Stebuklinga dizainerės adatėlė įsiuva meilę gyvenimui

Stebuklinga dizainerės adatėlė įsiuva meilę gyvenimui (0)

2018-12-22

Gruodžio 1-oji dizainerei Dinarai Klapatauskienei ne pirmą kartą tampa ypatinga diena – prieš 11 metų Vytauto Didžiojo gatvėje ji atidarė saloną „Dinaros stilius“, o šiemet būrį draugų ir klientų pakvietė į Dinaros mados namų atidarymą Kauno gatvėje. 

Vienu keliu

„Niekada neturėjau kitų minčių apie gyvenimo kelią. Kurti, siūti – buvo duotybė. Tai supratau aiškiai“, – sako Dinara, pašaukimą atradusi devintoje klasėje, kai ėmė ir pasisiuvo sau suknelę. Dizainerė tikina, kad jau tada, žvelgdama į audinį, matydavo siluetą, tai, kas iš jo gali išeiti. Jau pirmuose siuviniuose išryškėjo braižas, iš kurio ir dabar atskiriami jos kurti drabužiai. „Norėjau puoštis, būti išskirtinė, todėl mielai sau siuvau“, – prisimena jurbarkietė.

D. Klapatauskienė nežino, iš kur atsirado pomėgis siūti – mama niekada to nedarė, tiesa, tėtis Juozas Zagorskas buvo dailininkas, piešęs didžiulius paveikslus ant daugiabučių namų. „Mano abu tėveliai iš vaikų namų, neturintys šaknų, todėl nežinau, kokie talentai slypi giminėje“, – šypteli dizainerė.

Jokių kitų minčių apie profesiją nebuvo, todėl Dinara įstojo mokytis techninio siuvimo į Klaipėdos profesinę technologijų mokyklą. Po ketverių metų jauna specialistė atliko praktiką Jurbarko buitinio gyventojų aptarnavimo kombinato siuvykloje ir pasiprašė vietos Viešvilėje. „Ten aš persilaužiau. Buvo laikai, kai žmonės siūdinosi daug drabužių, ir klientės po truputį ėmė manimi pasitikėti. Viešvilėje praleidau ketverius metus“, – pasakoja D. Klapatauskienė.

Vėliau susikūrė šeima, gimė dukra, tačiau nuo siuvimo Dinara niekada nenutolo, klientes priimdavo namuose, todėl jau skaičiuoja 31 siuvimo praktikos metus.

Salonas „Dinaros stilius“ buvo pirmas žingsnis į viešumą, žinomumą. D. Klapatauskienė čia priimdavo klientes, siuvo pagal individualius užsakymus. Jurbarkietės pas Dinarą užsukdavo ne tik užsisakyti naujų rūbų, bet ir pabendrauti. „Jos sakydavo, kad mano salone labai smagu pabūti. Darbo turėjau labai daug, todėl negalėdavau visų norinčiųjų priimti. Jurbarke netgi kalbėdavo, kad pas mane neįmanoma patekti. Taip buvo ne iš piktos valios – nespėdavau“, – sako dizainerė.

Naujuosiuose mados namuose, pasak D. Klapatauskienės, laiko ir galimybių priimti visus norinčiuosius tikrai bus. Vis dažniau tik kūrybai atsiduodanti dizainerė visiškai pasitiki taip pat nuoširdžiai, kaip ir ji pati, dirbančia siuvėja Stasele Stratkauskiene, o po švenčių žada ieškoti ir dar vienos padėjėjos.

Akis atvėrė liga

Į Dinaros madų salono atidarymą susirinkusios klientės dėkojo dizainerei ne tik už suteiktą galimybę pasijusti pačiomis gražiausiomis, bet ir už šilumą, atvirą širdį, begalinę meilę, patarimus ir įkvėpimą gyventi taip, kaip norisi.

Pati Dinara mylėti gyvenimą, pažinti jį ir save, branginti kiekvieną akimirką ir būti čia ir dabar išmoko pačiu skaudžiausiu būdu – 39-erių ją užklupo onkologinė liga. „Niekada nepraradau vilties, noro gyventi, perėjau visus gydymo etapus ir sveikau be galo greit. Tada supratau, koks trapus gyvenimas. Kaip siūlas. Todėl privalome gyventi laimėje, meilėje, džiaugsme“, – patirtimi dalijasi jurbarkietė.

Dar ligos patale jai kilo mintis pasveikus išbandyti jogą. „Net nežinau, kodėl taip sugalvojau. Nieko apie jogą nežinojau. Dabar žinau – atsitiktinumų nebūna“, – šypsosi D. Klapatauskienė, ėmusi kviesti į Jurbarką jogos krypties „Gyvenimo menas“ mokytojus, gilintis į protą, dvasią ir kūną jungiančią jogos sistemą.

Joga jau 10 metų D. Klapatauskienės gyvenime užima labai svarbią vietą. „Kaip žmogui tvirtai ant žemės stovėti reikia dviejų kojų, kaip paukščiui būtini du sparnai, taip ir man reikalinga ir dvasinė gyvenimo pusė, ir materialinė – mylimas darbas, kuris tapo mano gyvenimo būdu“, – sako dizainerė.

Drabužis gydo

„Visada gyvenau savo gyvenimą, o dabar jį gyvensiu didelį! Aš gyvenu atsipalaidavusi, esu pilna energijos ir noriu ja dalytis. Tai, ką aš darau, kas su manimi vyksta – yra mano misija padėti žmonėms, – atidarant mados namus džiugia nuotaika tryško Dinara. – Nežinau, kaip paaiškinti, tačiau vyksta stebuklai, mano drabužiuose žmonės gyja, jie daro laimingais.“

D. Klapatauskienė pristatė ir specialų Dinaros mados namų raštą – jį galima atpažinti audiniuose, drabužiuose, interjero detalėse, vėliau jį bus galima rasti ir kituose dizainerės sukurtuose daiktuose. „Mokiausi energetiškai labai stiprios piešimo technikos. Ji padėjo man sukurti šį raštą. Jis gydo, įkvepia, kelia džiaugsmą“, – tikina dizainerė.

Panašiai veikia ir patys jos kurti drabužiai. Klientės dizainere pasitikėjo dar tada, kai ji kūrė individualiai – atnešdavo audinį ir leisdavo Dinarai kurti. Jau šeštus metus D. Klapatauskienė kuria kolekcijas, o klientės gali įsigyti patinkančių drabužių iš jų. Dizainerė – natūralumo šalininkė, todėl naudoja natūralius audinius – vilnelę, liną. Kolekcijos gimsta keičiantis sezonams, o kiekvienas rūbas pritaikomas pagal individualius klientės matmenis.

Kiek kolekcijų jau sukūrė, Dinara nepamena – vienos būna nedidelės, sezoninės, kitos – kaip „Baltas vakaras“, pristatytos didžiuliame renginyje. D. Klapatauskienė kuria ir jogai skirtų drabužių kolekciją „Dineli“. Mados namų atidaryme pristatyta kolekcija „Dinaros žiemos kolekcija 2019“ prieš keletą dienų buvo parodyta mados renginyje Joniškyje. „Atidaryme gimė mintis kitą vasarą, liepos 6 d., Vadžgiryje surengti grandiozinį naujos kolekcijos vasarai ir rudeniui pristatymą. Žinau, kad taip ir bus“, – juokiasi dizainerė, kurios apdarai drauge su klientėmis plinta po visą pasaulį.

D. Klapatauskienė tikina, kad atidarius mados namus, priims kiekvieną, norintį gražiai atrodyti ir įsigyti Dinaros mados namų drabužių. „Mano kuriami drabužiai skiriami veikliai, versliai moteriai, kuri nori atrodyti ypatingai, bet neturi daug laiko tuo rūpintis. Drabužių kainos tikrai įkandamos – suknelę įsigysite ir už 100 eurų. Tai bus autorinis darbas, kokybiškos medžiagos“, – sako dizainerė.

Dizainerė patikina, kad kurti jai yra be galo lengva. „Negaliu paaiškinti, bet aš esu tik vykdytoja. Eidama prie audinio, darbo stalo nežinau, ką darysiu, tačiau mintys susidėlioja, lyg jas kas valdytų, ir aš kuriu. Nespėlioju, kas tai. Aš gyvenu ir džiaugiuosi kiekviena akimirka“, – juokiasi D. Klapatauskienė.

Buria žmones

Dizainerė tikina, kad jos galva pilna minčių – apie vyrišką kolekciją, moteriškus vakarėlius, muziką, pokalbius apie gyvenimą, galimybę daryti įtaką ir padėti gyvenimo kelio nerandantiems žmonėms. „Aš turiu tiek jėgos ir energijos! Aš be galo myliu žmones ir noriu jiems padėti. Nebijau sakyti, ką galvoju, atrodyti keista. Tačiau niekada nelipu per save, esu su savimi sąžininga. Jei nepatinka, taip ir sakau. Esu natūrali ir nesimaivau. Dėl to gyventi labai lengva. Esu laiminga – tai mano būsena“, – sėkmingo gyvenimo receptą, kuriuo yra pasiryžusi dalytis su visais, rašo Dinara.

Pozityvus mąstymas lyg medus bites traukia žmones. Nereta klientė tampa artima drauge, o kai kurios įgyja drąsos kurti, gyventi drąsiai ir aistringai. Šalia D. Klapatauskienės susibūrė puiki kūrybingų žmonių komanda, drauge įgyvendinusi jau ne vieną projektą: papuošalus Dinaros kolekcijoms kuria ir neseniai greta mados namų galeriją atidarė Indrė Kateivė, puikias modelių fotografijas daro jaunas fotomenininkas Pijus Bastys, su modeliais dirba visažistė Skaistė Karpė, nuolatiniu kolekcijų veidu tapo Rytė Galbuogienė.

Kurdama grožį ir harmoniją Dinara nebijo prisipažinti, kad tai, kuo ji gyvena, leidžia uždirbti. „Žinoma, tai yra verslas. Ir nežadu sustoti. Eisiu tolyn, į pasaulį. Aš tiek visko turiu atiduoti žmonėms, kad reikia platesnių vandenų“, – užmojų neslepia kūrybinga jurbarkietė. Tačiau tik tikėjimu, širdimi, atsidavimu paremtas verslas neša laimę, meilę ir džiaugsmą. Viso to pilni Dinaros mados namai, ir įsiūta kiekviename jos kurtame drabužyje.

Jūratė Stanaitienė« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook