Trys kampai

Trys kampai

Agnė nenuobodžiauja ir mažame miestelyje (0)

Agnės Bastienės gyvenimas pastaraisiais metais nemažai pasikeitė – ji ištekėjo, tapo mama ir iš uostamiesčio, kur gimė ir gyveno, atsikraustė į Jurbarką. Jauna moteris džiaugiasi visais pokyčiais ir neabejoja, kad jūros ilgesį užgožia šalia esantys mylimi žmonės, o pačios susigalvota veikla neleidžia nuobodžiauti net mažame miestelyje.

(Plačiau...)

Skarlatina gąsdina sunkiomis komplikacijomis (0)

Jurbarke iš lūpų į lūpas sklinda žinia apie vaikus puolančią skarlatiną. Padidėjęs sergamumas skarlatina šiemet užfiksuotas Tauragėje ir Kaune, daugiau nei anksčiau vaikų skarlatina į lovą paguldė ir Jurbarke, tačiau Tauragės visuomenės sveikatos centro Jurbarko skyriaus gydytoja epidemiologė Aurelija Valiokienė tvirtina, kad nerimauti nėra priežasčių. Pavojinga ne skarlatina, o jos sukeltos komplikacijos, kurios teisingai vaiką gydant neturėtų pasireikšti. 

(Plačiau...)

Virtuvinės improvizacijos – nuo zacirkos iki... (0)

Gerai, kad dar nesame tiek sumodernėję, kad valgytume tik kavinėse ar kebabų kioskuose. Dar mūsų namų virtuvės kvepia naminiais valgiais, o prie viryklių dažniausiai triūsia moterys. Vienoms tai yra tik pareiga, kitoms – maloni pareiga, o smalininkietė Snieguolė Sakatauskienė teigia, kad iš visų jos pomėgių didžiausias – virtuvė.

(Plačiau...)

Savaitgalį šeimos pradėjo maldos pusryčiais (0)

Jurbarko dekanato Šeimos centras praėjusį šeštadienį tikinčiuosius pakvietė į miesto bibliotekoje surengtus maldos pusryčius „Ką galime pasiūlyti šeimai šiandien?“ Šeimos metams skirtame renginyje tikėjimo patirtimi dalijosi kauniečių katalikų bendruomenės „Gyvieji akmenys“ nariai.

(Plačiau...)

Laimės pamatas – atsakomybė už artimuosius (0)

Kokias atsakingas pareigas beatliktum, darbas negali atimti iš žmogaus gyvenimo. Tokį išminties pavyzdį savo trims vaikams nuolat rodo Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Jurbarko rajono biuro ekonomikos konsultantė Ramutė Mockevičienė ir Tauragės apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos Mokestinių prievolių skyriaus Jurbarko poskyrio vedėjas Skirmantas Mockevičius. Išskirtine šią šeimą daro gražūs tarpusavio santykiai, kartų bendravimas, ryšys su žeme ir nuo vaikystės išugdyta meilė muzikai.

(Plačiau...)

Pasirinkimas mokyti – nuolatinė idėjų paieška (0)

Karolina Kliukienė mokykloje jaučiasi puikiai – ir tada, kai pati buvo mokinė, ir dabar, būdama mokytoja. Ji ne tik moko, bet ir pati semiasi naujų idėjų ir patirčių ir neša jas į mokyklą, kur dėsto istoriją. Praėjusių metų pabaigoje laimėjusi Ugdymo plėtotės centro konkursą Karolina stažavosi Slovėnijoje ir tenykštėse gimnazijose pamatė daug įdomių ugdymo būdų.

(Plačiau...)

Šeimos metai – laikas atsigręžti į prigimtines vertybes (0)

Lietuvos krikščionių bažnyčios 2014-uosius paskelbė Šeimos metais. Toks nutarimas priimtas suprantant šeimos vertę ir svarbą žmogaus ir visuomenės gyvenime. Daugelis tam pritartų, tik ar kiekvienas padarome viską, kad šeima būtų vertybė, o žmogus šeimoje jaustųsi laimingas. Apie tai kalbėjomės su Jurbarko dekanato Šeimos centro vadove Irena Danupiene.

(Plačiau...)

Darbščiai šeimai paklūsta net labiausiai patrakę arkliai (0)

Šią savaitę prasidedantys Arklio metai niekam neturėtų kelti nerimo – juk arklys ir žmogus mūsų krašte nuo neatmenamų laikų buvo neišskiriama pora ir darbus dirbant, ir kariaujant, ir pramogaujant. Prieš šimtmetį arklius pradėjo pakeisti mašinos, o pastaraisiais dešimtmečiais arklių kone nebeliko. Gal dėl to pamatę arklį negalime atitraukti nuo jo žvilgsnio, o norėdami pajusti to didelio, protingai žvelgiančio gyvūno šilumą siekiame bent paglostyti jo karčius. Tokią progą kone kiekviename renginyje mums suteikia Vencloviškių kaime arklius auginantys Lena ir Arūnas Rukšnaičiai.

(Plačiau...)

Įteikta Lidos Meškaitytės premija (0)

Gruodžio 6 d. Panemunės pilyje vyko projekto „Miniatiūra. Lida Meškaitytė“ baigiamoji konferencija, kurioje pristatytas to paties pavadinimo leidinys bei paskelbti Jurbarko r. savivaldybės įsteigtos premijos laureatai. Tądien atidaryta miniatiūrų paroda, kuriai kelios dešimtys autorių pateikė per šimtą kūrinių.

(Plačiau...)

Kronika – profesoriaus dovana kraštiečiams (0)

Besidomintieji Klaipėdos krašto istorija ir kultūra praėjusių metų pabaigoje sulaukė vertingo leidinio „Smalininkų kronika. 1920 01 10 – 1939 03 23“. Knygą sudarė Jurbarko rajono Garbės pilietis, profesorius habilituotas daktaras Arnoldas Piročkinas. Prieš pat Kalėdas knyga pristatyta Smalininkuose.

(Plačiau...)

Smuikininkas Feliksas: su muzika niekada neliūdna (0)

Kai matai grojantį Feliksą Jucevičių, atrodo, kad su smuiku jis ir gimęs – taip gražiai jiedu vienas kitam tinka.  Beveik taip ir yra – į aštuntą dešimtį jau gerokai įkopęs liaudies muzikantas griežia nuo trylikos, nuo tada, kai pats iš lentos susimeistravo savo pirmąjį smuiką.

(Plačiau...)

Atradusi tapybą pradėjo naują smagų gyvenimo tarpsnį (0)

Smalininkuose, kultūros centro galerijoje, eksponuojami Valės Teresės Plienaitienės tapyti paveikslai. Šia paroda Mažosios Lietuvos Jurbarko krašto kultūros centras tęsia gražią tradiciją – eksponuoti menininko gyslelę turinčių smalininkiečių kūrybą ir supažindinti su ja vietos gyventojus. Į parodos atidarymą susirinko tiek žmonių, kad galerijoje, kur sukabinti paveikslai, jie netilpo, teko renginį perkelti į kultūros centro salę.

(Plačiau...)

Dėl smurto namuose kalti ne vien vyrai (0)

Lietuvoje yra apie pusantro šimto moterų krizių centrų, tačiau krizę šeimoje dažnai patiria ne vien moterys. Kai šeima pykstasi ir neišsitenka po vienu stogu, dažniausiai kalti būna abu, tik vyrai, psichologų teigimu, dar neišdrįsta atverti širdies arba nežino, kam galėtų pasiskųsti. Būtent dėl to su vizitu Jurbarke apsilankė bendrus projektus įgyvendinantys Vilniaus ir Kauno vyrų krizių centrų vadovai.

(Plačiau...)

Mamos mokosi trečiadieniais (0)

Vakarais, uždariusios savo darboviečių duris, į pamokas Naujamiesčio pagrindinėje mokykloje renkasi mokinių mamos. Mokymus apie konstruktyvų bendravimą su vaikais joms veda psichologė, projekto „Mokykla tėvams ir auklėtojams“ koordinatorė Vaida Beinarienė.

(Plačiau...)

Sumanių šeimininkių valgiai – skanūs ir gražūs (0)

Nors skonio receptoriai yra burnoje, tai, ką į ją dedame, pirmiausia įvertiname akimis. Maisto ruošimo technologė Elma Kvietkutė tikina, kad gražiai atrodančių patiekalų skonis geresnis, todėl net ir sriuba ant kasdienio stalo skanesnė, kai būna papuošta. Elma moko virėjus Smalininkų technologijų ir verslo mokykloje ir patiekalų išvaizdai skiria ne mažesnį dėmesį negu jų ruošimo technologijoms.

(Plačiau...)

Kariesas greičiausiai pražysta paaugliams (0)

Kodėl vienų žmonių dantys stiprūs kaip akmuo, o kitiems tenka visą laiką varstyti odontologijos kabinetų duris? Jurbarkietė gydytoja odontologė Aušrinė Meškauskienė tikina, kad 70 proc. gražios šypsenos priklauso nuo dantų priežiūros ir profilaktikos, ir tik trečdalį lemia paveldimumas.

(Plačiau...)

Moterų politikavimas prie arbatos puodelio (0)

Noras bendrauti, dalytis patirtimi, ką nors bendrai veikti skatina moteris ieškoti bendraminčių. Mezgimas, gėlių puoselėjimas, net vaikų auginimas gali būti pretekstas susiburti į klubą ir dalytis džiaugsmais ir rūpesčiais, juo labiau kad dalydamasis visada ir gauni ko nors naujo. Jurbarke jau gerą pusmetį veikia moterų klubas, kurio nares sieja politika. Lietuvos socialdemokratų partijos moterų sąjungos Jurbarko klubo narėms svarbiausia bendrauti tarpusavyje ir su kitais įdomiais žmonėmis ir plėsti akiratį.

(Plačiau...)

Marijos mokykla Pauliuose – pilna džiaugsmo (0)

Žolinės savaitę Pauliuose stovyklavo Marijos krikščioniškojo gyvenimo ir evangelizacijos mokykla. Ši vienuolių kapucinų įsteigta mokykla nuo 2010 m. veikia Kaune ir Vilniuje, ir jau beveik metus Pauliuose ir yra atvira visiems, norintiems susitikti su Dievu, pagilinti savo tikėjimą, atnaujinti maldą ir dalytis savo išgyvenimais su kitais.

(Plačiau...)

Laiko skubėjimą stabdo kelyje sutikti geri žmonės (0)

Šią vasarą medikų bendruomenė sveikino savo kolegę Stanislavą Juknelienę su gražiu profesiniu jubiliejumi – odontologe ji dirba jau 50 metų, keturios dešimtys prabėgo Jurbarke. Tačiau gydytoja nejaučia metų naštos, nes laiko skubėjimą stabdo mėgiamas darbas ir gyvenimo kelyje sutikti geri žmonės.

(Plačiau...)

Susidoroti su karščiais padeda valgiaraštis (0)

Karštis – tikras išbandymas mūsų organizmui. Jis gali tapti dirglumo, koncentracijos ir miego sutrikimų ar net išsekimo priežastimi. Karštomis dienomis gausiai prakaituojame ir organizmui ima trūkti skysčių, be to, su prakaitu netenkame dalies mineralinių medžiagų – kalio, magnio ir kitų. Išvengti nepageidautinų karščio pasekmių, išlikti žvaliam padeda racionalus maitinimasis. Vasarą reikėtų valgyti kitaip negu žiemą.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook