todėl ji puikiai tinka asmenims, kurie dėl darbo, studijų, šeimos ar kitų priežasčių neturi galimybės atlikti nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos.
Aukštųjų mokyklų studentai ir absolventai, kurių amžius 18–32 metai, įgyti karinių įgūdžių ir atlikti privalomąją tarnybą gali ir dalyvaudami savaitgaliais vykstančiuose Jaunesniųjų karininkų vadų kursuose. Daugiau informacijos www.karys.lt.
Seimui priėmus sprendimą atnaujinti nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą, 2015 m. ją atliks 3 tūkst. jaunuolių. Rugpjūčio 10 d. duomenis, savanoriškai privalomąją pradinę karo tarnybą atlikti norą pareiškė 2461 jaunuolis.

Lukas PILECKAS« AtgalVideo rekomendacijos:

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook