Jurbarkuose - karių mobilizacija (nuotraukos)

Jurbarkuose - karių mobilizacija (nuotraukos) (0)

2017-05-05

Gegužės 5 d. į Jurbarkus plūdo atsargos kariai. Čia, seniūnijoje, laikinai buvo įsikūręs tris rajonus – Jurbarko, Šakių ir Raseinių, koordinuojantis karo prievolės centras. Beveik du šimtus atsargos karių skubiai prisistatyti tariamai mobilizacijai pašaukusi kariuomenė vykdė kasmetines pratybas „Žaibo kirtis 2017“.

Vienos pagrindinių šių metų Lietuvos kariuomenės nacionalinių pratybų prasidėjo balandžio 28 dieną. Jose Lietuvos kariuomenės Taikos meto užduočių operacinių pajėgų, Greitojo reagavimo pajėgų kariai ir juos remiantys padaliniai treniravosi veikti hibridinių grėsmių atveju.
Marijampolės ir Vilkaviškio regionuose vykusiose pratybose kartu su Lietuvos kariais treniravosi Policijos departamento, Viešojo saugumo tarnybos ir Antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ pareigūnai, Valstybės sienos apsaugos tarnybos bei Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento atstovai.
Taip pat kartu treniravosi savivaldybių ir Lietuvos šaulių sąjungos atstovai, ligoninių personalas. Iš viso šiose pratybose dalyvavo apie 3 tūkst. karių, apie 500 pareigūnų ir apie 200 civilinių institucijų darbuotojų, buvo pašaukta 2 tūkst. rezervo karių.
Dalinė parengto rezervo karių mobilizacija vyko dvylikoje Lietuvos miestų, į punktus buvo kviečiami 2000-2012 metais atlikę karo tarnybą ir į atsargą išleisti kariai.
Jurbarke, kaip ir kitur, buvo vykdoma dalinė parengto rezervo karių mobilizacija – atsargos kariai šaukti atvykti į karo prievolės ir komplektavimo poskyrį sutikslinti asmeninių duomenų. Nors pratybų principas Jurbarke buvo toks pat, kaip ir kituose karo prievolės centruose, tačiau jos vyko sudėtingesnėmis sąlygomis.
Dėl to, kad rajonas pasienyje, o pats Jurbarkas dėl tilto per Nemuną yra strateginė vieta, buvo nuspręsta per mokymus iškelti karo prievolės poskyrį į Jurbarkų seniūniją. Taip imituota situacija, kad šauktinių priėmimas vykdomas netradicinėje vietoje ir sudėtingesnėmis, nei įprastai, sąlygomis.
Pasak Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dariaus ir Girėno apygardos 2-osios rinktinės štabo Regioninio karo prievolės ir komplektavimo skyriaus Karo prievolės ir komplektavimo poskyrio viršininko seržanto Andriaus Jovaišo, šaukiamieji reagavo į išsiųstus kvietimus atvykti. Sudėtingiau buvo tik su dirbančiais užsienyje. Tačiau dauguma jų gavę šaukimus susisiekė su kariškiais ir pranešė negalėsiantys atvykti.
Prie karo prievolės padalinių Jurbarke ir Tauragėje prisijungė LDK Kęstučio 7-osios rinktinės šauliai. Savanoriai padėjo padaliniams koordinuoti šauktinių srautą ir atliko kitas pagalbines funkcijas.
„Puiku, kad šauliai vis labiau bendradarbiauja su kariuomene ir gauna vis rimtesnių užduočių. Šį kartą pratybose dalyvavo septyniolika vyrų, kurie įgijo naujos patirties, pamatė, kaip dirba kariuomenė, kokios procedūros atliekamos vienokiose ar kitokiose situacijose“, – sakė LDK Kęstučio 7-osios šaulių rinktinės štabo vyr. specialistas Ričardas Dapkus.
Jurbarkuose užduotis vykdęs vienas iš „Juodo vilko“ būrio šaulių Marius Jakelaitis tikino, kad jį nustebino, jog nė vienas iš atvykusiųjų į karo prievolės poskyrį nebumbėjo ir nepriekaištavo dėl sugaištos darbo dienos.
„Tikrai visi buvo gerai nusiteikę, dalijosi prisiminimais iš tarnybos kariuomenėje. Atvyko žmonės be problemų tiek iš Jurbarko, tiek iš Raseinių rajonų, net iš Vilniaus“, – pasakojo šaulys.
Pasak M. Jakelaičio, viskas praėjo sklandžiai, tik vienas įvykis pralinksmino. Vienas iš pašauktųjų atvyko kartu su žmona, kuri už jį net anketą pildė. „Iškart buvo galima suprasti, kas yra šeimos galva“, – šypsojosi šaulys.
Atsargos karių mokymai mobilizacijos pratybomis nesibaigs. Planuojama suteikti jiems galimybę vasarą ir rudenį dalyvauti Lietuvos kariuomenės organizuojamuose trijų savaičių trukmės kartotiniuose parengtojo rezervo mokymuose.
Lukas PILECKAS« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook