Naujoje šaudykloje laukiami ne tik medžiotojai

Naujoje šaudykloje laukiami ne tik medžiotojai (0)

2019-09-25

Rugsėjo 21-ąją Mozūriškių k. (Šakių r.) atidaryta Vytauto Kazio Januškevičiaus vardo šaudykla. Medžiotojams, kariams ir sportinio šaudymo entuziastams skirtą objektą savo tėvo garbei įrengė žinomi šio krašto verslininkai ir medžiotojai Januškevičiai. Iš visos šalies atvykusiems svečiams buvo pristatytos ne tik šaudyklos galimybės, bet ir šios vietos istorija.

Tėviškės vietoje

Renginys prasidėjo mįsle, kurią užminė vienas šaudyklos steigėjų, verslininkas Vytas Januškevičius.

„Kaip manote, kodėl tokioje vietoje atsirado šis pramogų slėnis? Kas gali atsakyti? Yra ir lėktuvai, ir šaudykla, ir degalinė. Matome laukuose likimo vargintą, bet atsilaikiusį gluosnį su gandralizdžiu. Ką tai galėtų reikšti?“, – susirinkusiųjų klausė V. Januškevičius.

Atsakymo ieškota nesunkiai - čia buvo Januškevičių tėviškė. „Šioje vietoje ūkininkavo mano senelis, kuris užaugino devynis vaikus. Jauniausias iš jų buvo mano tėtukas, Vytautas Kazys Januškevičius. Jis labai mylėjo šituos laukus ir tą medį. Jis puoselėjo šią vietą, jaudinosi, kad nebelikę Mozūriškių kaimo. Tada ir nusprendėme, kad reikia pastatyti pirmą trobą ir ją tapo šalia esanti degalinė, jos ir išvaizda, kaip trobos. Taip ir prasidėjo šitos vietos gaivinimas“, – pasakojo V. Januškevičius.

Pavogė šautuvą

Pasak vyro, visai šeimai buvo brangi ši vieta. Tačiau vien dėl to Vytas ir Almantas Januškevičiai galbūt nebūtų drįsę šaudyklos pavadinti tėvo vardu. V. Januškevičius juokauja, kad reikėjo kokio nors žygdarbio, jog taip nutiktų.

„Tėvelis gimė 1937-aisiais. Kai fronto linija ėjo pro šitas vietas, į jų sodybą užklydo vokiečių kariai. Jų buvo daug, pavargę. Tačiau tėtukas bėgiojo, žaidė ir pavergė vokiečių širdis. Karininkas pagavo ir net šokolado davė. Bet vaikas nebūtų vaikas. Nužiūrėjo, kad nuošaliau buvo suremti vokiečių šautuvai. Jis prabėgdamas vis vieną šautuvą patempdavo. Galiausiai nutempė tiek, kad galėjo paslėpti po klėtimi. Ryte kilo didžiulis triukšmas. Šaukė „capcarap, capcarap“. Dar paklausiau mažas būdamas mokytojos, ar „capcarap“ vokiškai reiškia pavogė. Pasirodo, kad ne. Vokiečiai išrūko, o šautuvas liko. Nuo tada galvojome, kiek gyvybių išgelbėjo ta vaikiška ginklo vagystė“, – sakė V. Januškevičius.

Reikalingas objektas

Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkas Jonas Talmantas džiaugėsi dar vienos šaudyklos atidarymu ir tuo, kad medžiotojai turės geresnes galimybes treniruotis. J. Talmantas įsitikinęs, kad medžiotojai – atsakingi žmonės, o prie taiklių jų šūvių prisidės ir ši šaudykla.

Džiaugsmo nauja šaudykla neslėpė ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų 205-osios lengvųjų pėstininkų kuopos vadė Elmyra Baljanaitė-Stanevičienė. Pasak karininkės, regione labai reikėjo šaudyklos.

„Labai smagu, kad gyventojai, šauliai, medžiotojai, kariai savanoriai, reguliariosios kariuomenės daliniai galės čia atvažiuoti. Tokie dalykai vienareikšmiai prisideda prie šalies gynybos. Kuo stipresnis šalies pilietis, tuo saugesni mes visi esam. Dėkui už puikią šaudyklą“, – sakė E. Baljanaitė Stanevičienė.

Šaudyklos svečių laukė siurprizas. Klubo „Juodas vilkas“ šauliai surengė pasirodymą – per jį buvo demonstruojama, kaip šaudyti judant, dengti kolegą, greitai iš naujo užtaisyti ginklą. Buvo šaudoma tiek ilgais, tiek trumpais ginklais.

Klubo pasirodymas atskleidė tik dalį šaudyklos galimybių. Čia šauliai galės treniruotis ilgais graižtviniais ginklais, lygiavamzdžiais šautuvais, trumpaisiais ginklais. Šaudyti bus galima į stovinčius ir judančius taikinius – įrengtas „bėgantis šernas“, specialių lėkštelių svaidymo aparatai.

Lukas PILECKAS« AtgalVideo rekomendacijos:

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook