Balsavimas

Ar rajone turėtų nelikti paminklų sovietiniams okupantams ir kolaborantams?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Šimtmečio Lietuva: sėkmė ir saugumas – tautos vienybėje

Šimtmečio Lietuva: sėkmė ir saugumas – tautos vienybėje

Kovotojų už laisvę keliu – su pasididžiavimu širdyse (0)

Prieš septyniasdešimt metų visos Lietuvos partizanų vadai leidosi į kelią su savimi pasiėmę vienintelį lauknešėlį – širdyse nešamą laisvės siekį. 1949 m. vasario 16-ąją Radviliškio r. partizanų vadai priėmė Deklaraciją, pakeitusią Lietuvos istoriją. Šiandien tuo keliu leidžiasi šimtai žygeivių, atkartojančių partizanų žygkelį.

(Plačiau...)

Pilietiškumo mažasis jubiliejus: įteikta penktoji Trispalvė (0)

Pilietiškumo projektas Smalininkuose sulaukė penkmečio, ir šis mažasis jubiliejus tapo visuotine bendruomenės švente. Šiemet išrinktas ir istorine Trispalve apdovanotas ne tik pilietiškiausias jaunuolis, bet ir padėkota dideliam būriui jaunystę jau išaugusių smalininkiečių – už jų gražius darbus.

(Plačiau...)

Profesoriui Liudui Mažyliui – milijonas šypsenų (0)

Pasitinkant Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį neabejotinai svarbiausias įvykis – 1918 m. vasario 16-osios Lietuvos nepriklausomybės akto originalo Vokietijos Užsienio reikalų ministerijos Politiniame archyve suradimas. Aktą kovo 29 d. surado Vytauto Didžiojo universiteto profesorius Liudas Mažylis ir tapo populiariausiu šių metų žmogumi. Lapkričio 30 d. jis lankėsi mūsų rajone – susitiko su Veliuonos Antano ir Jono Juškų gimnazijos ir Smalininkų technologijų ir verslo mokyklos moksleiviais ir mokytojais, o vakare – su Jurbarko gyventojais.

(Plačiau...)

Sakale, lėk! Tradicijos kuriamos šiandien (0)

Mažosios Lietuvos Jurbarko krašto kultūros centro direktorius etnologas dr. Arvydas Griškus tęsia aviacinę temą (A. Griškaus straipsnių ciklas „Skrydis virš Lietuvos ir Jurbarko, arba pasakojimai apie karo aviaciją“ spausdintas „Šviesos“ Nr. 62, 64, 65, 2017 m. rugpjūtį) ir iš praeities persikelia į dabartį. Autorius pasakoja apie pilietiškumą, kurį supranta kaip galimybę prisiimti daugiau pareigų, nei įpareigoja įstatymai, apie Lietuvos karinių pajėgų Sraigtasparnių eskadrilės ir Smalininkų Lidijos Meškaitytės pagrindinės mokyklos bendradarbiavimą, penkerius metus mokykloje rengtą karinę-edukacinę-kultūrinę stovyklą „Sakale, lėk“ ir apie tai, kaip aviacijos tradicijos tarsi sraigtasparnis nusileido Smalininkuose. 

(Plačiau...)

Apie šviesų šviesaus atminimo laisvės kovotoją (0)

Nevalia pamiršti, kas iškovojo mūsų tautai laisvę. Tokios nuostatos laikosi kraštotyrininkas Vytautas Lekutis, vis primenantis visuomenei pagarbos ir atminimo nusipelniusius kraštiečius. Rugsėjį sukako 95-eri metai, kai gimė pokario pasipriešinimo kovų už Lietuvos laisvę dalyvis Antanas Kisielius.

(Plačiau...)

„Misija Sibiras“ – gyvoji istorija jaunimui (0)

Projekto „Misija Sibiras“ ekspedicija šiais metais vyko į tremties vietas Irkutsko srityje ir tvarkė lietuvių kapines. Sugrįžus į Lietuvą ekspedicijos dalyvių laukia dar viena misija – susitikti ir papasakoti, kad skaudi tremties istorija nebūtų pamiršta. Tomas Oičenka įspūdžiais ir pojūčiais, patirtais Sibire, pirmiausia pasidalijo su savo gimtojo miestelio Viešvilės žmonėmis.

(Plačiau...)

Ketvirtį amžiaus švenčiančio bataliono lopšys – Jurbarke (0)

Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotasis pėstininkų batalionas paminėjo 25-ąsias įkūrimo metines. Tauragės r., Laužo kaime, daugelio tebevadinamame Sakaline, įsikūrusio bataliono pamatus klojo jurbarkiečiai. Ir dabar ne vieną Jurbarko šeimą su karinėmis struktūromis sieja darbo, draugystės ar pareigos saitai.

(Plačiau...)

Skrydis virš Lietuvos ir Jurbarko, arba pasakojimai apie karo aviaciją (0)

Pradedame spausdinti etnolgo dr. Arvydo Griškaus, Mažosios Lietuvos Jurbarko krašto kultūros centro direktoriaus, straipsnį apie Lietuvos karo aviaciją. Autorius išryškina asmenybes ir faktus, padedančius suvokti aviacijos svarbą Lietuvos ir Jurbarko istorijai, visuomenės raidai, pilietiškumui, šalies gynybai, tradicijoms. Rengdamas straipsnį autorius naudojosi savo tyrimų medžiaga, surinkta rašant humanitarinių mokslų, etnologijos, disertaciją „Lietuvos karo aviacijos lakūnų gyvensena XX a. pabaigos – XXI a. pradžios socialiniame ir kultūriniame kontekste“, rėmėsi istorikų, žurnalistų darbais, interneto informacija, žmonių atsiminimais. Rugpjūčio 19 d. Jurbarke vyks aviacijos šventė Romualdui Marcinkui atminti, o rugpjūčio 24-ąją šio jurbarkiečio, karo lakūno ir futbolininko, Lietuvos rinktinės kapitono vardą rengiamasi suteikti rekonstruotam miesto stadionui.  

(Plačiau...)

Valstybės dieną šėlo naktinės lenktynės (0)

Liepos 6-ąją jurbarkiečiai šiemet sutiko neįprastai. Kol dauguma saldžiai miegojo, pusiaunaktį, į kultūros centrą rinkosi patriotiškai nusiteikę žmonės. Lygiai vidurnaktį čia buvo duotas startas pažintinėms patriotinėms orientacinėms lenktynėms „Vardan tos Lietuvos! 99 minutės“.

(Plačiau...)

Skaudi atmintis pražydo rugiagėlėm (0)

Nuskaudėjo dar viena Gedulo ir vilties diena. 76-ąjį kartą prisiminta 1941 m. birželio 14-osios naktis, kai sovietų represinės struktūros pradėjo masinius lietuvių trėmimus – per kelias „juodojo birželio“ dienas iš Tėvynės į Sibirą išvežta apie 18 tūkst. Lietuvos gyventojų.

(Plačiau...)

Jurbarke eksponuojami žymiausių skulptorių darbai (0)

Praėjusią savaitę Jurbarką aplankė gausus būrys Lietuvos skulptorių, o dar daugiau skulptūros darbų pristatyta Vinco Grybo memorialiniame muziejuje atidarant Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti skirtą parodą „Skulptoriai valstybės šimtmečiui“. 

(Plačiau...)

Pasieniečiai – pasienio bendruomenių partneriai (0)

Trečiadienį Jurbarko r. savivaldybėje lankėsi gausus būrys pasieniečių. Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai atviri – pristatė savo veiklą ir pasiūlė pagalbą sprendžiant savivaldos reikalus.

(Plačiau...)

Jurbarkuose - karių mobilizacija (nuotraukos) (0)

Gegužės 5 d. į Jurbarkus plūdo atsargos kariai. Čia, seniūnijoje, laikinai buvo įsikūręs tris rajonus – Jurbarko, Šakių ir Raseinių, koordinuojantis karo prievolės centras. Beveik du šimtus atsargos karių skubiai prisistatyti tariamai mobilizacijai pašaukusi kariuomenė vykdė kasmetines pratybas „Žaibo kirtis 2017“.

(Plačiau...)

Po Eržvilko apylinkių miškus pasklido tūkstančiai žygeivių (0)

Naktį pliaupęs lietus septintojo „Kęstutėnų“ žygio rengėjams nežadėjo nieko gero, tačiau išaušusią saulėtą dieną pasitiko rekordinis žygeivių skaičius. Į žygį vietomis, kuriose pokariu kovojo ir žuvo Kęstučio apygardos partizanai, susirinko per 2200 entuziastų.

(Plačiau...)

Kovo 11-ąją – duoklė patriotizmo kalviams (nuotraukos) (0)

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną, Kovo 11-ąją, Laisvės šventė sujungė miestus ir miestelius. Įvairiose gyvenvietėse žmonės šventė nepriklausomybės atgavimą, o Jurbarke prisiekė ir pasižadėjo šauliai.

(Plačiau...)

Policijos kapelionas apie artimo meilę ir Dangų žemėje (0)

Vasario 9 d. Jurbarke apsilankė vyriausiasis Lietuvos policijos kapelionas kun. Algirdas Toliatas. Komisariate jis susitiko su policijos pareigūnais, Vytauto Didžiojo pagrindinėje mokykloje – su moksleiviais, o savivaldybės viešojoje bibliotekoje pristatė pernai leidyklos „Tyto alba“ išleistą pamokslų knygą „Žmogaus ir Dievo metai“.

(Plačiau...)

Girdžiuose skleidžiasi veiklaus gyvenimo burės (0)

Švenčiant Lietuvos valstybės atkūrimo dieną Girdžiuose įteikti seniūnijos apdovanojimai „Gyvenimo burė“. Prieš šešerius metus įsteigtu apdovanojimu šiemet pagerbtos trys seniūnijos verslininkų šeimos. 

(Plačiau...)

Trispalvėje šventėje pagerbtos nusipelniusios jurbarkietės (0)

Švęsti linksmai, išradingai, džiaugtis, didžiuotis! Šitaip paminėti Vasario 16-ąją – Lietuvos valstybės atkūrimo dieną jau ne pirmus metus ragina Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, o prie akcijos kasmet jungiasi vis daugiau gyventojų. Šią dieną tarp gausybės renginių išsiskyrė minėjimas Jurbarko kultūros centre, kuriame dviem moterims buvo įteikti Jurbarko r. savivaldybės ženklai „Už nuopelnus Jurbarko kraštui“.

(Plačiau...)

Patriotus augina šeima ir bendruomenė (0)

Visais laikais visų tautų žmones doriems darbams įkvepia didingi patriotizmo pavyzdžiai. Bet patriotai neatsiranda iš niekur – juos augina šeimos ir bendruomenės. Gruodžio 5 d. Smalininkuose pagerbti, pagirti ir apdovanoti aktyvūs, visuomeniški, gimtinę mylintys jaunuoliai. Didžioji dovana – Lietuvos valstybės vėliava – įteikta skautui Andriui Kožikiui.

(Plačiau...)

Laisvės kovų istoriją Juodaičių bendruomenė perduoda jaunimui (0)

Lapkričio 19 d. Juodaičiuose vyko bendruomenės projekto, skirto Laisvės kovų dalyvių žūties vietoms įamžinti, baigiamasis renginys. Bendruomenė kartu su mokykla, seniūnija, jaunaisiais šauliais nuveikė prasmingą darbą, kad papasakotų jaunimui Laisvės kovų istoriją.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook