Verslo takas

Verslo takas

Autobusų stotis – ilgai ignoruota būtinybė (2)

UAB „Jurbarko autobusų parkas” vadovai vėl rodo iniciatyvą atnaujinti Autobusų stoties rekonstrukcijos planus. Tai ne pirmas kartas, kai aukščiausiu lygiu kalbama apie būtinybę Jurbarkui turėti reikalavimus atitinkančią autobusų stotį, tačiau iki šiol nėkart nebuvo žengta nė žingsnelio pirmyn.

(Plačiau...)

Hanoverio parodų rūmuose – žvilgsnis į ūkių ateitį (0)

Kelios dešimtys Jurbarko rajono ūkininkų kartu su Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos darbuotojomis lapkričio viduryje keliavo į Vokietiją. Dvi dienas praleidę šalia Hanoverio esančiuose didžiuliuose parodų rūmuose jie pamatė savo ūkių ateitį, galinčią pranokti net didžiausias svajones.

(Plačiau...)

Profesionali kirpėja atvyks į namus (0)

Viešojoje įstaigoje Jurbarko socialinių paslaugų centre vėl dirba kirpykla – moterims, vyrams ir vaikams profesionalios kirpimo paslaugos čia teikiamos pigiau. Nevaikštantys ar sunkiai vaikštantys klientai kirpėją gali pasikviesti ir į namus.

(Plačiau...)

Urėdija susirūpino malkų neįperkančiais gyventojais (0)

Didėjant biokuro paklausai sparčiai brangsta malkinė mediena, tačiau miškininkai, atsisakydami dalies pelno, kaip ir anksčiau ketina parduoti gyventojams nenukirstą mišką malkoms pasigaminti. Praėjusią savaitę posėdžiavę Lietuvos urėdų valdybos nariai taip pat atkreipė dėmesį į kaimo gyventojų socialines problemas ir rekomendavo valstybinių miškų urėdijoms parduoti malkinei medienai pasigaminti ne mažiau kaip 3 proc. metinės miško kirtimo normos.

(Plačiau...)

Mokesčių lengvatoms reikia aiškesnės tvarkos (1)

Spalio pabaigoje posėdžiavusi savivaldybės taryba per keletą minučių suteikė visą šūsnį mokestinių lengvatų, dėl kurių savivaldybės biudžetas neteko kelių tūkstančių litų pajamų. Lengvai priimti sprendimai sukėlė politikų diskusiją apie tai, kad atleidimas nuo mokesčių turėtų būti kur kas aiškiau reglamentuotas ir argumentuotas.

(Plačiau...)

Nenorintiems minimalios algos – smulkiųjų verslininkų dalia (0)

Nors specialistai pastebi, kad darbo rinka atsigauna labai pamažu, Tauragės teritorinė darbo birža skelbia, kad per metus nedarbo lygis Jurbarko rajone sumažėjo 4,8 proc. Tuo tarpu buvę darbo biržos klientai skundžiasi, kad yra verčiami pirkti verslo liudijimus ir imtis savarankiškos veiklos.

(Plačiau...)

Malkos brangsta – kur kainų šuolio pabaiga? (0)

Artėjantis šildymo sezonas dar vasarą sujudino malkų rinką. Malkų kainas gerokai įtakoja didieji malkinės medienos pirkėjai, mat ta pati mediena tinka ir malkoms, ir plokštėms, ir biokurui gaminti.

(Plačiau...)

Valstybinės žemės visiems norintiesiems neužteks (0)

Nuo rugpjūčio 24 d. žemėtvarkos skyriai nebepriima prašymų laisvai valstybinei žemės ūkio paskirties žemei pirkti – Vyriausybė nusprendė, kad pirmiausia reikia išnagrinėti visus pateiktus prašymus, suformuoti sklypus ir sudaryti pirkimo-pardavimo sutartis su anksčiau prašymus pateikusiais ūkininkais.

(Plačiau...)

Jurbarko dvaras – patraukli vietovė (0)

Jurbarko turizmo informacijos centras antrą kartą dalyvavo tarptautinio projekto EDEN konkurse, kuriame renkamos patraukliausios turizmo vietovės. Šiais metais konkurso tema buvo „Atstatyti ir pritaikyti turizmui statiniai“, Jurbarkas pateikė projektą  „Jurbarko dvaro sodybos komplekso pritaikymas turizmo reikmėms“.

(Plačiau...)

Javapjūtės pradžia: derlius perpus mažesnis (0)

Į akcinės bendrovės „Kauno Grūdai“ Jurbarko sandėlius pirma 100 t šių metų derliaus rugpjūčio 1-osios popietę atvežė „Bebirvyčio“ žemės ūkio bendrovė. Praėjusią savaitę javapjūtei buvo palankus oras, tad per keletą dienų ji įsibėgėjo. Pirmadienį javapjūtę sutrukdė lietus.

(Plačiau...)

Ne visi užsiregistravę biržoje pageidauja dirbti (0)

Nedarbo lygis Jurbarke mažėja nuo praėjusio rugsėjo ir jau seniai nebėra didžiausias Lietuvoje. Tauragės teritorinės darbo biržos direktorius Mindaugas Macas įsitikinęs, kad pastaraisiais metais vykstančius pokyčius lėmė padidėjusi darbo jėgos paklausa ir suaktyvėjusi Lietuvos darbo biržos veikla.

(Plačiau...)

Verslininkų žvilgsniai krypsta į Rusiją (0)

Tauragės apskrities ir Rusijos Federacijos Kaliningrado srities bendradarbiavimas, prasidėjęs 1999 metais, plėtojamas abiejų gretimų regionų valdžios ir verslininkų pastangomis. Ryšius tarp Lietuvos ir Kaliningrado srities skatina ir palaiko Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija ir Regioninės plėtros departamentas prie VRM. Artimiausia užsienio kaimyne vis labiau domisi verslo žmonės, ypač statybininkai, kurių paslaugų poreikis Kaliningrado srityje po ekonominės krizės vėl didėja.

(Plačiau...)

Medunešis – darbymetis bitėms ir bitininkams (0)

Kai liepos varva medumi, bitėms ir bitininkams – pats darbymetis. O medaus mėgėjams rūpestis – kaip iš daugybės išsirinkti patį geriausią, kuris tiktų ir maistui, ir vaistui. Stovyklavietėje „Medaus slėnis“ su bitininku Ovidijumi Jasinsku kalbėjomės apie bites, medų ir medunešį.

(Plačiau...)

Nauja reforma rezgama už ūkininkų nugarų (0)

Daugiau kaip 27 tūkst. žemdirbių 51-oje šalies savivaldybėje pasirašė po raginimu šalies Vyriausybei, Seimui ir Prezidentei negriauti dabartinės pasėlių deklaravimo sistemos. Kilęs triukšmas bent laikinai sustabdė Seime stumiamą projektą pasėlių deklaravimą iš seniūnijų perleisti  Žemės ūkio konsultavimo tarnybai. Ūkininkai baiminasi, kad toks sprendimas ne tik atitolintų paslaugą nuo kaimo, bet ūkininkus užgriūtų ir nauji mokesčiai.

(Plačiau...)

Rajono politikai investuotojus sutinka su priekaištais (0)

Dar šiais metais Jurbarke gali atsirasti nauja prekyvietė. Tokia žinia nuskambėjo gegužės pabaigoje vykusiame savivaldybės tarybos posėdyje svarstant Raseinių gyventojų Dalios ir Ramučio Lukauskų prašymą leisti rengti detalųjį planą ir pakeisti iš TEO LT, AB įsigytų patalpų paskirtį.

(Plačiau...)

Kredito unijos paskola – vasaros pramogų verslui plėsti (306)

Jurbarko mažųjų laivelių prieplaukoje trečią vasarą iš eilės švartuojasi Algimanto Lužo 12,5 m ilgio kateris katamaranas. Vėliausiai po savaitės verslininkas vėl pakvies iškylautojus plaukti į Nidą – kol kas tai vienintelis Nemuno maršrutas, kurį galima būtų vadinti reguliariu.

(Plačiau...)

Sraigių auginimo verslas paklūsta kantriems (0)

Gyvenant kaime ir turint vos keletą hektarų žemės, reikia gerai pasukti galvą, kuo užsiimti. Jauniems žmonėms bene patraukliausiai atrodo alternatyvūs verslai, nors beveik visiems jiems reikia nemažų investicijų ir didžiulės kantrybės.

(Plačiau...)

Šventės patirtis diktuoja naujus sumanymus (0)

Paskutinį balandžio savaitgalį Jurbarką išjudinusios Miesto ir verslo dienos ne vien dovanojo šventinį šurmulį, bet vertė atidžiau žvilgtelėti ir įvertinti, ko šventėje buvo daugiau – verslo akcentų ar pramogų ir amatininkų, o dažniau prekeivių užimtų vietų.

(Plačiau...)

Kasos aparatai prekybos mėsa nesutrikdė (0)

Praėjęs šeštadienis buvo pirmasis, kai maisto produktais prekiaujantys smulkieji verslininkai apskaitai privalėjo naudoti kasos aparatus. Nors „Santakos” turgavietėje  kai kurie mėsos paviljono prekystaliai ir buvo tušti, Jurbarke naujoji tvarka prekybos mėsa nesutrikdė.

(Plačiau...)

„Aitvaras“ debiutavo tarptautinėje mugėje (0)

Balandžio 7–8 d. Alytaus profesinio rengimo centre vyko 15-oji tarptautinė verslo praktinio mokymo firmų  mugė ,,Alytus 2011“. Joje pirmą kartą dalyvavo Smalininkų technologijų ir verslo mokyklos verslo praktinio mokymo firma „Aitvaras“ ir pelnė prizą už sėkmingą debiutą.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook