Trys kampai

Trys kampai

Ūkininkės namai kvepia sava duona (0)

Duona lietuvių namuose nuo senų senovės buvo kur kas daugiau nei paprastas valgis. Tačiau šiandien girdim ir skaitom, kad gal nesveika, gal visai jos nevalgyti... Žinoma, duona dabar kitokia, nei ta, kurią kepė močiutės ir promočiutės. Tokios duonos raugu ir dabar tebekvepia Raudonėnų kaimo ūkininkės Aleksandros Brožienės namai, ant jos stalo – tikra naminė duonelė.

(Plačiau...)

Disciplina netrukdo gyventi gražiai ir įdomiai (2)

Daili jauna šviesiaplaukė, kurstanti gražių namų židinį, kuriame šeimai čirškinamu kepsniu pasirūpina vyras – toks galėtų būti šio puslapio herojės apibūdinimas. Bet – labai paviršutiniškas. Nežinodamas turbūt neįtartum, kad šios moters gyvenime vyrauja stipri valia ir disciplina, ir ji pati tai pasirinko. Vilmai Račienei visai nesunku atsisakyti kai kurių gyvenimo gardėsių dėl pasirinkto pomėgio ir sporto – fitneso.

(Plačiau...)

Vietoje tablečių – sportbačiai (0)

Apie judėjimo naudą žino visi, tačiau daugelis žmonių šiais laikais gyvena hipodinamijos, t. y. nepakankamo fizinio aktyvumo sąlygomis. Prieš šimtą metų apie 95 proc. žmogaus veiklos sudarė fizinis darbas, o dabar – vos 1 proc., nes mokslo atradimai ir naujos technologijos visus susodino ant kėdžių. Atsėdėję darbe ar mokykloje parėję namo vėl sėdime – prie stalo, kompiuterio, televizoriaus...

(Plačiau...)

Išlipti iš bedugnės įsikibus į Dievo ranką (0)

Jei šis pasakojimas apie Pauliuose  įsikūrusį asociacijos „Petrašiūnų gailestingumo namai“ filialą bei jo gyventojus pasirodys nemoteriškas, pamąstykite: kas labiausiai išgyvena dėl puolusių savo vaikų? Pokalbis su  vienuolių kapucinų įsteigtų Gailestingumo namų Paulių filialo vadovu Gintaru Kraliku – pasakojimas apie galimybę išlipti iš bedugnės įsikibus į Dievo ranką.

(Plačiau...)

Komisarei inspektorei lengvų bylų niekada nebūna (4)

Mėgstamas darbas negali būti sunkus – tokia taisykle vadovaujasi Jurbarko rajono policijos komisariato Kriminalinės policijos skyriaus tyrėja Raimunda Šuikienė, jau bene 18 metų tirianti rajone įvykdytus nusikaltimus. Nemalonias akimirkas, kurių pareigūnų darbe tiesiog neįmanoma išvengti, moteris stengiasi kuo greičiau pamiršti.

(Plačiau...)

Moliūgauti – į rudenėjantį daržą (0)

Lietuviškame darže šalia įprastinių morkų, burokų ir agurkų dera ir moliūgai. Ir uždera tokie didžiuliai, kad nepaneši, o tik parridenti gali. Tuomet pasidžiaugi, pasigėri nepaprasta gamtos dovana ir – į puodą. Iš augalo, kurio vieno vaisiaus užtektų pusei kaimo pamaitinti, sumanios šeimininkės moka pagaminti įvairiausių patiekalų.

(Plačiau...)

Šimtametės turtas – darbšti ūkininkų šeima (0)

Zubrickų kaime gyvenanti Stasė Mačiulaitienė praėjusią savaitę atšventė šimtąjį gimtadienį. Nors sunkiai, bet dar vaikščiojanti senolė šventės dieną džiaugėsi gausia šeima ir Dievo dovanota palaima.

(Plačiau...)

Kiek kainuoja rugsėjo pirmoji? (0)

Artėjanti mokslo metų pradžia gerokai patuština mokyklon vaikus leisiančių tėvų pinigines. Prekybos centrai vilioja mugėmis ir akcijomis, tačiau jos, kaip pastebi pirkėjai, nebūtinai siūlo išleisti mažiau. Dabar, skirtingai nei tais laikais, kuriuos dar prisimena mokinių tėvai, rūpestį kelia ne kaip gauti, o kaip kokybišką prekę nusipirkti pigiau.

(Plačiau...)

Medis – kaip žmogus: auga meilėje ir viską jaučia (0)

Girdžiai – žalias miestelis, apsuptas sodų, viliojantis tvenkinio vėsa ir vešlių parko medžių pavėsiais. Tačiau Jūratė Šedauskienė Girdžius pamatė kitokius – plikus ir pilkus, kai baigusi  Žemės ūkio akademiją 1963-aisiais atvyko ir buvo paskirta dirbti agronome-sodininke. Jai vadovaujant buvo kuriamas žaliasis miestelio rūbas, jos akyse Girdžių parko medeliai tarsi vaikai užaugo aukštais ir drūtais medžiais.

(Plačiau...)

Imsrė kenčia nuo senų padangų (1)

Senų padangų krūva, kurią iš tvarkomos Imsrės ir upelio pakrančių surinko ir vis teberenka UAB „Jurmelsta“ darbininkai, didėja. Bendrovė Imsrės pakrantes tvarko pagal projektą „Imsrės upės ekologinės būklės pagerinimas“. Jau išvalytoje ir sutvarkytoje teritorijoje, dažniausiai po savaitgalių, darbininkai randa naujai išmestų senų padangų ir kitokio šlamšto.

(Plačiau...)

Gyvenimo kelią prasmingai nueiti – didelė laimė (0)

Aštuoniasdešimtmetis – tai vaikų branda, anūkų savarankiškumas, proanūkių juokas ir ašaros, tai paties žmogaus gyvenimo prasmės ir rimties suvokimas, tai laikas, kai gali prisėsti ir apmąstyti nueitą kelią.

(Plačiau...)

Vasaros dosnumas paįvairina kasdienį stalą (0)

Vasara – daugeliui ir atostogų, ir kitokie malonumai, ir puiki galimybė paįvairinti stalą darže užaugintomis ar gamtos dovanotomis gėrybėmis. Tiesa, prekybos centruose visus metus siūloma iš Lenkijos, Olandijos, Danijos, Ispanijos, Italijos ar net Afrikos šalių atvežtų vaisių ir daržovių. Tačiau vyrauja nuomonė, kad geriausi yra lietuviški produktai, dar geriau – pačių užauginti.

(Plačiau...)

Vaikų atostogos – tėvų rūpestis (0)

Ilgųjų vasaros atostogų mokiniai laukia kaip palaimingo laiko, kai numetus į šoną vadovėlius ir sąsiuvinius galima ilgai miegoti ir nieko neveikti. Tėvams, deja, vaikų atostogos neretai kelia daugiau rūpesčių, nei džiaugsmo. O nieko neveikimas ir vaikams greitai nusibosta.

(Plačiau...)

Devyniasdešimtmetė rašytoja pritrūko siužetų (0)

Viešvilėje gyvenanti Janina Juzėnienė turi ypatingą pomėgį – rašyti. Neseniai ji išleido antrą prozos knygą, o jos kūryba, publikuojama ir internete, sulaukia daug skaitytojų ir vertintojų. Į knygos „Ubagėčka“ pristatymą susirinkę viešviliečiai teigė esantys tikri J. Juzėnienės talento gerbėjai, besididžiuojantys kaimynystėje turį tikrą rašytoją.

(Plačiau...)

Senoje sodyboje dūzgia bitės ir kvepia duona (0)

Atokiau nuo Vadžgirio miestelio apsuptas laukų ir pievų šviečia senas Stoškų ūkis. Žvyruotu keliuku per rugieną atriedėjus į kiemą pasitinka aukšti medžiai ir spalvomis klestintys darželiai. Į pakalnę leidžiasi avilių pritupdytas senas sodas. Su Salomėja Stoškiene susėdame ant suolelio, kur jaukų pavėsį teikia antrą šimtmetį įpusėjusi troba ir daugiakamieniais medžiais užaugę prieš keletą dešimtmečių panamėj Alfonso Stoškaus susodinti kadagiai. Tikra kaimo ir vasaros idilė...

(Plačiau...)

Mamyčių klubas – ne tik mamoms (1)

Jau gerą pusmetį prie Jurbarko dekanato šeimos centro veikia Mamų klubas. Susitikimai vyksta kiekvieną ketvirtadienį nuo 11 val. Švč. Trejybės parapijos namuose. Klubas atviras visoms mamytėms su vaikučiais ar dar tik besilaukiančioms – norinčioms pabendrauti ir pasidalyti  motinystės patirtimi.

(Plačiau...)

Likimas gyvenimą susiejo su muziejumi (0)

Su Joana Grybiene bendravome gegužės 18-ąją. Specialiai to neplanavome, bet susitikimas būtent šią, Tarptautinę muziejų dieną, tapo prasmingu sutapimu: nors Joana nėra muziejininkė, likimas  skyrė nuo pat jaunystės jai gyventi muziejuje ir muziejumi. Moters akyse, ir ne be jos indėlio, Vinco Grybo memorialinis muziejus keitėsi ir mūsų dienomis yra tapęs šviesuomenės traukos centru.

(Plačiau...)

Praeities prisiminimai kyla iš močiutės skrynių (0)

Aukštaitė Jolanta Pocienė jau daug metų Girdžių vaikus moko dailės ir technologijų, o jurbarkiečius džiugina nepaprasto grožio tekstilės kūriniais. Jolantos pramintu keliu eina ir dukra gimnazistė dukra Milda, balandžio pradžioje iš Alytuje vykusios respublikinės technologijų olimpiados parvežusi į Jurbarką sidabro medalį. Mamos ir dukros pasirinkimą labai seniai nulėmė Sauleikų giminės moterys, kurių skryniose iki šiol guli nertos ir siuvinėtos staltiesės, užuolaidos, servetėlės, pagalvėlės ir daugybė kitų namus sušildančių  puošmenų.

(Plačiau...)

Liaudies medicinos žinovas – apie fizinį ir dvasinį stuburą (1)

Balandžio viduryje Vytauto Didžiojo vidurinėje mokykloje vyko Sveikatos savaitė, o jos programoje buvo ir susitikimas su Virgilijum Skirkevičiumi. Farmacininkas ir liaudies medicinos žinovas gausiai susirinkusiai auditorijai kalbėjo apie tai, kaip išlaikyti fizinę ir dvasinę sveikatą per visą gyvenimą.

(Plačiau...)

Žymios pianistės rankos buities darbų nebijo (0)

Lietuvos nacionalinės filharmonijos 70-ojo koncertinio sezono maršrutas neaplenkė ir Smalininkų – balandžio viduryje koncertą „Mums reikia meilės“ čia atvežė dainininkė Judita Leitaitė ir pianistė Nijolė Ralytė. Smalininkiečiai Nijolę žino ne tik kaip muzikantę, bet ir atsimena nuo vaikystės kaip savo kaimynų Genovaitės ir Broniaus Ralių dukrą. Todėl koncerte ne tik muzika skambėjo, bet ir mezgėsi nuoširdus pianistės pokalbis su kraštiečiais. Ir „Trijų kampų“ skaitytojams N. Ralytė papasakojo apie save ir šeimą ir net pravėrė savo namų virtuvės duris.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook