Balsavimas

Ar rajone turėtų nelikti paminklų sovietiniams okupantams ir kolaborantams?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Miško kapus sušildė Vėlinių žvakelės

Miško kapus sušildė Vėlinių žvakelės (0)

2019-11-13

Kasmet artėjant Visų Šventųjų ir Mirusiųjų pagerbimo dienai Vėlinėms prisimename išėjusiuosius Amžinybėn ir skubame sutvarkyti mirusiųjų kapus, uždegti žvakutes. 

Senosios miško kapinės yra mūsų istorijos dalis, mūsų praeitis, todėl atlikti gerą darbą – sutvarkyti jas, yra mūsų pilietinė pareiga.

Spalio 25 d. į tradicinę senųjų miško kapinių tvarkymo akciją „Miško kapus šildo Vėlinių žvakelės“ išsiruošėme ne tik mes, jaunieji miško bičiuliai su savo draugais – Viešvilės, Kalvelių, Jūravos ir Mociškių girininkijų miškininkais, bet ir Lietuvos Didžiojo Kunigaikščio Kęstučio mechanizuotojo pėstininkų bataliono kariai, visi 8-10 klasių Viešvilės pagrindinės mokyklos mokiniai, mokytojai, Viešvilės pasienio užkardos bei Mažosios Lietuvos Jurbarko krašto kultūros centro darbuotojai.

Tą dieną, pasiskirstę į komandas, aplankėme ir sutvarkėme Baltupėnų, Sokaičių, Nausėdų, Naujininkų, Jūravos, Pagulbinių, Naumalūnio, Kalvelių, Apšriūtų, Antupių, Leipgirių, Riedelsbergo, Knoblacho, Šetlerio, Šiusterėlių senąsias kapines. Jose ne tik nugrėbėme lapus, pašalinome nukritusias šakas, uždegėme žvakutes, tylos minute pagerbėme mirusiuosius, bet ir iš vyresniųjų sužinojome įdomių istorinių faktų apie Mažąją Lietuvą, senuosius Viešvilės kaimus, jų gyventojus.

Ši pilietinė akcija sutvirtino praeities ir dabarties gijas, paskatino prisiminti skaudžius mūsų tautai istorijos faktus, pagalvoti apie savo ir išėjusiųjų gyvenimus, apie tai, kas mūsų laukia, apie mirties neišvengiamumą ir būties prasmę. Atrodo, nieko ypatingo nepadarėme, bet širdis buvo kupina džiaugsmo ir pasididžiavimo.

Vaida Jakaitytė

JMB būrelio „Atžalynas“ vadovė« AtgalVideo rekomendacijos:

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook