Verslo takas

Verslo takas

Miškininkų derlius – po šimto metų (0)

Geros žinios sklinda greitai – Lietuvos miškai saugomi geriausiai pasaulyje. Taip mūsų šalies valstybinių urėdijų veiklą įvertino Jeilio (JAV) universiteto mokslininkai, apibendrinę 132 pasaulio valstybių pastarųjų dešimties metų duomenis pagal Aplinkos gerovės indeksą. O šalyje savo kokybe ir branda išsiskiria Jurbarko urėdijos miškai. Tą nulėmė maždaug prieš šimtmetį šiuose kraštuose gyvenusių ir dirbusių miškininkų veikla.

(Plačiau...)

Naujieji miškų savininkai galanda pjūklus (0)

Valstybinius miškus, anksčiau rezervuotus grąžinti buvusiems savininkams, šiemet pradėta pardavinėti aukcionuose. Tačiau pastaruoju metu imama išgirsti miškininkų perspėjimus, kad nustatyta aukcionų tvarka lyg tyčia sudaro sąlygas kai kam susigrobti valstybinius miškus. Mat aukcione neleista dalyvauti urėdijoms, o pirkėjas, sumokėjęs 10 proc. kainos, likusią sumą gali sumokėti per 10-15 metų. Po gražiu tvirtinimu, kad tokiu būdu norima padėti ūkininkams įsigyti miškų, slypi visai kiti dalykai. Iš šalyje jau parduotų 27 sklypų tik du nusipirko ūkininkai, o kitus – įvairios firmos.

(Plačiau...)

Verslo partnerių dienose – galimybė pažvelgti į ateitį (2)

Rugsėjo viduryje trijų dienų viešnagėn Jurbarko verslininkus pakvietė berlyniečiai iš Lichtenbergo rajono, kartu su kaimynine Marcano-Hellersdorfo savivaldybe surengę aštuntąją Verslo partnerių dieną. Mūsų verslininkams tai buvo gera proga pažvelgti į netolimą, tačiau kol kas nelengvai įsivaizduojamą ateitį.

(Plačiau...)

Atlyginimų didėjimas – tik lėtai artėjanti svajonė (0)

Rugsėjo pradžioje Lietuvos statistikos departamentas paskelbė, kad visuose šalies regionuose antrąjį šių metų ketvirtį padidėjo vidutinis atlyginimas. Nors kai kur padidėjimas skaičiuojamas ne litais, o centais, tai vertinama kaip teigiama ekonomikos tendencija. Vis dėlto didžiausių rajono įmonių vadovai apie algų didinimą darbuotojams kalba labai atsargiai.

(Plačiau...)

Teismas trumpina antrąją „Kretingos maisto“ kadenciją (0)

Rajono vadovų nuolaidžiavimas bendrojo lavinimo mokyklų moksleivius maitinančiai VšĮ „Kretingos maistas“ savivaldybę nuvedė į teismą. Viešųjų pirkimų tarnyba pareikalavo panaikinti 2009 metais pratęstą moksleivių maitinimo sutartį, nes ji prieštarauja Viešųjų pirkimų įstatymo nuostatoms.

(Plačiau...)

Valdžia savo sprendimus tikrina ūkininkų kailiu (0)

Liepos 1-ąją pasibaigę pieno kvotos metai dar kartą patvirtino, kad milijoninės Europos Sąjungos investicijos žemės ūkio gamybos plėtros neskatina. Lietuva ir vėl pieno kvotą įvykdė vos 80 proc. Nors didžiausius plotus rajone užima būtent pievos, pieno gamybos kvotos neįvykdė ir Jurbarko rajono ūkininkai. Žemės ūkio specialistai apgailestauja, kad stambių ūkių nedaugėja, o smulkieji ūkininkai nepasitiki valstybe ir nebenori prisiimti įsipareigojimų.

(Plačiau...)

Žemės mokesčių fronte – nieko naujo negirdėti (0)

Valstybinės žemės nuomos mokesčiai ir šiemet praktiškai nedidės. Tokį žemės nuomotojams palankų sprendimą birželio pabaigoje priėmė rajono politikai, 2012 metams nustatę žemės nuomos mokesčio tarifus.

(Plačiau...)

Brangsta kaimo vaikų kelionės į mokyklas (0)

Birželio pabaigoje savivaldybės taryba sutiko UAB „Jurbarko autobusų parkas“ brangiau mokėti už kaimo vaikų vežiojimą į mokyklas. Bendrovės vadovas tikina, kad nepadidinus paslaugos įkainių, įmonė negalės įsigyti vaikams vežioti reikalingų autobusų.

(Plačiau...)

Savivaldybė prispaudė suklypusių kioskų savininkus (0)

Didelis pagyvėjimas Jurbarke prie turgaus. Vos tik nuardomi apšepę kioskai, jų vietoje pradeda kilti nauji statiniai. Kai kuriems liejami tvirti pamatai. Tad ne vienam susidaro įspūdis, kad čia bus ne laikini pastatai.

(Plačiau...)

Apleistų pastatų šeimininkams – didesni turto mokesčiai (0)

Komercinės paskirties turto turinčios įmonės ir asmenys ir ateinančiais metais mokės minimalų nekilnojamojo turto mokestį, tačiau apleistų pastatų savininkams teks pakratyti kišenes. Po kelerių metų pertraukos savivaldybės politikai vėl nutarė bandyti drausminti savo turto neprižiūrinčius verslininkus didesniais mokesčiais.

(Plačiau...)

Žaliasis verslas – darbščių entuziastų užsiėmimas (0)

Nors pavasarį gamta žmogui dovanoja tūkstančius žiedų, norime jų turėti dar daugiau, todėl skubame gėlėmis puošti namus, sodinti  darželius, tvarkyti artimųjų kapus. Gėlių auginimas ir pardavimas – darbščių entuziastų verslas, ne visada atlyginantis už darbą pagal nuopelnus. Visgi pasirinkusieji šį verslą nekeikia nei gamtos, nei konkurentų, kiekvieną pavasarį turgų užverčiančių olandiškais ir lenkiškais žiedais.

(Plačiau...)

Kooperacijos sėkmę lemia žemdirbių vienybė (0)

Rajone veikiančius žemės ūkio kooperatyvus galima suskaičiuoti ant vienos rankos pirštų. Nors 2012-ieji paskelbti kooperacijos metais, negirdėti, kad šiemet kas nors planuotų steigti naujų kooperatyvų, o ir papildomos paramos žemdirbių kooperacijai niekas iš niekur nežada. Vilčių teikia tik tai, kad jau veikiančių kooperatyvų narių bendro darbo idėja nenuvylė.

(Plačiau...)

Privatizavimo laukia ne tik nenaudojami sandėliai (0)

Valstybės turto privatizavimo bumas baigėsi praėjusio šimtmečio pabaigoje, kai buvo išparduotos vertingiausios įmonės ir geriausiose vietose esantys pastatai. Tačiau nugraibius grietinėlę privatizavimo procesas nesustojo – nuolat atsiranda savivaldybei ir valstybei nereikalingų pastatų, kuriems verkiant reikia naujų šeimininkų.

(Plačiau...)

Ieškoti darbo – į biržą arba į užsienį (0)

Jaunimo nedarbas Lietuvoje per trejus metus padidėjo nuo 13 iki 31,1 proc. ir yra vienas didžiausių Europos Sąjungoje. Tačiau Jurbarko rajone, kur bendras nedarbo lygis yra apie 15 proc., jaunimo nedarbas siekia tik apie 9 proc.

(Plačiau...)

Dėvėtų drabužių pardavėjai priversti dairytis į kaimą (0)

Prekybą panešiotais drabužiais pristabdė šalčiai ir sumenkusi paklausa. Šie prekybininkai jaučia, kad Jurbarke juos iš rinkos stumia galingi konkurentai. Tačiau viliamasi, kad pavasariop prekyba atsigaus – kaime prasidėję pavasario darbai vėl pagyvins kasdienės pigios aprangos paklausą, o Jurbarke dėvėtus drabužius pardavinėjantys smulkieji prekybininkai jau dabar dairosi į kaimus.

(Plačiau...)

Reklamos džiunglėse taisyklės negaliojo (0)

Savivaldybės tarybai nepavyko patvirtinti Išorinės reklamos įrengimo taisyklių. Ne dėl to, kad naujame taisyklių projekte būtų esminių, verslininkams nepriimtinų pasikeitimų. Politikai pagaliau atidžiau pažvelgė į miestą ir pastebėjo, kad nemažai neskoningų, bet kaip įrengtų reklaminių stendų bjauroja Jurbarką, todėl pritarė pasiūlymui sudaryti specialistų komisiją, kuri nustatytų konkrečius estetinius reikalavimus išorinei reklamai.

(Plačiau...)

Šiemet – pokyčiai smulkiųjų verslininkų veikloje (1)

Lietuvos Respublikos Vyriausybė praėjusių metų spalį priėmė smulkiesiems verslininkams aktualius nutarimus. Svarbiausius pasikeitimus verslininkams, vykdantiems individualią veiklą pagal verslo liudijimą, pristato Tauragės apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos viršininkė Laimutė Mačernienė.

(Plačiau...)

Nedarbo didėjimas pavasariop turėtų sustoti (0)

Tauragės teritorinės darbo biržos atlikta darbdavių apklausa leidžia tikėtis, kad darbo vietų šiemet apskrityje nemažės. Daugiau nei pusė apklaustų įmonių ketina investuoti į gamybos ir paslaugų plėtrą, o daugiausia naujų darbo vietų planuojama įsteigti pramonės ir paslaugų sektoriuose.

(Plačiau...)

Krizė užgrūdino verslininkus (0)

Pernai rajone įregistruota devyniolika naujų verslo įmonių, dešimt savo veiklą nutraukė – tik išsiropščianti ir vėl į krizę krentanti šalies ekonomika be pėdsako nepalieka nė vieno regiono. Jurbarkas – taip pat ne išimtis. Tačiau atkaklūs ieško išeičių, įgyvendina drąsius naujus sumanymus ir nedejuoja.

(Plačiau...)

Sėkmės medį puoselėja tik darbščiausieji (0)

Geriausioms šių metų rajono verslo įmonėms gruodžio 2-ąją įteikti simboliniai sėkmės medžiai – gražios prasmės palytėti dailininkės Rasos Grybaitės sukurti vitražai.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook