Viskas prasideda vaikystėje

Viskas prasideda vaikystėje (0)

2009-06-19

Jurbarko lopšelis-darželis „Nykštukas" šiemet pirmą kartą ir vienintelis iš rajono ikimokyklinių įstaigų dalyvauja Švietimo ir mokslo ministerijos vaikų socializacijos programoje ir vykdo projektą „Viskas prasideda vaikystėje". Projekte dalyvauja per du šimtus vaikų.

Socializacijos projekto esmė - mokyti vaikus bendrauti. Pasak direktorės Irenos Anusevičienės, to visada buvo siekiama darželyje, o įgyvendinant projektą „Viskas prasideda vaikystėje" bendravimo įgūdžiai diegiami per įvairiausius saviraiškos būdus. Piešdami, dainuodami, vaidindami vaikai ne tik išmoksta naujos veiklos, bet ir įgyja drąsos, gebėjimų vertinti save ir kitus, džiaugtis kūrybos procesu ir rezultatais.
„Niekada nesame turėję tokių gerų finansinių galimybių ugdyti vaikų saviraišką - mūsų projektą finansuoja ne tik Švietimo ir mokslo ministerija, bet ir Britanijos lietuvių labdaros rėmėjų fondas. Iš viso projektui „Viskas prasideda vaikystėje" turime 9551 litą", - teigė „Nykštuko" direktorė.
Nemaža dalis tų lėšų skirta vaikų ekskursijoms. 40 vaikų jau važiavo į Zyplių dvarą Šakių rajone. „Tai buvo pažintis su liaudies menu, darbais ir amatais. Ekskursija parengta specialiai tokio amžiaus vaikams - su žaidimais ir atrakcijomis. Ypatingas dėmesys šį kartą buvo skirtas kalvystei", - pasakojo projekto „Viskas prasideda vaikystėje" koordinatorė, direktorės pavaduotoja Irena Povilaitienė ir teigė, kad į Zyplių dvarą vis kitos vaikų grupės dar važiuos ne kartą.
Visos pagal projektą suplanuotos kelionės - į Veliuonos krašto muziejų, į Seredžių, į Kauno zoologijos sodą ir Lėlių teatrą - su kūrybinėmis užduotimis, kad pamatę, kaip kuria kiti, vaikai ir patys kurtų.
Už projekto lėšas darželis įsigijo įvairios teatro atributikos, kad vaidinti galėtų ne tik teatro studijos nariai, bet ir visi darželio auklėtiniai.
Praėjusioji savaitė „Nykštuke" buvo saviraiškos - vaikai piešė savo miestą, Vaikų gynimo dieną vyko koncertas „Aš mažas vaikelis kaip pupų pėdelis". Visą savaitę auklėtiniai kūrė savo grupių knygeles - piešė, klijavo, spalvino, kalbino raideles, kol išėjo nuostabios knygelės, mielos patiems pavartyti ir kitiems parodyti.
Viskas prasideda vaikystėje - nuostabūs pažinimai, kūrybos džiaugsmai, gražūs žmonių santykiai.« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook