Bibliotekininkų dūzgėse – saldus nuveiktų darbų medus

Bibliotekininkų dūzgėse – saldus nuveiktų darbų medus (0)

2019-04-23

Balandžio 23-29 d. šalies bibliotekose vykstanti nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė Jurbarko r. savivaldybės viešojoje bibliotekoje pradėta aukščiausia nata – pavasariška žiedų karūna karūnuota Metų bibliotekininkė. Šiemet ja tapo fondų organizavimo skyriaus vedėja Laima Pernarauskienė.

Pristatė veiklas

Kaip bitutės iš skirtingų avilių į dūzges Jurbarko viešojoje bibliotekoje sulėkė darbščios ir kūrybingos bibliotekininkės iš 24 bibliotekos skyrių. „Visos mes esam labai skirtingos, iš įvairiausių avilių, bet visos nešam ir dalijam nektarą – malonumą skaityti, pažinti kultūrą, mokytis. Dirbame gražų, žiedais apkaišytą darbą“, – koleges pasveikino renginį vedusi vyriausioji metodininkė Lina Lukošienė.

„Materialinės vertybės, kiek jų besukauptum, yra niekis palyginus su dvasinėmis vertybėmis. Jų svarbą visuomenė vis labiau supranta, jūs šiomis vertybėmis dalijatės“, – bibliotekininkių darbą įvertino savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius.

Jurbarko viešosios bibliotekos direktorė Rasida Kalinauskienė pristatė šių metų Nacionalinės bibliotekų savaitės šūkį: „Ateik, sužinok, išmok!“

„Biblioteka seniai tapo kultūros centru. Šiandien sulėkėme aptarti nuveiktų darbų, pagalvoti, ką dar galime padaryti, kaip pritraukti į bibliotekas dar daugiau žmonių. Kuriame prasmingą kultūrinį gyvenimą ir šiandien pristatome tai, ką dabar veikiame“, – sakė R. Kalinauskienė. Ji pakvietė bibliotekininkes pristatyti jų vykdomas Kultūros paso programas.

Kultūros paso programa pradėta įgyvendinti 2018 m. vasaros pabaigoje. Paslaugų teikėjų paruoštomis programomis gali naudotis bendrojo ugdymo įstaigų moksleiviai, o už veiklas apmokama iš valstybės biudžeto. Jurbarko viešosios bibliotekos darbuotojos pristatė penkias programas.

Raudonės filiale bibliotekininkė Rima Šalnaitienė moksleivius kviečia į edukaciją „Popieriaus dirbtuvė“, kurioje iš senų laikraščių moko sukurti įvairiausius dalykus. „Lėktuvėlis, laivelis, kepurė – tik maža dalis, ką galima padaryti iš popieriaus. Šis užsiėmimas gali būti įdomus ir suaugusiesiems“, – lankstinius iš laikraščio rodė R. Šalnaitienė. Nuo 2020 m. startuos ir kita šios bibliotekininkės paruošta programa – „Raudonės pilies rezidencijos istorinės paslaptys“, kurios dalyviai varžysis viktorinoje.

Violeta Puzinienė iš Klausučių bibliotekos vaikus kviečia piešti, kurti mandalas, fraktalus ir mokytis kleksografijos technikos. „Šios technikos padeda atsiskleisti vaikų kūrybiškumui. Vaikai šiuos užsiėmimus labai mėgsta“, – tikino bibliotekininkė.

Violeta Šoblinskaitė iš Veliuonos bibliotekos vaikus kviečia žaisti teatrą ir pristato edukaciją „Literatūros pamoka, kaip spektaklis“. Ir kolegoms teko atspėti, kokios rūšies sonetą ji perskaitė ar prisiminti eiles, parašytas naudojant jambo, daktilio ar amfibrachio eilėdarą.

Vaikų literatūros skyriaus vyresnioji bibliotekininkė Lina Maziliauskienė pristatė jau antrus metus vykdomą programą „Sakale, lėk“, kurioje per meną ir literatūrą ugdomas vaikų pilietiškumas, patriotiškumas ir lietuvybė. Savo meninius gabumus pademonstruoti buvo pakviesti meras S. Mockevičius, antradienį darbą savivaldybėje pradėjęs naujai išrinktas vicemeras Daivaras Rybakovas ir buvusi bibliotekos direktorė Nijolė Masiulienė.

L. Lukošienė papasakojo apie programą „Muzikos enciklopedija – kelionė po pučiamųjų instrumentų pasaulį“, kurioje vaikai supažindinami su daugybe pučiamųjų instrumentų – nuo saksafono iki nendrinės dūdelės.

Linksmosios nominacijos

Tradicija tapo kasmet paskelbti ir linksmąsias bibliotekininkų nominacijas, kuriomis įvertinamos išskirtinės savybės, iniciatyvos, gebėjimai ir talentai.

Už daugybę iškeptos duonos kepalų nominacija „Metų žemė maitintoja“ atiteko Pilies I filialo bibliotekininkei Jūratei Jucikienei, o jos kolegė iš Šimkaičių filialo – Jolanta Jucikaitė tapo nominacijos „Metų keksiukas“ savininke už iškeptus 100 keksiukų renginiui. Kolegės naujokės įvertintos „Žalio lapo“ nominacijomis. Šiemet jas gavo bibliotekos viešųjų ryšių specialistė Rytė Galbuogienė ir bibliotekininkė Raimonda Eizienė.

„Metų burtininke“ nominuota Aldona Kemzūrienė, sugebanti „išburti“ skaitytojus Armeniškių krašte, o „Metų pirmosios pagalbos“ nominante tapo R. Šalnaitienė, visada skubanti į pagalbą. Keista nominacija „Metų Makita“, greičiausiai kilusi nuo įrankių pavadinimo, atiteko L. Maziliauskienei už pagamintą suolą bibliotekos parkeliui, „Metų pendzeliuku“ įvardyta bibliotekininkė Aldutė Masaitytė, kuravusi sienos bibliotekos kiemelyje tapymo darbus. Už begalines transformacijas ir žaidimus su vaikais „Metų personažo“ nominacija skirta Rotulių filialo bibliotekininkei Violetai Murauskienei, „Metų stovyklautojos“ – Pašaltuonio bibliotekininkei Liudai Neverdauskei, o „Metų Radžiumi“ už sulaužytus ir pagamintus baldus tapo pastato administratorius Arvydas Locaitis.

Už puikius ilgakasių konkursus Viešvilėje „Metų ilgakase“ tituluota šio miestelio bibliotekininkė Vilija Platonovienė, o viską pasakanti nominacija „Metų kitaip!“ atiteko išradingajai Vadžgirio filialo bibliotekininkei Erikai Žievienei.

Sostu įvertintos galimybės

Renginio kulminacija – Metų bibliotekininkės paskelbimas. Kitaip nei ankstesniais metais, nugalėtoja L. Pernarauskienė apie laimėjimą iš anksto nebuvo informuota – direktorei R. Kalinauskienei ir Dariui Juodaičiui teko ilgokai užkalbinėti kolegei dantį, kad nesuprastų, kas jos laukia. „Kalbos nepasiruošiaus, nes tai, kas įvyko,  – visiškai netikėta.“

L. Pernarauskienė dėkojo kolegoms už pasitikėjimą ir įvertinimą. „Nesijaučiu verta titulo, yra daug geriau dirbančių. Kiekviena iš jūsų jo verta. Nesu ir iš tų aktyviųjų, bet labai stengiuosi ir dirbu pagal savo galimybes“, – už įvertinimą dėkojo bibliotekininkė.

Nugalėtoja bibliotekoje dirba nuo 2007 m. Jos darbo sritis – bibliotekos ir jos filialų fondų sudarymas. „Fondų organizavimo skyrius, kuriam vadovauja Laima, dirba atsakingą ir kruopštų darbą. Laimutės pastangomis skaitytoją pasiekia naujausi, reikšmingiausi, spalvingiausi leidiniai“, – pagiriamąjį žodį kolegei tarė L. Lukošienė.

L. Pernarauskienė turi sekti literatūrines tendencijas, įvertinti išleistus kūrinius, rašytojų darbus, atsižvelgti į skaitytojų pageidavimus ir, pasiremdama įžvalgomis, formuoti bibliotekų fondus. Visų bibliotekos filialų fondai – sutvarkyti, todėl Jurbarko r. skaitytojus pasiekia patys naujausi ir aktualiausi leidiniai.

Darbas fonduose – mažiau matomas, o visuomeninė Laimos veikla išeina ir už bibliotekos ribų. Jos iniciatyva bibliotekoje nuo 2015 m. vyksta „Pyragų diena“, per kurią pernai buvo iškepta per 100 pyragų ir surinkti 685 Eur paramai, biblioteka prisijungė prie „Atsakingo skaitytojo“ akcijos ir rinko nenaudojamą buitinę techniką – surinko 1985 kg ir laimėjo antrą vietą respublikoje.

L. Pernarauskienė teikė paraišką savivaldybės finansuojamoms kultūrinėms programoms ir bibliotekoje buvo įrengtos lentynos parodoms. Bibliotekininkė kuruoja ir „Knygų Kalėdų“ akciją, rūpinasi jos sklaida ir organizuoja baigiamąjį renginį.

Girdžiškė L. Pernarauskienė aktyviai dalyvauja ir šio miestelio kultūrinėje veikloje, vaidina Girdžių klojimo teatre „Mituvis“. Ištrauka iš spektaklio Metų bibliotekininkę sveikino ir įsteigtą vienkartinį Girdžių teatro apdovanojimą „Lauro lapų sergėtoja“ įteikė bei daug vaidmenų linkėjo teatro bičiuliai.

Metų bibliotekininkę L. Pernarauskienę sveikino kolegos, meras S. Mockevičius, buvusios bendradarbės, o gėlių jūroje paskendusi nominantė žadėjo nenuilsdama nešti kūrybinį medų į darnų ir dūzgiantį bibliotekos avilį.

Jūratė STANAITIENĖ

Daugiau nuotraukų čia« AtgalVideo rekomendacijos:

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook