Balsavimas

Ar rajone turėtų nelikti paminklų sovietiniams okupantams ir kolaborantams?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Gerumas suburia kilniems darbams

Gerumas suburia kilniems darbams (0)

2020-01-13

 Nuo 2007 metų Viešvilėje prieš šventes pajuda gerumo „siaurukas“, keliais ir takeliais važiuojantis į tas stoteles, kur gyvena seniūnijos gyventojai, sulaukę 80 ir daugiau metų. O jų šiuo metu seniūnijoje yra 60.

Senolių lankymas – pati tikriausia gyvenimiška mokykla mūsų moksleiviams. Taip jau susiklostė, kad dauguma jų – jaunieji miško bičiuliai. Užaugo didelis būrys jaunų žmonių, kurie pasklido po pasaulį ir išsinešė širdies gerumo virusą – supratimą, kad gyvenime yra įvairių posūkių ir laiptų, kuriuose slypi ne tik malonumai.

 Kultūros centre pasitarėme su „Adatėlės“ būrelio vadove Sniežana Šašiene, bendruomenės aktyvu ir nutarėme papuošti senolių namus pačių paruoštomis dovanėlėmis. Sulaukėm pritarimo ir prasidėjo rūpestėliai: reikia audinio, reikia paruošti iškarpas, iškirpti, o paskui susiūti. Džiaugėmės, kad mūsų daug: vaikai, lankantys būrelį, prisidėjo Reda Pantelaitienė, Asta Petrikauskaitė, Danutė Sabienė, Onutė Žičkuvienė, Irena Petrošienė ir aišku, vadovė Sniežana. Virė darbas, seko atsargos, keitėsi iškarpos, bet savaitė po savaitės ir pasiūtų puodkėlių kalnas augo.

 Gera širdyje kai išgirsti džiugią naujieną! Redos ir Ričardo Pantelaičių šeima, ne kartą rėmusi bendruomeninius renginius, šį kartą tarė nuoširdžiai – saldumynus seneliams šiemet dovanosime mes. Jie buvo savo žodžio šeimininkai ir į kūrybinių dirbtuvių kabinetą atvežė gausybę grybukų, šakočių, saldainių ir kalėdinių mandarinų. Kaip šaunu, kad šie žmonės pradžiugino greta gyvenančius kaimynus ir ne tik juos. Reda prisiminė savo šeimos išgyvenimus, kai po gaisro jų namuose žmonės aukojo daiktus, pinigus, rūbus.

Mokykloje vyko kalėdinė mugė, kur pačioje šviesiausioje vietoje stovėjo „Gerumo stalas“. Prie jo gausumo galėjo prisidėti visi ir viskuo: priėmėme dovanas, saldumynus, pinigus, gavome česnakų iš mūsų rėmėjo Sutkaus, sūrių, kuriuos padovanojo gražiais tautiniais rūbais pasipuošusi mugės viešnia iš Eržvilko. Astos Vaitkienės šeima padovanojo šventinių vainikėlių. Nuoširdus ačiū visiems dalyvavusiems ir parėmusiems. Tai – mūsų bendras indėlis į šią ir kitas akcijas.

Ir vėl kūrybinėse dirbtuvėse darbas verda. Į bendruomenės parūpintas dėžutes – pirktas už šventinėje loterijoje surinktas aukas – gražiai bumbsėjo saldainiai, mandarinai ir kitos gėrybės. Visi dirbo, laiko niekas neskaičiavo.

O gruodžio 18 d. penkios komandos, kuriose buvo po du mokinius – jaunuosius miško bičiulius, mokytojus, seniūnijos, kultūros centro, miškininkų ir bendruomenės atstovus, sustojo nusifotografuoti prie mūsų gražuolės kalėdinės eglės. Kiek šypsenų išdalijo komandų nariai ir kiek jų gavo atgal – vargu ar galima suskaičiuoti. Visi mūsų lankyti žmonės džiaugėsi, su ašaromis dėkojo už dovanas ir kvietė prisėsti pokalbio. Kiek šiltų apsikabinimų, prisiminimų sugulė į mažas jaunų žmonių širdeles, kaip jaudinančiai kalbėjome mes, suaugusieji. Tų susitikimų reikia mums visiems – senoliams, kurie didžiąją gyvenimo dalį praleido dirbdami mūsų miestelio įmonėse, mums, kurie dirbame ar mokomės savo Tėviškėje. Tvirtai žinom – akcija „Parnešk Kalėdas į savo namus“ Viešvilėje vyks ir kitais metais, o norinčiųjų pasidalinti gerumu žmonių tikrai nepritrūks. Esame dėkingi visiems, kurie savo darbu, dovanomis, aukomis prisidėjo prie gerumo akcijos.

Irena Petrošienė« AtgalVideo rekomendacijos:

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook