Vaikų trečiadienis

Vaikų trečiadienis

Darželinukų hip-hopas su ateiviais (0)

Birželio 1-ąją, Tarptautinę vaikų gynimo dieną, viename mūsų rajono miestelyje išsilaipino... ateiviai. Kosmodrome, tarsi kokioj automobilių stovėjimo aikštelėj, jie išrikiavo savo transporto priemones ir ėmė klausinėti vietinių vaikų apie mūsų planetą Žemę, mokė „mėnulio eisenos“ ir  apdalijo visus ateiviškomis dovanomis.

(Plačiau...)

„Gilės“ teatro premjera „Ąžuolynės“ šventėje (0)

Birželio 11-ąją  Smalininkuose vykusioje respublikinėje teatrų šventėje „Ąžuolynė“ pirmąjį savo spektaklį parodė Mažosios Lietuvos Jurbarko krašto kultūros centro vaikų ir jaunimo teatras „Gilė“.

(Plačiau...)

Mažųjų teatriukų burtai (0)

„Leiskit nusilenkt žemai“ – tokiais žodžiais prasidėjo rajoninė pradinių klasių mokinių teatriukų šventė Jurbarko Vytauto Didžiojo vidurinėje mokykloje. Ši tradicinė šventė keliauja iš vienos mokyklos į kitą. Šiemet ji atkeliavo pas mus ir sukvietė visus vaidinančius rajono mokinukus parodyti savo spektakliukus, pažiūrėti draugų kūrybą.

(Plačiau...)

„Pieštukas“ beldžiasi į Menų namuką (0)

Iki gegužės vidurio Vinco Grybo memorialinio muziejaus Menų namuke buvo eksponuojami Jurgitos Davidavičienės vaikų dailės studijos „Pieštukas“ mokinių kūrybiniai darbai. Parodos atidarymas gegužės 5 d. buvo tarsi koks premjerų vakarėlis.

(Plačiau...)

Seredžiaus pasakų rašytojai švenčia pergalę (0)

Visą praėjusių metų rudenį Seredžiaus Stasio Šimkaus pagrindinės mokyklos 1–5 klasių mokiniai kūrė pasakas. Pasakų popietėje pristatė savo kūrinius, piešė mėgstamų pasakų iliustracijas, patys kūrė ir žaidė „Laimingą pasaką“. Po šventės pradinukai ilgai dalijosi įspūdžiais, o trys jų pasakos buvo nusiųstos į Lietuvos jaunimo turizmo centro ir leidyklos „Kalendorius“ organizuotą konkursą „Lietuvos vaikai kuria pasakas“. Ilgai laukėme rezultatų ir labai apsidžiaugėme sužinoję, kad galėsime dalyvauti ketvirtosios knygos „Lietuvos vaikų pasakos“ pristatymo šventėje.

(Plačiau...)

Skautai šventė pavasarį (0)

Saulėtą gegužės 7-osios rytą mūsų mokyklos skautų draugovė „Karšuva“ išvyko į Lietuvos skautijos pavasario šventę „Dievui. Tėvynei. Artimui“ Marijampolėje.

(Plačiau...)

Dovanų šventė mokykloje (0)

Jurbarko Vytauto Didžiojo vidurinėje mokykloje šį pavasarį buvo vykdomas projektas „Dovana Tėvynei“. Surengtos net trys dovanų šventės – apie pirmąją, dainų šventę, jau pasakojome, o balandžio 1-ąją įvyko šokių šventė ir buvo išrinkti piešinių konkurso laimėtojai.

(Plačiau...)

Rusiškas diplomas už povandenines fantazijas (0)

Fantazija – nepaprastai vertingas dalykas, kas ja apdovanotas, gali pamatyti kur kas daugiau, negu fantazijos neturintis. Laki fantazija Saulei Ignatavičiūtei, devynerių metų dailininkei, padėjo tapti tarptautinio konkurso nugalėtoja.

(Plačiau...)

Tautosakos skrynelėje – dar daug skambių dainelių (0)

Kovo pabaigoje „Ąžuoliuko“ darželyje-mokykloje vyko respublikinis tautinis renginys „Iš tautosakos skrynelės“. Mūsų rajono ir kaimynų iš Tauragės bei Šakių ikimokyklinukai dainavo lietuvių liaudies daineles.

(Plačiau...)

Teatriukų šventėje vaidino pradinukai (0)

„Leiskit nusilenkt žemai“ - tokiais žodžiais balandžio 14 dieną prasidėjo rajoninė pradinių klasių mokinių teatriukų šventė. Ši tradicinė šventė keliauja iš vienos mokyklos į kitą. Šiemet ji atkeliavo į Jurbarko Vytauto Didžiojo vidurinę mokyklą ir sukvietė visus vaidinančius rajono mokinukus  parodyti savo spektakliukus, pažiūrėti draugų kūrybą.

(Plačiau...)

Kalba – tai miestas (0)

Naujamiesčio vidurinės mokyklos pradinių klasių mokiniai šventė lietuvių kalbos savaitę. Kiekviena diena vaikams atskleidė dar negirdėtus kalbos lobius ir vertė aikčioti nuo jų įvairovės ir grožio.

(Plačiau...)

Mes – miško draugai (0)

„Mes ir jūs miško draugai“ – taip buvo pavadintas miškininkų ir jaunųjų miško bičiulių susitikimas Jurbarko miškų urėdijoje.

(Plačiau...)

Evaldas – pasaulinio konkurso dalyvis (0)

UNESCO ir kitos tarptautinės organizacijos kasmet rengia viso pasaulio moksleivių epistolinio rašinio konkursą. Šiemet organizatoriai pasiūlė vaikams tokią temą: „Įsivaizduok, kad esi miške augantis medis. Parašyk laišką ir paaiškink, kodėl svarbu saugoti miškus.“ Tokia tema todėl, kad 2011-uosius metus Jungtinių Tautų Organizacija yra paskelbusi Tarptautiniais miškų metais ir ragina viso pasaulio žmones saugoti žaliuosius pasaulio „plaučius“. 
Pasauliniame mokinių rašinių konkurse dalyvauja ir Raudonės pagrindinės mokyklos mokinys Evaldas Vilčinskas. Jo rašinys – tai šimtamečio ąžuolo laiškas žmogui.
Evaldo rašinį siūlau paskaityti ir jums. Kai jį skaičiau, man buvo liūdna ir gėda, kad mes, žmonės, tokie negailestingi žaliesiems savo broliams...

Smalsutis

(Plačiau...)

„Tramtatulis“ – skambi šventė (0)

Kas dveji metai Lietuvoje vyksta konkursas „Tramtatulis“. Jame vaikai ir moksleiviai varžosi dėl geriausio liaudies kūrybos atlikėjo vardo. Kovo 2 d. vyko rajoninis konkurso turas.

(Plačiau...)

Kai praveri bibliotekos duris (0)

Kai už lango šalta žiema, norisi daugiau saulės šviesos, spindulių. Svajojame apie šiltus kraštus, įvairias keliones, nuotykius. Tačiau ne visoms svajonėms ir kelionėms lemta išsipildyti, bet mes visada galime keliauti skaitydami knygas. Štai tada ir praveriame Jurbarko vaikų bibliotekos duris...

(Plačiau...)

Knygoms – po saulės spindulėlį (0)

Nubudau linksmai nusiteikusi. Tačiau žvilgtelėjusi į veidrodį labai nustebau – į mane žvelgė rašytojos Astridos Lindgren pasakos herojė Pepė Ilgakojinė. Sutrikau, tačiau tuoj pat supratau, kad tai ženklas, jog kažką būsiu pamiršusi. Paskubomis išgėriau mėtų arbatos su medumi, čiupau krepšį ir nubėgau į biblioteką.

(Plačiau...)

Chorai atvėrė muzikinę dėžutę (0)

Jurbarko Vytauto Didžiojo vidurinėje mokykloje jau šeštą kartą vykusioje rajono pradinukų Dainų šventėje buvo atliktas muzikinis spektaklis „Muzikinė dėžutė“. Nijolės Indriūnienės scenarijų didžiuliam vaikų chorui pritaikė mokytoja ir „Linksmo“ choro vadovė Monika Buitkuvienė.

(Plačiau...)

Pakelėje laukė Kalėdų Senelis (0)

Ankstų rytą susirinkome prie mokyklos. Sulipome į autobusą ir pajudėjome link Kauno. Aš sėdėjau pačiame priekyje ir mačiau visą kelią. Važiavome lėtai, nes kelias buvo labai slidus.

(Plačiau...)

Džiaugsmas rašyti lietuviškai (0)

Jurbarko kraštas išaugino daug žymių kalbininkų. Gal ir dėl to čia gerbiama ir mylima gimtoji kalba, vyksta daug gražių renginių, skirtų kalbai. Į Raudonę suvažiavo penktokai ir šeštokai iš visų rajono mokyklų rašyti lietuvių kalbos diktanto.

(Plačiau...)

Penktokės Urtės knygos – angliškos (1)

Papasakosiu jums šiandien, vaikučiai smalsučiai, apie Urtę Šlėgaitytę. Urtė – penktokė. Kaip ir dauguma vaikų, po pamokų ji lanko būrelius, mėgsta žaisti, myli savo augintinius gyvūnus ir skaito knygas. Tik jos knygos, skirtingai negu daugumos penktokų, dažniausiai angliškos.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook