Verslo takas

Verslo takas

Tauragės apskričiai pristatytos verslo paramos galimybės (0)

Liepos 2 d. ūkio ministras Evaldas Gustas ir viceministras Marius Skarupskas Tauragėje susitiko su vietos verslininkais ir aptarė paramos verslui galimybes, atsakė į verslininkams rūpimus klausimus. Per susitikimą Ūkio ministerijos specialistai taip pat informavo apie svarbiausius euro įvedimo Lietuvoje klausimus ir kvietė Tauragės apskrities verslininkus prisijungti prie Geros verslo praktikos įvedant eurą memorandumo.

(Plačiau...)

Stiprus šeimos ūkis – rajono ekonomikos pagrindas (0)

Subyrėjus pramonei Jurbarkas tapo išskirtinai žemdirbišku kraštu. Kaime gyvena apie 60 proc. rajono gyventojų – jų šeimas maitina pieno ir mėsos gamyba, javų auginimas bei su žemės ūkiu susiję verslai. Aktyviausiai kaimo ekonomiką kuria ūkininkai.

(Plačiau...)

Karjeros planavimas prasideda mokyklos suole (0)

Galvoti apie ateitį ir planuoti savo darbinę karjerą patartina tebesėdint mokyklos suole – domėtis profesijomis, išsirinkti patinkančią ir reikalingą darbo rinkai. Jurbarko Vytauto Didžiojo pagrindinėje mokykloje jau antrus metus vykdomas ugdymo karjerai projektas. Balandžio 29-ąją mokykloje surengta karjeros planavimo diena – su moksleiviais bendravo darbo biržos, darbdavių ir profesinių mokyklų atstovai.

(Plačiau...)

Klasterio nauda praktiškai dar nepasiekiama (0)

Miesto ir verslo dienų išvakarėse kaimo turizmo sodyboje „Bebirva“ surengtame seminare „Tarpsektorinio bendradarbiavimo galimybės. Klasterizacijos potencialas Jurbarko rajone“ išaiškėjo, kad turizmo srityje dirbantiems paslaugų teikėjams trūksta susikalbėjimo ir pasitikėjimo, tačiau net ir tokioje aplinkoje savaime atsiranda klasterio – jungtinės veiklos užuomazgų.

(Plačiau...)

Pavasaris judina darbo rinką (0)

Kovo mėnesio darbo rinkos ypatumas – išaugusi darbo jėgos paklausa ir sumažėjęs bedarbių skaičius. Palyginti su vasariu, kovą įregistruota pusantro karto daugiau laisvų darbo vietų, o bedarbių skaičius sumažėjo. Ir Jurbarko r. savivaldybėje nedarbo lygis per kovo mėnesį nedaug, bet sumažėjo.

(Plačiau...)

Žemės nuomą iš šešėlio traukia mokesčių inspektoriai (0)

Kovo pabaigoje keli šimtai rajono gyventojų gavo Valstybinės mokesčių inspekcijos reikalavimą nurodyti, kokiais pagrindais nuomoja žemę ir kiek pajamų už tai gauna. Toks mokesčių inspektorių dėmesys sukėlė nemažą nerimą ir žemės savininkams, ir ją nuomojantiems ūkininkams – žmonės suprato, kad šešėlinei žemės nuomai atėjo galas.

(Plačiau...)

Optimizmas ir net rizika – „Viešvės“ sėkmės variklis (0)

Medienos apdirbimo įmonė UAB „Viešvė“ veikia nuo 2006 m. Veikia sėkmingai – duoda darbo Viešvilės apylinkių žmonėms, keičia miestelio veidą, plečiasi, jos gaminama produkcija pasiekia užsienio rinkas. Bendrovės direktorius Raimondas Jasulis džiaugiasi tuo, ką pavyko pasiekti, ir optimistiškai kalba apie ateitį. Planų ir darbų daug, kaip ir tikėjimo, kad viskas pavyks.

(Plačiau...)

Viešieji pirkimai įskaudino paslaugas teikusį verslininką (0)

Gerais norais ir kelias į pragarą grįstas. Tokią išvadą galima padaryti iš Jurbarko turizmo ir verslo informacijos centro direktorės Gaivos Mačiulaitienės pastangų rasti įstaigai šildymo ir karšto vandens sistemų prižiūrėtoją. Trejus metus paslaugą teikusios UAB „Sanmonta“ direktorius Antanas Pocevičius pasijuto įskaudintas direktorės požiūrio į verslininkus ir konkurencinę kovą.

(Plačiau...)

„Adventur“ – gera reklama Jurbarko kraštui (0)

Tarptautinėje turizmo, laisvalaikio ir sporto parodoje „Adventur 2014“, kuri sausio 24–26 dienomis vyko Vilniuje, Jurbarko kraštą pristatė Turizmo ir verslo informacijos centras. Naujosios technologijos leido pakeliauti po Jurbarką niekur nekeliaujant, o Senovinės technikos muziejaus pavieniai eksponatai lankytojus taip sudomino, kad daugelis pasišovė atvažiuoti į Smalininkus ir pamatyti visus muziejuje sukauptus lobius.

(Plačiau...)

Įmonių apdovanojimai virto humoro vakaru (0)

Šiemetinius geriausių Jurbarko rajono įmonių apdovanojimus galima prilyginti humoro vakarui. Nors nominuotų įmonių nuopelnais abejojančių galbūt ir nebuvo, renginio organizatorių pusėn skriejo aštrios kritikos strėlės.

(Plačiau...)

Diskusijos centre – darbo rinkos padėtis ir perspektyvos (0)

Vasario 5 d. Tauragės teritorinės darbo biržos Jurbarko skyrius pakvietė rajono vadovus ir kitų suinteresuotų institucijų atstovus susipažinti su 2013 metų situacija ir užimtumo priemonių įgyvendinimu Jurbarko rajono darbo rinkoje bei šių metų prognozėmis.

(Plačiau...)

Darbo rinka juda, nedarbas išlieka (0)

2013-ieji metai išsiskyrė išaugusia darbo jėgos paklausa ir sumažėjusia pasiūla. Darbdaviai registravo penktadaliu daugiau negu 2012-aisiais laisvų darbo vietų, o bedarbio statusas per praėjusius metus suteiktas 9,4 proc. mažiau asmenų. Šių metų sausio 1 d. nedarbas šalyje siekė 11,1 proc., o Jurbarko rajone net 17,4 proc.

(Plačiau...)

Smulkiajam verslui užaugti gali padėti parama (0)

Europos Sąjungos parama smulkiajam ir vidutiniam verslui 2007 – 2013 metais pasinaudojo vos kelios rajono įmonės. Dauguma verslininkų įsitikinę, kad nedidelėms įmonėms sunku įveikti biurokratines kliūtis, todėl net nebando rengti projektų ir teikti paraiškų. Penktadienį su Jurbarko verslininkais bendravęs Lietuvos inovacijų centro projektų vadovas Artūras Jakubavičius bandė įrodyti, kad toks išankstinis nusistatymas yra neteisingas, ir kvietė mūsų rajono verslininkus kuo greičiau ruoštis įgyvendinti savo idėjas.

(Plačiau...)

Vertinantiems švarius puodus – penkių puodukų kavinė (0)

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) internetinėje svetainėje kiekvienas vartotojas gali sužinoti, kokia yra konkrečios viešojo maitinimo įstaigos higienos būklė. Rašyti ir viešai skelbti pažymius už higieną restoranams ir kavinėms pradėta nuo lapkričio 1 d. įsigaliojus VMVT direktoriaus įsakymu patvirtintiems Viešojo maitinimo įmonių atitikties higienos reikalavimams vertinimo tvarkos aprašo pakeitimams.

(Plačiau...)

Apskrities verslininkai pagerbti tradicinėje šventėje (0)

Baigiantis metams Tauragės apskrities verslininkų asociacija (TAVA) tradiciniame renginyje pasveikina sėkmingiausiai dirbusias įmones, susirenka kolegiškam pabendravimui. Gruodžio 3-ąją Tauragės kultūros rūmuose jau aštuntą kartą vykusi šventė aktyvią verslo bendruomenę sukvietė į konkurso „Geriausia TAVA įmonė” iškilmingą apdovanojimų ceremoniją.

(Plačiau...)

Nepriekaištingos reputacijos absolventų laukia pasienio tarnyba (0)

Jauni bedarbiai – problema, aktuali ne tik Jurbarke. Jaunimo nedarbo mažinimas laikomas prioritetiniu klausimu ir Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai laikotarpiu. Aukštosios ir profesinės mokyklos kasmet į darbo rinką išleidžia tūkstančius absolventų, nemažai jų tampa darbo biržos klientais.

(Plačiau...)

Įtarimai šiukšlinimu – padangomis besiverčiančioms įmonėms (0)

Atėjus padangų keitimo laikui kyla tas pats klausimas – kur dėti nebetinkamas naudoti? Kelių eismo taisyklės reikalauja, kad vairuotojai vasarines į žiemines padangas pakeistų iki lapkričio 10-osios. Būtent tada juodų gumos ratų krūvos išauga ne tik prie šiukšlių konteinerių, bet dar blogiau – išverčiamos kokio gražaus miškelio prieglobstyje. Šiukšlintojų nesustabdo nei dar gegužę dešimteriopai padidintos baudos, nei nuolatiniai priminimai, kad automobilio savininkas kasmet didžiųjų atliekų aikštelėje gali nemokamai palikti visą nebetinkamą padangų komplektą.

(Plačiau...)

Pigūs verslo liudijimai – manipuliacija mokesčiais (0)

Spalį savivaldybės taryba patvirtino ateinančių metų fiksuotus pajamų mokesčio dydžius, taikomus įsigyjant verslo liudijimus, bei gyventojams taikomas lengvatas. Sprendimo projektą parengė mero sudaryta darbo grupė, kurioje kartu su politikais diskutavo ir Tauragės apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos Mokestinių prievolių skyriaus Jurbarko poskyrio vedėjas Skirmantas Mockevičius.

(Plačiau...)

Profesinė reabilitacija – daugiau galimybių turėti darbą (0)

Tauragės teritorinės darbo biržos Jurbarko skyriuje rugsėjo 26 d. surengtas seminaras apie valstybės finansuojamą Profesinės reabilitacijos programą, kurios tikslas – padėti ribotą darbingumą turintiems biržos klientams įsilieti į darbo rinką. Informaciją apie programą susirinkusiesiems pateikė ir į klausimus atsakė darbo biržos vyr. specialistė Ligita Gražulevičienė. Seminare dalyvavo ne tik darbo biržos klientai, bet ir rajono neįgaliųjų draugijos vadovai ir atstovai.

(Plačiau...)

Mirštančiam verslui fondo parama nereikalinga (2)

Nors praėjo jau trys šių metų ketvirčiai, nepanaudota dar nė pusė savivaldybės Smulkiojo verslo ir Kaimo rėmimo fondų lėšų. Fondų taryboms vadovaujantys politikai tvirtina, kad verslininkai ir ūkininkai įprato gyventi taupiai. Verslininkai iš tokių kalbų šaiposi ir siūlo pasižiūrėti į tuštėjančią Kauno gatvę, kur viena po kitos užsidaro net ir sunkmetį išgyvenusios parduotuvės.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook