Trys kampai

Trys kampai

Trečioji Pranutės jaunystė (0)

Gražiausia Pranutė kai audžia. Tada ji tokia besišypsanti, laiminga. Vienplaukė ar plonyte balta skarele apsirišusi, rankose šaudyklė ir taukšt taukšt sutaukši, paskui vėl šaudyklė ir vėl taukšt. Kojos, apautos pačios megztomis naginaitėmis, vis mina ir mina pakojas. Driekiasi audinys, dailus raštas. Vis čiupinėja, glosto savo kūrinį, pasistiebusi pro staklių kraštą pasuka veleną, pataiso skietą ir vėl toliau taukši. Lyg kokia burtininkė dailina savo stebuklą. Tyli ir galvoji, kaip jai taip pavyksta, kaip ji tuos siūlus sudėsto. Mūsų senelės ir prosenelės verpė, audė taip kaip ir ji, o mes nesugebėjome išmokti. Tai ir žiūrime į jos rankas, stebukladares darbininkes, ir pajuntame, kad Pranutė visa galva mus praaugusi. Niekas taip neišaukština žmogaus kaip darbas.

(Plačiau...)

Iš Švedijos namo – valgyti braškių (0)

Pirmosios soduose ir daržuose prinoksta braškės ir iškart atsiranda ant mūsų stalo. Šviežios, ką tik iš lysvės jos ne tik gražios, skanios, bet ir sveikos. Kad atsivalgytum raudonšonių gražuolių, prisirpusių mamos darže, verta keliauti į tėviškę net šimtus kilometrų. Šiandien „Trijų kampų" virtuvėje ragausime smalininkietės Reginos Anelauskienės darže prisirpusių braškių ir kepsime tortą pagal jos išbandytą receptą.

(Plačiau...)

Vasara kvepiantys laisvalaikio paveikslai (0)

Didžiausias deficitas, sakoma, šiais laikais yra laikas - visiems jo trūksta. Tačiau būna ir kitaip - kai nebereikia eiti į darbą, užaugę vaikai gyvena savo gyvenimus, o dar jei lieki vienas, tiesiog nebežinai, kur dėti savo laiką. Laimingi, kurie susiranda širdžiai mielą užsiėmimą, kaip smalininkietė buvusi pedagogė Stefa Šafranauskienė.

(Plačiau...)

Amerikoniškoje skrynioje – lietuviški Virginijos kraičiai (0)

Yra žmonių, apie kurių gyvenimus būtų galima sukurti filmą ar romaną parašyti, o kai kurių gyvenimai ir į knygą vargu ar sutilptų. Toks yra Virginijos Norvilienės, nuo praėjusio amžiaus vidurio gyvenančios Girdžiuose, gyvenimas: vokiškos kilmės protėviai, užnemunėje gyvenęs senelis - knygnešys, amerikoniškas jos vardas, įvykiai ir žmonės, sutikti ir tebesutinkami... Atmintyje viskas gyva, tarsi tos ryškiaspalvės gėlės, seniai jaunystėje išsiuvinėtos lino drobėje ir tebegulinčios didžiulėje skrynioje, priglobusioje ne tik senovinius rankdarbius, bet ir įdomias gyvenimo istorijas.

(Plačiau...)

Ir pavasaris – tikras grybų metas (0)

Gal išduosime kieno nors paslaptį atskleisdami grybingiausią Jurbarko vietą - tokia yra „Ąžuoliuke". Pirmieji grybai pievelėse po beržais šiemet išdygo neįtikėtinai anksti - gegužės 19-osios rytą rasota pieva buvo tarsi priberta mažutėlių ir didesnių geltonųjų kazlėkų, dar vadinamų makavykais.

(Plačiau...)

Rūbų kolekcija stebina netikėtomis idėjomis (0)

Kad būtum stilinga, rodos, užtenka tiek nedaug - tik geros idėjos. Žinoma, dar reikia ją įgyvendinti. Tai nėra taip paprasta, bet šito galima mokytis - tai ir daro merginos, Smalininkų technologijų ir verslo mokykloje lankančios įvairius būrelius ir kartu su savo mokytojomis kuriančios drabužių kolekcijas. Pavasarinė kolekcija buvo pristatyta ne tik mokykloje, bet ir Jurbarko miesto ir verslo dienose.

(Plačiau...)

Edita – keičianti ir pasikeitusi moteris (0)

Pokyčiai niekada nelieka nepastebėti - žiūrime ir stebimės, kalbame ir apkalbame, džiaugiamės, rūpinamės, pavydime... Neliko be dėmesio ir Edita Navickienė, prieš porą metų neatpažįstamai pasikeitusi, nors pakitusi išvaizda nėra vienintelis viešvilietės gyvenimo pokytis.

(Plačiau...)

Pavasaris pirmiausia ateina ... ant palangės (0)

Vos suirus murzinai žiemos paklodei, akys ieško žalio lopinėlio. Ir randa! Nors žemė dar sukaustyta įšalo, galveles kiša pirmųjų pavasario gėlių daigeliai. Tačiau į daugelio moterų namus pavasaris pirmiausia ateina ant palangės.

(Plačiau...)

Gražiausi nagai – „Vilijos salone“ (6)

Į tarptautinę grožio industrijos parodą „Pelenė 2010" „Litexpo" parodų rūmuose Vilniuje jurbarkietė Vilija Dovidaitienė važiavo ne tik pažiūrėti, bet ir dalyvauti atvirame Baltijos šalių nagų dizaino čempionate ir laimėjo jame trečią vietą.

(Plačiau...)

Gyvenimo inkliuzai laike ir kūryboje (0)

Kovo mėnesį Jurbarko kultūros centre veikė paroda „Laiko inkliuzai". Ten ir susipažinome su parodos organizatore Jolanta Pociene, Girdžių pagrindinės mokyklos dailės ir technologijų mokytoja. Parodoje eksponuojami Jolantos ir jos kolegių, kartu baigusių Šiaulių universiteto dailės magistro studijas, tekstilės darbai.

(Plačiau...)

Katės myli ir leidžia save mylėti (2)

Vasario 14-ąją budistiniuose kraštuose prasidėjo naujieji Baltojo Metalinio Tigro vyresniojo brolio metai. Šie vieniši medžiotojai Lietuvoje negyvena, bet tigras yra katinų šeimos žinduolis, todėl astrologai sako, kad šiemet seksis tiems, kurie per naujuosius glostė katę. Išdidus ir įnoringas naminis gyvūnas puošia ne vienos išsilavinusios, daug pasiekusios, nepriklausomos moters namus. Šįkart - pašnekesys su jomis apie tai, kokie yra tie jaunesnieji tigro broliai ir sesės ir už ką juos mylime taip smarkiai, kad esame pasiryžusios nekreipti dėmesio net į aikštingą jų charakterį.

(Plačiau...)

Šeimos krizė liūdnesnė už ekonominę (1)

Statistika byloja, kad kasmet Lietuvoje išsiskiria per 10 tūkstančių šeimų, mūsų rajone išsituokiančių porų skaičius kasmet sukasi apie šimtą. Gerai, kai tai tik statistika - juk kiekviena iširusi šeima - tai liūdesys, nusivylimas, o kartais net pyktis ar keršto troškimas. Žinoma, galima bandyti dar kartą, ir dar. Ir bandoma, bet šeima juk ne obuolys - prakandai ir išmetei. Apie šeimos krizę, kuri, ko gero, daug skaudesnė už ekonominę, kalbinome Zitą Skaisgirienę, Jurbarko ligoninės Reabilitacijos skyriaus psichologę.

(Plačiau...)

Pasninkas nėra vien tik valgis (0)

Po Užgavėnių prasidėjo keturiasdešimt dienų - iki šv. Velykų - truksiantis gavėnios laikas, kai atsisakius triukšmingų linksmybių, sotaus valgio, susikaupus rimtyje laukiama Kristaus prisikėlimo. Apie gavėnią, pasninko prasmę ir svarbą šių laikų žmogui kalbėjomės su religijos mokslų magistru kun. Antanu Mačiumi.

(Plačiau...)

Verslininkės rankose – saulėtų namų laimė (0)

Daugelio moterų gyvenimą apibrėžianti taisyklė „darbas - namai - vaikai" verslininkei Arijanai Zairienei negalioja - nuo pat jaunystės ji turi daugiau pomėgių nei savaitėje yra dienų jiems įgyvendinti. Nors beveik visi verslininkės vakarai užimti, jos namai kvepia pyragais, ant sofos laukia mezginys, o palanges puošia niekada nebaigiančios žydėti orchidėjos. Sakoma, kad šios gėlės tarpsta tik tuose namuose, kur gyvena laimingi žmonės.

(Plačiau...)

Užgavėnių dieną keptuvėse čirškės skanūs blynai (0)

Laikas nuo Kalėdų iki Užgavėnių senovėje vadintas mėsėdu - ne tik sotesnio valgio, bet ir piršlybų bei vestuvių ir kitokių linksmybių metu. Paskui septynios Velykų laukimo - rimties ir pasninko savaitės, todėl Užgavėnių dieną svarbu buvo septynis, devynis ar net dvylika kartų sočiai pavalgyti. Ritualiniai valgiai buvo kiauliena ir blynai, o sotumas turėjo lemti gerus metus. Magiškoji apeigų prasmė dabarties žmogui nebėra tokia svarbi, bet blynai išliko būtinu Užgavėnių atributu.
Šiandien „Trijų kampų" virtuvė kvepia blynais - vadinasi, nebe už kalnų diena, kai jų iki soties patys valgysim, kitus vaišinsim ir vysime iš kiemo žiemą.

(Plačiau...)

Žiemą veidą irgi reikia „aprengti“ (0)

Vos išėjus į lauką, šaltis kanda nosį, rausvina skruostus. Ilgiau pabuvus lauke, sveiką raudonumą pakeičia nemalonūs pojūčiai - veidas tampa tarytum nuplikytas, lūpos dega, rankos sugrumba. Kad taip neatsitiktų, kosmetologė Ligita Aleksandravičienė primena moterims, kad žiemą einant į lauką veidą irgi būtina „aprengti".

(Plačiau...)

Nepaprasta ypatingos suknelės istorija (0)

Jurbarkietė Regina Jasaitienė nėra siuvėja, bet ji pasiuvo suknelę, kokios, ko gero, niekas kitas nėra pasiuvęs. Ypatingos Reginos suknelės atsiradimo istorija irgi nepaprasta.

(Plačiau...)

Už drąsą ir darbštumą – likimo dovanota sėkmė (7)

Vieni jurbarkiečiai šią moterį prisimena kaip griežtą mokytoją, kiti - kaip politikę, savivaldybę užkrėtusią dviračių trasų ir laivybos idėjomis. Jurbarko svečiai žino ją esant svetinga šeimininke, verslininkai stebisi, kad net sunkiausiais laikais jai nepritrūksta sumanymų ir ryžto juos įgyvendinti. Ir vis dėlto Kristina Vančienė, prieš šešerius metus panemunėje įkūrusi kaimo turizmo sodybą „Jurodis", pirmiausia yra darbšti, energinga ir taupi moteris, kuriai kiekviena turėtume pavydėti esminio jos charakterio bruožo - teigiamo požiūrio į gyvenimą.

(Plačiau...)

Kalėdinių puošmenų fiesta (1)

Švenčių laukimas kartais primena maratoną - reikia pasirūpinti tuo ir anuo, suspėti šen ir ten, nepamiršti to ir šito... Ar per tą lėkimą dar lieka laiko paruošti šventei sielą? Bet toks jau mūsų pasaulis ir toks gyvenimas - beskubėdami suspėjame viską arba bent tai, kas tikrai svarbu. Tada nurimstame ir - ateina šventė. Į šventiškai papuoštus namus.

(Plačiau...)

Karnavalo ir (ar) kasdienos kaukės (0)

Jau ne kartą rašėme apie suaugusiųjų dailės studijos kūrybos parodas, kurių per metus surengiama ne viena. Suaugusiųjų dailės studiją Vinco Grybo memorialiniame muziejuje prieš dešimt metų įkūrė skulptoriaus anūkė dailininkė Rasa Grybaitė. Šiuo metu studiją lanko per 20 kuriančių žmonių - visos moterys ir beveik visos - studijos senbuvės. Teisybės dėlei reikia pasakyti, kad yra buvę ir vyrų, nors jiems suskaičiuoti užtektų vienos rankos pirštų. Bet studijos moterų kūryboje yra ir vyriškosios giminės indėlis - vyrai palydi, atveža, išleidžia visam šeštadieniui moteris kurti, jie yra svarbūs jų kūrybos vertintojai ir... vartotojai, nes dešimtmetį kuriančių moterų namai yra virtę jų kūrinių galerija.
Metams baigiantis studija atidarė paskutinę šįmet parodą - „Kaukės". Nors su karnavalu ši paroda nedaug ką bendro teturi, bet jos pavadinimas prieššventiniu laiku paakino pakalbinti keletą dailės studijos dalyvių - apie šį bei tą ir, žinoma, apie kaukes. O gal mes iš tiesų kasdienybėje dangstomės kaukėmis, nes karnavalai pas mus ne itin populiarūs?

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook