Trys kampai

Trys kampai

Vėlę šildo žvakės liepsnelė ir prakalbina malda (0)

Lapkritis prasideda Visų Šventųjų ir Vėlinių šventėmis, susijusiomis su anapusybe, su tais, kurie jau apleido žemiškąjį gyvenimą. Senas, pagonybės laikus siekiantis paprotys per Vėlines pagerbti mirusiuosius mūsų dienomis yra įgijęs ir šiuolaikiškų bruožų, nemažai paveiktas ir rinkos dėsnių.

(Plačiau...)

Stebuklinga tabletė nuo peršalimo ligų – kantrybė (3)

Kai papučia rudeninis šiaurys ir per rūbus kiaurai smelkiasi drėgmė, šniurkščiojantys nosimis ir kosintys bendradarbiai nieko nestebina. Kaip niekada anksti šiemet prasidėjusios virusų atakos reto bent dienai kitai nepaguldė į lovą, o daugeliui jau teko apsilankyti ir pas gydytojus. Ar galima išvengti virusinių peršalimo ligų ir kaip saugotis komplikacijų, klausėme Jurbarko ligoninės konsultacinės poliklinikos gydytojos otolaringologės Jovitos Karanauskienės.

(Plačiau...)

Gražioji jurbarkietė karūnos spindesiu nesimėgauja (1)

Prieš šešiolika metų, 1996-aisiais, Jurbarke buvo surengtas grožio konkursas ir karūnuota pirmoji Gražioji jurbarkietė. Daugiau tokių konkursų nebevyko, tad tuomet šį titulą ir sidabro karūną laimėjusi Ringailė Saladytė-Bakienė galėtų pagrįstai didžiuotis esanti tokia vienintelė. Tačiau Vilniuje su šeima gyvenanti moteris nei šio savo gyvenimo fakto, nei karūnos spindesio nesureikšmina – į konkursą sako ėjusi dėl žadėto tais laikais ypač vertingo prizo – kelionės į užsienį.

(Plačiau...)

Sodrios rudeninio žydėjimo spalvos (0)

Vasarai persiritus į antrąją pusę pražysta jurginai ir iškėlę savo spalvingas galvas dairosi pro sodybų tvoras. Į Europą jurginas atkeliavo iš Meksikos aukštikalnių maždaug prieš 200 metų. Šią auginimui nereiklią gėlę, ryškiomis spalvomis papuošiančią blunkančios vasaros peizažą, pamatysi daugelio lietuvių darželiuose, o Antšvenčių kaime, prie Irenos ir Vidmanto Kriaučiūnų sodybos bujoja visa jurginų dirvelė.

(Plačiau...)

Kad gyventum, reikia užsiauginti sparnus (0)

Pabendravus su Lina Navickiene nekyla abejonių, kad žmogaus laimė yra jo galvoje – viskas priklauso nuo to, kaip vertini aplinkybes, žmones ir tavo daliai tekusius džiaugsmus bei skausmus. Tamošių bibliotekininkė nelaukia, kad kas nors jai priartintų dangų, bet pati augina sparnus ir svajones, o jei negali imtis didelių darbų, daro mažus, bet su didele meile.

(Plačiau...)

Širdžiai mielais užsiėmimais Tamošių moterys trumpina dieną (0)

Laiko trūkumas – vienas ryškiausių mūsų amžiaus bruožų. Aplinkui tik ir girdi: neturiu laiko, nespėju, skubu... Tačiau kai didieji gyvenimo darbai jau nuveikti, vaikai užauginti ir namai ištuštėję – valandos tarsi sulėtėja ir diena ištįstų iki begalybės, jei ne tie širdžiai mieli užsiėmimai. Tris moteris nuo Tamošių: Grasildą Vaičkienę, Birutę Gerulaitienę ir Aldoną Stankaitienę klausėme, kuo jos trumpina dieną. 

(Plačiau...)

Buvusios irkluotojos svajonė – Nemune plaukiantys laivai (1)

Mažai kas žino, kad jurbarkietė Vilma Venslauskienė – profesionali irkluotoja, jaunystėje šimtus kartų skersai išilgai išmaišiusi Galvės ežerą ir laimėjusi ne vienas prestižines varžybas. Nors nuo tų laikų praėjo keli dešimtmečiai, vienvietė baidarė ir irklai tebėra Vilmos gyvenimo palydovai, o mintys apie vandens sportą vis labiau užvaldo moters svajones.

(Plačiau...)

Į dainų šventę vyko geriausieji (0)

Moksleivių dainų šventėje, kuri liepos 6–8 d. vyko Vilniuje, Jurbarko rajonui atstovavo dešimt kolektyvų. Iš viso šventėje dalyvavo apie 20 tūkstančių  šokėjų ir dainininkų iš visų šalies savivaldybių ir miestų.

(Plačiau...)

Vasaros dovanų kraitėje – ilgai lauktos atostogos (0)

Įkaitinta saulės, nuprausta liūčių, pasipuošusi žiedais. Vasara – tarsi vienas ilgesingas atodūsis, vos spėji pasidžiaugti šiluma – ir jau ateina ūkuose įsisupęs ruduo. Trumpa, bet tiek daug savyje sutalpinanti: ir visus metus laukiamas atostogas, ir savaitgalio išvykas prie upės, ir rytinę kavą terasoje. Ilgi vakarai vilioja neužsibūti namuose, todėl po darbo dar daug suspėjame – sode nuskinti braškes, panemune pasivažinėti dviračiu, pasigėrėti už miško pasislepiančia saule. O kokia vasara džiaugiasi dirbančios, kaip dabar mėgstama sakyti, karjeros siekiančios moterys? Jų vasaros taip pat pilnos kaitros ir gėlių žiedų.

(Plačiau...)

Dievo palaiminti sulaukė deimantinių vestuvių (0)

Birželio 2 d. Dargaitėlių kaimo gyventojai Ona ir Petras Reičiūnai šventė deimantines vestuves. Smalininkų šv. Juozapo bažnyčioje jie vėl prisiekė Dievui ir vienas kitam būti ištikimi ir džiaugsme, ir skausme. Viskas buvo, atrodo, taip pat, kaip ir prieš šešiasdešimt metų, tik prie altoriaus deimantinę porą atlydėjo jau užaugę sūnūs ir dukterys, anūkai ir proanūkiai.

(Plačiau...)

Kuo svetelius vaišinsim? (0)

Lietuviškas svetingumas reikalauja svečią ne tik gražiai sutikti, bet ir gardžiai pavaišinti. Į pilies šventę „Panemunių žiedai“ Raudonėje gausiai iš visur suvažiavę svečiai turėjo galimybę paragauti mūsų krašto patiekalų, kurių siūlė savo kiemeliuose seniūnijos, bendruomenės ir verslininkai.

(Plačiau...)

Kaimo felčerė mokosi džiaugtis kiekviena diena (0)

Nors daugiausia laiko per gyvenimą praleidžiame dirbdami, o profesija tampa savotišku žmogaus atpažinimo ženklu – to negana. Puiku, jei darbas, iš kurio valgai duoną, patinka, jei jauti jo prasmę ir patiri malonumą – bet ir tiek neužtenka gyvenimo pilnatvei. „Galėtum sau dirbti, išsivirti valgyti – ir viskas. Bet ar nuo šito šoks širdis? – klausia Romualda Endriukaitienė ir tikrai žino atsakymą.

(Plačiau...)

Gera sekretorė daug žino, tačiau mažai kalba (0)

Kalendorius skelbia, kad trečiąjį balandžio trečiadienį minima sekretorių diena. Kiti žinovai tvirtina, kad sekretorės savo profesinę šventę mini balandžio 21-ąją. Šiaip ar taip, bet balandis – sekretorių mėnuo. Nors ilgus dešimtmečius buvo galvojama, kad sekretorės pareiga virti kavą ir priiminėti svečius, šiandieninėms biurų vadovėms patikimos pačios svarbiausios užduotys, o nuo jų sugebėjimų didžiąja dalimi priklauso įstaigos veiklos sėkmė.

(Plačiau...)

Menas gyventi šviesiai ir nenuobodžiai (0)

Pažintis su viešviliete Irena Foktiene patvirtina taisyklę, kad žmogus pats yra savo laimės kalvis. Nors aplinkybės ne visada susiklosto kaip norėtum, norai ne visada sutampa su galimybėmis, likimas kiekvienam siunčia ne tik džiaugsmų, bet ir sunkių išbandymų, tai netrukdo būti nuoširdžiam, matyti šviesiąsias puses ir gyventi nenuobodžiai. Nes žmogaus laimė priklauso nuo požiūrio.

(Plačiau...)

Kas gražu ir su meile – visada skanu (0)

Mūsų gyvenime – daug grožio, žavimės kitų sukurtais darbais ir pačios kuriame. Prie ko beprisiliestų smalininkietės pedagogės Alinos Petravičienės rankos, visa tampa gražu, verta pasigėrėjimo. Ji piešia, komponuoja puokštes, mezga, siuva... Grožį kuria ir virtuvėje, nes nuo vaikystės laikosi įsitikinimo, kad skanu yra tai, kas gražu.

(Plačiau...)

Psichologė patarė skausmą nuplukdyti Nemunu (1)

Praėjusį ketvirtadienį Šilalės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, kuris pagal sutartį su rajojo savivaldybės administracija rūpinasi mūsų rajono gyventojų sveikatinimu, ir Jurbarko viešoji biblioteka kvietė į susitikimą su psichologe Vanda Benaitiene. Telšių krizių centro direktorė, Telšių vyskupo Vincento Borisevičiaus kunigų seminarijos dėstytoja skaitė paskaitą apie psichinę sveikatą ir kokią įtaką ji turi mūsų gyvenimo kokybei.

(Plačiau...)

Valdininkei svarbu prie namų žydinčios gėlės (3)

Į Jurbarką Irena Ričkuvienė atvažiuoja ne tik darbo reikalais – LR Vyriausybės atstovė Tauragės apskrityje ir dažną savaitgalį suka į savo gimtąjį miestą, kur jos tėvelių namai, kur giminės ir mokyklos draugai, gimtosios parapijos bažnyčia, o senamiesčio kiemuose ir Imsrės upelio pakrantėse pabirę vaikystės ir jaunystės prisiminimai.

(Plačiau...)

Šeimos laimė – skambi kaip vargonų muzika (0)

Kai Laura Matuzaitė-Kairienė į dvivietį vežimėlį susodinusi savo mažylius eina miesto gatve, sutikti žmonės ją nulydi giedrais žvilgsniais, o kai kurie ir pašnekina. Bet ne iš smalsumo – kunigo žmoną Jurbarke mažai kas pažįsta – o džiaugdamiesi ir gėrėdamiesi laiminga moterimi. Laura tokia ir yra – laiminga mama ir žmona.

(Plačiau...)

Po įmantrios puotos – norisi kopūstų (0)

Žodį skonis vartojame kalbėdami ne tik apie maistą, tačiau valgiui gaminti skonis ypač reikalingas. Tuo nė kiek neabejoja ir viešvilietė Rūta Skužinskienė. Specialių mokslų moteris nėra išėjusi, bet jos valgius visi giria; ir vaikai, ir suaugusieji sako – Rūta gamina labai skaniai.

(Plačiau...)

Be rudens nebus pavasarinio žydėjimo (0)

Kai įdienojus už lango taip ir neišaušta diena, apima nepaaiškinamas liūdesys ir noras pasislėpus po šilta antklode tūnoti su savo mintimis, kurios dažniausiai irgi nebūna linksmos. Bet tai ne liga, o tik – ruduo. Nors tamsa ne vienam kelia neviltį, be rudens, anot Sveikatos mokslų universiteto dėstytojo Virgilijaus Skirkevičiaus, nebus pavasarinio žydėjimo – nei gamtos, nei žmogaus.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook