Į Smalininkus atkeliavo vasariškas poezijos pavasaris

Į Smalininkus atkeliavo vasariškas poezijos pavasaris (0)

2020-08-05

Į „Poezijos pavasario“ šventę Smalininkuose atvyko poetai Viktoras Rudžianskas, Dovilė Bagdonaitė, Kornelijus Platelis ir Gintautas Dabrišius. D. Karopčikienės nuotr.

Rašytojų klubo ir Lietuvos rašytojų sąjungos organizuojamas tarptautinis festivalis „Poezijos pavasaris“ – vienas seniausių Europoje, rengiamas nuo 1965-ųjų, literatūrinis renginys. Šiemet dėl visiems žinomų priežasčių poetai kelionę po Lietuvą atidėjo vasarai ir liepos 30-ąją atkeliavo į Smalininkus.

Šių metų „Poezijos pavasario“ laureatas Alis Balbierius bus vainikuotas rugpjūčio 7-ąją, įteikiant jam Maironio premiją, Kaune, Maironio lietuvių literatūros muziejuje. Baigiamasis festivalio renginys – rugpjūčio 8 d., ant Ringovės piliakalnio šalia Vilkijos vyks tradiciniai poezijos skaitymai.

O į susitikimą su skaitytojais Mažosios Lietuvos Jurbarko krašto kultūros centre atvyko poetai Gintautas Dabrišius, Kornelijus Platelis, Viktoras Rudžianskas – visi jie jau yra pelnę

„Poezijos pavasario“ laurus ir jų vardai, nesantiems toli nuo literatūros, žinomi, bei jaunosios kartos poetė Dovilė Bagdonaitė, taip pat aktorius Gediminas Storpirštis.

Renginio vedėja Nijolė Aleksienė apie kiekvieną svečią pateikė išsamią vikipedinę informaciją, nustebinusią net pačius poetus, o klausytojams beliko išsirinkti įdomiausius faktus.

Pagal diplomą poetai ne visi filologai, ir netgi ne humanitarai, kaip galbūt esame linkę manyti apie žmones, kuriems žodžiai dėliojasi į eilėraščius.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba užsisakę elektroninę versiją« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook