Tėvynei – daina šimtabalsė

Tėvynei – daina šimtabalsė (0)

2018-03-21

Atėjo kovas, ir Jurbarko Vytauto Didžiojo pagrindinė mokykla vėl sukvietė rajono mokyklų pradinukus į dainų šventę. Šiemet ji pavadinta „Tėvyne, Tau daina šimtabalsė“ ir buvo skirta Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui.

Į šimtabalsį chorą dainų šventėje jungėsi net šeši kolektyvai iš Jurbarko Naujamiesčio ir Vytauto Didžiojo, Juodaičių, Viešvilės pagrindinių mokyklų bei Jurbarkų darželio-mokyklos, vadovaujami mokytojų Alinos Dambrauskienės, Monikos Buitkuvienės, Stanislavos Januškevičienės, Danutės Aleksienės, Kristinos Martinaitytės-Glinskienės, Alvydos Latožienės.

Ir žiūrovų buvo pilnutėlė salė – pradinukai ir jų mokytojos, vaikų tėveliai ir seneliai, ir garbūs svečiai. Daininguosius rajono mokyklų pradinukus pasveikino, visą koncertą žiūrėjo ir kartu dainavo Vytauto Didžiojo pagrindinės mokyklos direktorius Viljamas Bakšys bei savivaldybės administracijos atstovė Dalia Jaramavičienė.

Dainuoti visus kartu kvietė šios tradicinės mokykloje šventės iniciatorė – choro „Linksmas“ vadovė M. Buitkuvienė. Mokytoja perskaitė 100 žodžių eilėrašį Lietuvai ir vedė renginį kartu su penktokėmis Deina Sederevičiūte, Guoda Grigaite ir Liucija Lukošiūte.

Visų šventės dalyvių lūpose skambėjo žodžiai Lietuvai, spalvotų balionų keliami skraidė po salę ir suskambo dainose. Dainavo ir jungtinis choras, ir kiekvienas atskirai šiai šventei išmoktas daineles. Mokytojos A. Dambrauskienės vadovaujami Naujamiesčio pagrindinės mokyklos dainorėliai – apie šokančias pušis. Ir patys šoko! Mokytojos A. Latožienės vadovaujamas Jurbarkų pradinukų choras – apie gimtinę. „Linksmas“ choras (vadovė M. Buitkuvienė) dainavo ir vaidino pasakas be galo, o viešviliečiai – labai linksmai pasakojo naujienas, dainuodami savo vadovės K. Martinaitytės-Glinskienės išplėtotą lietuvių liaudies dainą. Klaipėdiškių mokinių sukurta „Dainuojanti klasė“ suskambo scenoje sustojus Vytauto Didžiojo pagrindinės mokyklos chorui „Padainuokim“. Šis mokytojos S. Januškevičienės vadovaujamas kolektyvas ir yra dainuojanti klasė.

Pabaigoje nuskambėjo jungtinio šimtabalsio šventės choro atliekama „Gera būti kartu“. Ir choristų, ir jiems pritariančių žiūrovų veiduose žydėjo džiaugsmo šypsenos – nes gera būti, gera kartu dainuoti gražiausius žodžius ir skambiausias gaidas Lietuvai.

Smagiai nuaidėjo Jurbarko rajono pradinukų dainų šventė, kurią organizavo Vytauto Didžiojo pagrindinė mokykla, Jurbarko rajono pradinio ugdymo pedagogų metodinis ratelis ir rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyrius.

Visiems chorams organizatoriai įteikė po tortą – kad Lietuvos gimtadienis būtų mielas ir skanus, kaip ir kiekvieno gimtadienį švenčiančio vaiko.« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook