Kartų diena – svarbu pajausti buvimą drauge

Kartų diena – svarbu pajausti buvimą drauge (0)

2020-01-13

 Viešvilės pagrindinėje mokykloje vykusi Kartų diena atvėrė duris dialogui tarp mokyklos mokinių, vyresnių vietos bendruomenės ir mokinių šeimų narių. Mokyklos mokiniai iš anksto rinkosi labiausiai patinkančias veiklų erdves, kuriose užsiėmimus vedė tėvai, seneliai, tetos, seserys ir kiti mokyklos bendruomenės nariai.

Skirtingo amžiaus dalyvių būrys „Adventinio vainiko pynimo“ erdvėje meistriškai kūrė, pynė ir puošė savo adventinius vainikus, o juos mokė visa Vaitkų šeima. Išradingumui ribų nėra ir tuo galėjome įsitikinti, kai po trijų valandų mokiniai pristatė savo darbus.

Mokykloje sklandė ir gardūs aromatai, traukę pasmalsauti, kaip sekasi „Smaližių virtuvės“ grupei. Kartu su Elvikių šeimos nariais ir močiute Reda Pantelaitiene gausus smaližių būrys kepė vaflius, pyragą, gamino tortus. Per pristatymą ši grupė pateikė ne vieną gardaus deserto gabalėlį. Dar viena maisto gaminimo erdvė „Močiučių virtuvėlė“ buvo įsikūrusi kultūros centre. Čia virtuvės paslapčių mokė močiutės Vanda Šašienė ir Onutė Globienė. Visi kartu gamino ne tik saldumynus, bet ir mokėsi paruošti ypatingąją močiutės Vandos mišrainę. Savo gamintus patiekalus ne tik patys ragavo, bet ir vaišino šalia „Darbščiųjų rankelių“ erdvėje dirbusius draugus ir jų mokytojas – buvusią mokytoją Aldoną Šiaulinskienę ir kultūros centro darbuotoją Sniežaną Šašienę. Šios grupės nariai kruopščiai karpė spalvoto popieriaus juosteles, klijavo. O jų darbo rezultatas – pagamintos trys pelėdos, mūsų mokyklos simboliai.

Būrys vaikų darbavosi „Vilijos studijoje“, įsikūrusioje miestelio bibliotekoje. Kūrybingos mokytojos, bibliotekininkė Vilija Platonovienė, aktyvi miestelio bendruomenės narė Nijolė Masiulienė mokė pasigaminti žvakides ir tokiu būdu prikelti naujam gyvenimui jau panaudotus ar nereikalingus daiktus. Dirbdami kartu sukūrė eilėraštį apie švenčių laukimą, kurį padeklamavo per savo grupės darbo pristatymą.

Erdvėje „Rankdarbių kraitelė“ mokytojos, močiutė Rita Šukienė ir mama Indrė Ulevičienė mokė vaikus pasigaminti kalėdinių žaisliukų iš įvairių priemonių: medžiagų, karoliukų. Ši grupė savo pagamintus žaisliukus pasiūlė parduoti paramos mugėje ir surinktus pinigus paaukoti mokyklai. „Dailės studijoje“ taip pat virė kūryba. Mokiniai, padedami Viltės mamos Vilmos Strikienės ir sesers Urtės, maišė įvairias spalvas ir dekoravo senas kėdutes. Pristatymo metu jos traukė žvilgsnius spalvingumu, šios kėdutės buvo padovanotos 1-5 klasėms.

 Erdvėje „Aksesuarai iš karoliukų“ dalyviai iki paskutinės minutės triūsė išsijuosę. Mamų Linos Antanaitytės ir Rasos Kvietkienės padedami mokiniai kūrė papuošalus iš karoliukų. Šioje grupėje dirbo daug berniukų, tad jie nustebino gebėjimais ir talentu, pristatydami sukurtus aksesuarus. Mama Kristina Globienė mokė nėrimo vąšeliu paslapčių erdvėje „Naujiena. Rišimas ar mezgimas“. Čia mokiniai kantriai mokėsi nerti pinigines, dėžutes, rankines iš storo siūlo. Vieniems sekėsi lengvai, kitiems reikėjo daug pastangų ir kantrybės.

Patys judriausi ir ištvermingiausi susirinko „Lietuvių liaudies šokių“ studijoje, kur jų laukė trečioko Martyno mama Reda Šašienė ir sesė Miglė. Pristatydami grupės veiklą jie pašoko nuotaikingą lietuvių liaudies šokį ir, paraginti mamos Redos, netrukus trepsėjo visi dalyviai.

Kai susirinkome aptarti ir apibendrinti mūsų netradicinio ugdymo dienos veiklų, abejingų nebuvo. Visi su savo potyriais ir išgyvenimais, emocingi ir kartu laimingi džiaugėmės nuveiktais darbais, galimybe pabendrauti, išgirsti, sužinoti ir išmokti. Šios dienos erdvių mokytojoms kartu su padėkos žodžiais buvo įteiktos citrinos, linkint stiprybės, atsparumo ligoms ir sveikatos.

Renginys nutiesė tiltus tarp kartų – subūrė draugėn pačius jauniausius, jaunus ir vyresnio amžiaus žmones. Tai nepaprasta galimybė pasidalyti patirtimi, išmintimi, perduoti šeimos ir visuomenės gyvenimo tradicijas.

 Mokytoja Aušra Rusinavičiutė« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook