Jurbarko krašto kultūrinė erdvė

Jurbarko krašto kultūrinė erdvė

Sėkmė priviliojama savęs pažinimu ir darbu (0)

Metų pabaigoje noriau kalbame apie gerus ir gražius dalykus, tikimės vertingų patarimų ir pamokų. Kaip tik toks buvo visuomenininkės, savivaldybės tarybos narės Ingos Molevaitės Jurbarko viešojoje bibliotekoje surengtas pokalbis su sėkmingą ir širdžiai mielą darbą dirbančiais jurbarkiečiais.

(Plačiau...)

Dainos pasiilgusias moteris subūrė „Saulės“ choras (0)

Sausio 10 d. Jurbarko kultūros centro mažoji salė sušilo nuo geltonos spalvos ir moterų juoko – čia pirmą kartą rinkosi naujai buriamo „Saulės“ moterų choro būsimos dainininkės, pasipuošusios geltonais akcentais, simbolizuojančiais choro pavadinimą. Jurbarkietes į chorą atviliojo dvi pagrindinės priežastys – meilė dainai ir choro vadovė Danutė Lapienė.

(Plačiau...)

„Lauro vainikas“ – dovana aktoriams ir žiūrovams (0)

Lapkričio 16 d. respublikinė mėgėjų teatrų šventė „Lauro vainikas“ sujudino Skirsnemunę. Nors teatrinio vyksmo šiame panemunės miestelyje ir taip netrūksta dėka jau šešerius metus čia gyvuojančio mėgėjų teatro.

(Plačiau...)

Jurbarko pašto šimtmetis paminėtas muziejuje (0)

Lapkričio 15 d. Jurbarko krašto muziejuje surengta popietė Lietuvos pašto dienai paminėti ir pasveikinti ilgamečiai pašto darbuotojai. Paštas Lietuvoje buvo įsteigtas 1918 m. lapkričio 16 d., o Jurbarke – po metų, 1919-aisiais, ir šiemet pažymi gyvavimo šimtmetį. Įvairiausių pokyčių per šį laiką buvo ir tebevyksta pašte, o daug kas jau tapo tik muziejine vertybe.

(Plačiau...)

Ant Kartupėnų piliakalnio – žinių ir pramogų diena (0)

Rugsėjo 20-ąją į Europos paveldo dienų renginį ant Kartupėnų piliakalnio pakvietė Panemunių regioninio parko direkcija ir Jurbarko r. savivaldybė. Susirinkusiųjų laukė įdomi pažintinė programa apie tik šiemet turistams atvertą piliakalnį bei pažintį pagilinusios pramogos – toks ir buvo šiųmetinių Europos paveldo dienų šūkis: pažink ir pramogauk! 

(Plačiau...)

Veliuonos novelė – atspari permainų vėjams (0)

Pirmasis novelės vakaras įvyko dar 1976 m. netoli Veliuonos esančiuose Klangiuose, rašytojo Petro Cvirkos memorialinėje sodyboje. Nuo tada į sodybos klojimą, vėliau – Veliuonos kultūros centrą beveik kasmet rinkosi geriausi Lietuvos rašytojai, buvo skaitomos kūrinių ištraukos. Beveik nepakitusi Veliuonos novelė rašytinio žodžio mylėtojus į Veliuoną sukvietė ir šiemet. Renginyje įteikta ir trečioji Šarūno Šimulyno literatūros premija. 

(Plačiau...)

Jubiliejų švenčiantis teatras – pilnas idėjų ir energijos (0)

60-ties metų jubiliejaus sulaukęs Jurbarko kultūros centro Konstantino Glinskio teatras kokybės kartelę sau kelia vis aukščiau – teatralai stebina profesionalumu, jų dalyviai į Jurbarką atvyksta iš įvairiausių pasaulio kampelių, nauji pastatymai žavi originalumu ir prasmingumu. „Niekada nebuvome popsiniai, o dabar dar labiau norisi intelektualumo“, – sako teatro vadovė, režisierė Danutė Budrytė-Samienė.

(Plačiau...)

Savivaldybių bendradarbiavimas patvirtintas parašais (0)

Jurbarko krašto šventė jurbarkiečius pradžiugino gausybe gražių pramogų ir renginių. Vienas jų buvo ne itin matomas šventės dalyviams, tačiau Jurbarko r. savivaldybei – reikšmingas. Rugpjūčio 24 d. Jurbarko krašto muziejaus Židinio salėje iškilmingai pasirašyta Jurbarko r. savivaldybės ir Lenkijos Respublikos Hajnuvkos miesto gminos bendradarbiavimo sutartis.

(Plačiau...)

Jurbarkiškio kodas – daug sudedamųjų dalių ir spalvų (0)

Jurbarko krašto šventės rengėjai sekmadienį, rugpjūčio 25-ąją, tradiciškai kvietė praleisti Jurbarko r. savivaldybės viešosios bibliotekos parkelyje ir susitikti su žymiais kraštiečiais. Šventės dalyvių laukė ir šeimų piknikas bei aibė pramogų.

(Plačiau...)

Dovana miestui – senosios evangelikų liuteronų giesmės (0)

Rugpjūčio 16 d. Jurbarko evangelikų liuteronų Kristijono Donelaičio bažnyčioje nuskambėjo senosios giesmės. Lietuvos evangeliškos bažnytinės muzikos sandraugos vadovė Laura Matuzaitė-Kairienė surengė tradicinį bažnytinio giedojimo seminarą bei dirigentų meistriškumo kursus, kurių rezultatas – puikus koncertas, skirtas miesto 760 metų jubiliejui. 

(Plačiau...)

Viešvilės miestelio dienų leitmotyvas – garbė (0)

Rugpjūčio 3-4 d. Viešvilė šventė miestelio dienas „Karyba nuo viduramžių iki...“. Karine dvasia persmelktoje šventėje daug kalbėta apie garbę: kareivišką, kovas už Lietuvos laisvę ir garbę, garbę būti aktyvios ir darbščios bendruomenės dalimi. Pirmą kartą viešviliečiai išrinko ir apdovanojimu „Viešvilės garbė“ įvertino verčiausius savo bendruomenės narius.

(Plačiau...)

Sinagogų aikštės memorialas – apie kiekvieną ir kiekvienam (0)

Liepos 19 d. po trejų metų įtempto darbo ir pastangų Kauno g., Sinagogų aikštėje, atidarytas memorialas, įamžinantis Jurbarke gyvenusios gausios žydų bendruomenės atminimą ir telkiantis vienybei. Memorialas pastatytas, sutelkus po pasaulį išsibarsčiusios žydų ir Jurbarko krašto bendruomenės jėgas, paremtas privačia iniciatyva ir savanoryste, geranoriškumu ir supratimu, kad tik istorinė tiesa veda į taikią ateitį.

(Plačiau...)

Pašnekesiai su Samueliu Tacu (0)

Prieš savaitę Jurbarke viešėjo iš Niujorko atvykęs žymus kineziterapeutas, meno kolekcionierius Samuelis Tacas (Schmuel Ischak Tatz). Kodėl Jurbarke? Kodėl dabar? Ko gero ne vienam kilo nemažai klausimų.

(Plačiau...)

Veliuoniečių veselijoje sušoktas trankus kadrilis (0)

Birželio 8 d. Veliuonoje vykusio respublikinio XVII tradicinių amatų, muzikavimo ir liaudiškų šokių festivalio „Veliuonos kadrilis“ įžanga buvo įspūdinga – šeštą kartą Veliuonos Antano ir Jono Juškų gimnazijos moksleiviai, padedami bendruomenės, pastatė vaidinimą „Veliuoniečių lietuvių veselija“ pagal Antano ir Jono Juškų „Svotbinę rėdą“.

(Plačiau...)

Rezervato paslaptis atskleidžia naujoji ekspozicija (0)

Gegužės 23 d. atidarytas Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato Lankytojų centras. Nors ekspozicija įrengta ir lankytojus priima jau nuo praėjusių metų rudens, visuomenei apie galimybę pažinti rezervato paslaptis garsiai pranešta dabar – kai gražus oras taip ir kviečia keliauti į gamtą.

(Plačiau...)

Mokyklos šimtmečio šventė – tiltas tarp praeities ir dabarties (0)

Gegužės 25 d. Juodaičiuose paminėtas mokyklos šimtmetis – visas miestelis klegėjo kaip didžiulis mokyklos kiemas, pilnas jaunų veidų ir balsų. Ir ne tik dabartinės mokyklos bendruomenės, kuri surengė puikią šventę, bet visų, sugrįžusių į savo mokyklą ir savo jaunystę. Džiaugsmo netemdė net tai, kad nuo rugsėjo Juodaičių mokykla liks tik Veliuonos gimnazijos skyriumi. 

(Plačiau...)

Muziejuje – šiuolaikinio žmogaus ir tradicijų susitikimas (0)

Gegužės 17 d. Jurbarko krašto muziejuje paminėta Tarptautinė muziejų diena ir nuo 2005 m. daugelyje šalių švenčiama Europos muziejų naktis. Popietę prasidėję renginiai tęsėsi iki pat vakaro, o dalyviai galėjo susipažinti su tradiciniais lietuviškais amatais. 

(Plačiau...)

Iš širdies gimtinės neišplėši (0)

Į gegužės 3-iąją vykusį tradicinį Lietuvių kalbos draugijos (LKD) Jurbarko skyriaus renginį „Iš širdies gimtinės neišplėši“, skirtą Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai, susirinko gražus būrelis gimtosios kalbos puoselėtojų.

(Plačiau...)

Pilies restauracijos darbai prasidėjo šautuvo radybomis (0)

Balandžio 17 d., vykdant Panemunės pilies pietinio korpuso restauracinius darbus, rastas karabinas. Manoma, kad ginklas gali būti pagamintas XX a. pirmojoje pusėje.

(Plačiau...)

Susipažinti su Eržvilko kraštu – į muziejų (0)

Balandžio 18 d. Jurbarko krašto muziejuje skambėjo eržvilkietiška kalba ir muzika – čia surengta Eržvilko diena. Seniūnijų dienos muziejuje rengiamos jau trečius metus, o šiemet, LR Seimui metus paskelbus Žemaitijos metais, prisistatyti jurbarkiečiams pakviesti rajono žemaičiai – eržvilkiškiai. 

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook