Paukščius pasitiko keldami inkilus

Paukščius pasitiko keldami inkilus (0)

2019-03-27

Penktadienį rajono miškuose vaikai kartu su miškininkais kėlė inkilus. Prie tradicinę akciją rengiančios Valstybinių miškų urėdijos Jurbarko regioninio padalinio kaip įprasta prisijungė ir Panemunių regioninis parkas. 

Valstybinės miškų urėdijos Jurbarko regioninio padalinio darbuotojai kartu su Jurbarkų darželio-mokyklos moksleiviais inkilų kėlimo šventę „Paukščiai grįžta namo“ surengė šalia Smalininkų esančioje Pašvenčio girininkijoje. Kartu su miškininkais ir mokytojomis vaikai pakabino pusšimtį inkilų.

Pasak miškų urėdijos Jurbarko regioninio padalinio vadovo Dariaus Baziliausko, inkilų kėlimas – kasmetinė akcija ir puiki proga susipažinti su gamta ir mišku.

„Džiaugiamės, kad tiek pradinukų pabus miške, praleis laiką apsupti medžių, gyvūnų, paukščių. Inkilus šiai progai pagaminome specialiai. Akcija vyksta ne pirmus metus, todėl esu tikras, kad kitais metais vėl susitiksime miške“, – sakė D. Baziliauskas.

Inkilus vaikai kėlė ir ąžuolyne prie Panemunių regioninio parko direkcijos. Į parką kasmet kelti savo pagamintų inkilų atvyksta Skirsnemunės Jurgio Baltrušaičio pagrindinės mokyklos moksleiviai. Šį kartą inkilus kėlė penktokai.

Moksleiviai pirmiausia išklausė parko darbuotojų Vaidos Mozūraitienės ir Eglės Lopšaitienės pasakojimo apie gamtą ir paukščius, tuomet patraukė į ąžuolyną. Tiesa, iš keleto atsivežtų inkilų pakabinti galėjo tik vieną.

„Vaikai, atkreipkite dėmesį į tai, kaip padaryti inkilų tvirtinimai. Mes negalime jų kalti vinimis prie medžių, turime kabinti ant šakų, prie kamienų. Tačiau nenusiminkite – visi inkilai bus pakabinti. Tiesiog tuos tvirtinimus, kurie yra netinkami, mūsų darbuotojai pataisys, o kitais metais jau žinosite, kaip viskas turi būti“, – sakė V. Mozūraitienė, pasidžiaugusi, kad visada smagu stebėti, kaip tobulėja vaikų gaminami inkilai.

„Jaunimas greitai mokosi. Pernai kabino dešimtokai, buvo labai geri inkilai. Šitie irgi greitai išmoks“, – sakė V. Mozūraitienė.

Inkilus šiandien ir porą dienų prieš tai miškininkai ir įvairių organizacijų atstovai kartu su vaikais kėlė visoje Lietuvoje. Vieni šią akciją siejo su kovo 20-ąją švenčiama Žemės diena, kiti – su Pasauline miškų diena ar tiesiog pasitikdami grįžtančius paukščius.

„ŠVIESOS“ inform.« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook