Geležinkelininkės Jolantos ramybės stotelė – šeima

Geležinkelininkės Jolantos ramybės stotelė – šeima (0)

2021-09-30

Jolanta, Mindaugas ir Rūta Buitkai. „Mes visi trys – kaip kumštis“, – sako moteris, ypač vertinanti šeimos kartu praleistą laiką.

„Trijų kampų“ viešnia – geležinkelininkė Jolanta BUITKIENĖ iš Petkaičių kaimo, prigludusio prie Lybiškių, per kuriuos driekiasi vienintelis Jurbarko krašte geležinkelis. Ir jis yra svarbus, kad Jolanta pasirinko tokią retą pas mus profesiją. Tačiau dirbti moteris važiuoja į Pagėgius – automobiliu, ne traukiniu, nes Lybiškiuose stovinti, bet Varlaukio vardu vadinama geležinkelio stotis seniai uždaryta, o bėgiais bepradunda tik prekiniai traukiniai.

Augo prie geležinkelio

Mūsų kraštietė J. Buitkienė yra Pagėgių geležinkelio stoties vadovė, o jos pavaldume dar keturios stotys – Tauragės, Stoniškių, Vilkyčių ir Šilutės.

„Anksčiau kiekviena stotis turėjo po vadovą, bet geležinkelyje pokyčiai irgi vyksta.

Pagėgiai – pasienio stotis, ir ji turi kitokį – atraminės stoties – statusą, ten yra mano pagrindinė darbo vieta“, – paaiškina moteris.

Jolanta gimė Petkaičiuose. Pradinė mokykla – Lybiškiuose, paskui Varlaukio devynmetė, tada Eržvilko vidurinė – o ją baigusi įstojo į Vilniaus geležinkeliečių mokyklą mokytis geležinkelių techninės eksploatacijos specialybės.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arbe prenumeruokite elektroninę versiją« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook