Tūkstantis vėliavėlių Lietuvos globėjui

Tūkstantis vėliavėlių Lietuvos globėjui (0)

2009-03-20

Kovo 4-ąją Veliuonos Antano ir Jono Juškų vidurinėje mokykloje tvarkaraštis skelbė menų ir amatų dieną. Šv. Kazimierą, Lietuvos globėją, veliuoniškiai pagerbė tūkstančiu Trispalvių, o diena baigėsi senas tradicijas turinčia Kaziuko muge ir koncertu.

Iš pat ryto visų klasių mokiniai piešė ir karpė - Lietuvos vardo tūkstantmečio proga mokykloje suplevėsavo tūkstantis Trispalvių. Paskui buvo įvairiausių užsiėmimų, susijusių su liaudies menais ir amatais. Jaunesnieji mokiniai žiūrėjo filmą apie lietuvių šventes, vyresnieji apžiūrėjo savo krašto žmonių kūrybos parodą.
Mokytoja Romutė Matijošaitienė mokė šeštokus velti vilną, mergaitės domėjosi rankdarbiais, audimu, o berniukai - medžio darbais, keramikė Angelė Orlovskytė rodė vaikams, kaip žiedžiami puodai.
Kaziuko mugei ir koncertui ruošėsi visa mokykla. Kaziukas ir Jurgis sveikino susirinkusiuosius, skambėjo dainos, liejosi eilės, po šokėjų kojomis trinksėjo grindys. Po koncerto visi skubėjo pirkti - tik išsirinkti buvo sunku. Ant stalų puikavosi pavasario sulaukę obuoliai, gomurį kuteno pyragų ir kitų gardumynų kvapai, akį traukė verbos... Kas tą, kas aną dėjo į krepšelį, tik namo niekas neskubėjo.« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook