Balsavimas

Ar rajone turėtų nelikti paminklų sovietiniams okupantams ir kolaborantams?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Kęstučio batalionas išlydėjo pirmuosius šauktinius

Kęstučio batalionas išlydėjo pirmuosius šauktinius (0)

2016-07-02

Birželio 21 d. Lietuvos kariuomenės Motorizuotosios pėstininkų brigados ,,Žemaitija“ LDK Kęstučio mechanizuotasis pėstininkų batalionas atsisveikino su keturiais šimtais tarnybą baigusių jaunuolių. Tai pirmoji karių laida, 2015-ųjų pavasarį atnaujinus privalomąją karinę tarnybą.

Į atsargą išleidžiami ir kituose daliniuose devynių mėnesių tarnybą atlikę jaunuoliai. Daugiausia savo noru į kariuomenę pernai išėję jurbarkiečiai pasklido po įvairius dalinius visoje šalyje – Vilniuje, Klaipėdoje, Marijampolėje. Iš viso į atsargą išleista per 600 šauktinių karių, baigusių nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą.
Iškilminga išlydėtuvių ceremonija Tauragėje prasidėjo karių žygiavimu miesto gatvėmis, o tarnybą baigusius šauktinius pasveikino krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas ir Sausumos pajėgų vadas generolas majoras Almantas Leika.
Lietuvos kariuomenės Motorizuotosios pėstininkų brigados ,,Žemaitija“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotajame pėstininkų batalione nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą baigė 392 kariai, tarp jų ir 6 merginos.
Tęsti tarnybą Lietuvos kariuomenėje kaip profesinės karo tarnybos kariai ketina 73 jaunuoliai, iš jų maždaug 30 planuoja likti LDK Kęstučio batalione.
„Praėjus savaitei po tarnybos drąsiai sakau – nesigailiu atėjusi į kariuomenę. Tai buvo vienas rimčiausių mano gyvenimo etapų, kuris suteikė daug patirties ir išgyvenimų. Žinoma, buvo ir pliusų, ir minusų, kai kurie dalykai bėgant laikui pabodo. Tačiau mano mėgstamiausi buvo šaudymas ir orientavimasis. Kam gali nepatikti visą dieną būti gryname ore, juolab kad vadai tikrai sugebėdavo ir motyvuoti, ir pralinksminti“, – pasakojo LDK Kęstučio mechanizuotajame batalione tarnavusi Miglė Kumpikaitė.
Mergina tikina, kad būtent kariuomenėje suprato, ką reiškia turėti tikrus draugus, su kuriais patiri daug nuovargio, skausmo, džiaugsmo, juoko, ašarų ir pykčio. Taip pat ir tai, kad norint judėti į priekį privaloma būti komanda ir palaikyti vieniems kitus.
„Ateidama tikėjausi daug griežtos rutinos, drausmės, sporto. Tačiau suvokiau, kad reikia būti stipriai ne tik fiziškai, bet ir psichologiškai. Gavau labai daug naudingų žinių, įgijau pasitikėjimo savimi ir drąsos,“ – sakė karė.
Šaudymą ir taktinius užsiėmimus miškuose labiausiai patikusiais dalykais įvardija ir tame pačiame dalinyje tarnavęs Tomas Šulskis. Vaikinas tikina, kad daug kas kariuomenėje po poros mėnesių tampa rutina, kuri nėra sunki ar sudėtinga.
„Miškai ir taktinis judėjimas man buvo didžiulis nuotykis, kuris labai patiko. Kas nepatiko? Na, maisto kiekis ir meniu. Vakare man maisto būdavo mažai, o per pietus – per daug“, – pasakojo T. Šulskis.
LDK Vytenio bendrosios paramos logistikos batalione Marijampolėje tarnaujantis jurbarkietis Vilius Janulaitis tarnybą baigs rugsėjo 14 d. Karys įsitikinęs, kad visi vaikinai turėtų tarnauti kariuomenėje ir tik tuomet taptų tikrais vyrais.
„Kariuomenė labai gera gyvenimiška praktika – turi apie viską pagalvoti, greitai priimti svarbius sprendimus. Manau, kad baigęs tarnybą netapsiu grynakrauju civiliu – eisiu į krašto apsaugos savanorių pajėgas“, – sakė V. Janulaitis.
Devynių mėnesių trukmės nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą Seimas atnaujino 2015 m. kovą. Tai buvo padaryta atsižvelgiant į pasikeitusią geopolitinę situaciją ir valstybės saugumui kylančias grėsmes. Sugrąžinus šauktinių tarnybą siekiama sustiprinti ir pagreitinti kariuomenės dalinių užpildymą profesinės karo tarnybos kariais, suformuoti pakankamą kariuomenės parengtąjį rezervą ir užtikrinti tinkamą piliečių pasirengimą ginti savo valstybę. Šiemet, kaip ir pernai, tarnybą atliks 3 tūkst. karo prievolininkų. Pirmieji šių metų šaukimo kariai tarnybą pradėjo balandžio 4 d.
Savanoriškai karinę tarnybą pasirinkę jaunuoliai patys gali nuspręsti, kokiame kariniame dalinyje nori tarnauti.
Visi tarnybą baigę šauktiniai kariai, išleidus juos į atsargą, bus įrašyti į parengtąjį kariuomenės personalo rezervą ir karo prievolininkų registrą. Vėliau kartą per penkerius metus jie bus šaukiami į 20-30 dienų trukmės kartotinius mokymus ir pratybas, organizuojamus parengtojo rezervo kariams. Nauja šauktinių pamaina tarnybą Kęstučio batalione pradės rugpjūčio 1 d.
Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė įstatymus, kurie užtikrins pastovų šaukimą į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą ir įtvirtins mišrios kariuomenės modelį.
Nacionalinio saugumo pagrindų įstatymo, Krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymo bei Karo prievolės įstatymų pataisos Prezidentės iniciatyva parengtos pritarus Valstybės gynimo tarybai (VGT).
Prezidentės vadovaujama VGT yra nutarusi, kad į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą kiekvienais metais būtina pašaukti po 3500-4000 karių.
Įstatymų pataisos leis greičiau užpildyti reguliariąsias karines pajėgas ir suformuoti reikalingą parengtąjį karių rezervą. Privalomas šaukimas į pradinę karo tarnybą, mišrus kariuomenės modelis, kai kariuomenę sudaro profesionalai ir šauktiniai, sukuria glaudesnį visuomenės ir kariuomenės ryšį.
Visuomenės apklausos rodo, kad nuolatinį privalomą šaukimą į kariuomenę palaiko 68 proc. apklaustųjų, o 75 proc. pritaria artimo žmogaus sprendimui savanoriškai atlikti pradinę karo tarnybą. Įstatymų pataisos įsigalios nuo šių metų rugsėjo 1 dienos.

Lukas PILECKAS« AtgalVideo rekomendacijos:

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook