Verslo takas

Verslo takas

Minimalus atlyginimas – gyvenimas ant skurdo ribos (0)

Viskam brangstant ar įmanoma išgyventi iš minimalaus darbo užmokesčio – 800 litų „ant popieriaus“ per mėnesį? Šalyje valstybės įstaigose ir įmonėse už tokį  atlyginimą dirba 5,7 proc., privačiame sektoriuje 11,7 proc. darbuotojų.

(Plačiau...)

„Sodros“ biudžeto deficitas – užprogramuotas iš anksto (0)

„Sodrai“ paskelbus 2010 m. veiklos rezultatus paaiškėjo, kad beveik visi teritoriniai skyriai socialinio draudimo įmokų surenka gerokai mažiau nei išmoka pensijų ir pašalpų. Jurbarkas – ne išimtis, tik mūsų „Sodros“ išlaidų padengimo lygis pats mažiausias apskrityje ir nesiekia net 50 proc.

(Plačiau...)

Turizmas – nebe prioritetas? (0)

Paskutinį vasario savaitgalį Vilniaus „Litexpo” parodų centre vyko tradicinė jau 17-oji tarptautinė turizmo, sporto ir laisvalaikio paroda „Vivattur 2011”. Deja, bendrajame Turizmo departamento stende rajoną pristatęs Jurbarko turizmo informacijos centras nesužibėjo nei pasirodymo originalumu, nei informacijos leidinių gausa.

(Plačiau...)

Kooperatyvas pateisino smulkiųjų ūkininkų lūkesčius (0)

Ketvirti metai smulkiuosius rajono ūkininkus vienijanti kooperatinė bendrovė „Panemunys“ šiemet pirmą kartą pasidalijo pelną. Nelengva pradžia nesutrukdė Skirsnemunės ūkininkams plėsti kooperatinę įmonę ir atidaryti naujus pieno supirkimo punktus.

(Plačiau...)

„Rūtos“ saldainius kuria protas, širdis ir rankos (0)

Nėra geresnės dovanos mylimam draugui už burnoje tirpstančio šokolado plytelę ar dar neragautų saldainių rinkinį. Seniausiai Lietuvoje gyvuojančiam konditerijos fabrikui „Rūta“ bemaž du dešimtmečius vadovaujantis smalininkietis Algirdas Gluodas pripažįsta tik  sąžiningos gamybos principus, todėl kiekvienas šios įmonės gaminys – išskirtinis ir nepakartojamas.

(Plačiau...)

Verslo mokosi simuliacinėje įmonėje (0)

Vasario 2 d. Smalininkų technologijų ir verslo mokykloje atidaryta verslo praktinio mokymo firma „Aitvaras“. Perkirpus simbolinę biuro atidarymo juostelę, firmos veiklą pristatė joje dirbančios apskaitininko-kasininko specialybės moksleivės. Sėkmės „Aitvarui“ linkėjo mokyklos direktorė Ina Budrienė, pavaduotojas Algimantas Petraitis ir į svečius atvykusi Jurbarko verslo informacijos centro direktorė Gaiva Mačiulaitienė.

(Plačiau...)

Verslo bendruomenę subūrė geriausių įmonių nominacija (0)

Praėjusius metus rajono verslo bendruomenė baigė gražias tradicijas puoselėjančiu geriausių įmonių apdovanojimo renginiu. Nors metai nebuvo lengvi, kiekvienas laikas atneša savitą patirtį ir didesnius ar mažesnius laimėjimus – 2010 m. geriausiomis rajono įmonėmis tituluota UAB „Jurmelsta“ ir Č. Blažio individuali įmonė „Jurbarko saugaus eismo centras“.

(Plačiau...)

Gruzinų delegacija mokėsi iš jurbarkiečių (0)

Sausio pradžioje Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Jurbarko biure apsilankiusią Adžarijos Respublikos (Gruzijos pietvakarių autonominis regionas) žemės ūkio ministerijos delegaciją labiausiai nustebino mūsų ūkininkų užmojai. Apie Europos Sąjungos paramą dar tik svajojantys gruzinai taip pat ketina savo šalyje steigti žemės ūkio konsultavimo tarnybą.

(Plačiau...)

Smulkieji verslininkai savo darbo vietas gins mitinge (0)

Vyriausybės nutarimas dengtose turgavietėse, kuriose prekiaujama maisto produktais, įvesti kasos aparatus kaip reikiant kaitina atmosferą tarp valdžios ir smulkiojo verslo. Užsimojusi šiemet iš „šešėlio“ ištraukti milijardą litų, A. Kubiliaus Vyriausybė nusitaikė į turgavietes ir smulkiuosius verslininkus. Tačiau su valdžios argumentais esą turgavietėse plaukioja šimtai milijonų neapskaitytų pinigų, smulkieji nesutinka ir teigia, kad valdžios skaičiavimai laužti iš piršto.

(Plačiau...)

Centre – nauja paslauga (0)

Tradicinė biuro koncepcija sparčiai keičiasi. Įmonių darbuotojai vis mažiau sėdi vienoje vietoje, pagrindinės jų darbo priemonės – nešiojamasis kompiuteris, mobilusis telefonas. Vis mažiau laiko darbuotojai praleidžia įmonėse. Laikmetis ir naujos technologijos diktuoja kitas tendencijas, tad  populiarėja virtualūs arba bendradarbiavimo biurai.

(Plačiau...)

Kaimuose neliks mažųjų sąvartynų (0)

Jurbarko rajone, be didesnių sąvartynų Smukučiuose ir Skirsnemuniškiuose, yra dar penkiolika mažesnių vietinių šiukšlynų. Iki 2012 m. vasario 27 d. ne tik Jurbarko rajone, bet ir Tauragės apskrityje kaimuose šiukšlynų neliks, apskrityje bus tik 5 sąvartynai.

(Plačiau...)

Už verslo liudijimą – tik simbolinė kaina (0)

Lapkričio 18-ąją  rajono taryba patvirtino naujus mokesčio už verslo liudijimą dydžius. Šįkart ir sudarytai darbo grupei, ir sprendimą priėmusiems rajono tarybos nariams tereikėjo įsiklausyti į Seimo priimtas Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pataisas ir be didelių diskusijų pakelti rankas už dešimteriopai mažesnį mokestį.

(Plačiau...)

Po vienu stogu – trys Liorincų ūkiai (0)

Praėjusią savaitę Žemės ūkio ministras Kazimieras Starkevičius Kaune apdovanojimus įteikė konkurso „Metų ūkis 2010“ nugalėtojams Girdžių seniūnijos ūkininkams Laimai ir Algimantui Liorincams. Vieno didžiausių rajone pieno ūkio šeimininkai žemdirbystę vadina verslu, atlaikančiu visus sunkmečius.

(Plačiau...)

Darbo biržos reorganizacija klientų nepalietė (0)

Nuo spalio 1 d. Jurbarko darbo birža prijungta prie Tauragės teritorinės darbo biržos. Netekusi savarankiškumo, gausios Jurbarko bedarbių armijos įstaiga nenuskriaus - kaip teikė, taip ir toliau teiks visas paslaugas darbdaviams bei darbo ieškantiems rajono gyventojams.

(Plačiau...)

Gyventojus vers šilumą naudoti efektyviai (0)

Ramūs ir saulėti spalio orai lėmė, kad šiemet šildymo sezonas Jurbarke prasidėjo keturiom dienom vėliau. Tačiau vargu ar ši aplinkybė turės įtakos sąskaitų dydžiui - „Kauno energijos" parduodamos šilumos kaina dabar gerokai didesnė nei pieš metus.

(Plačiau...)

Parama kaimo turizmui jau domisi ir jurbarkiečiai (0)

Šalies kaimo turizmo sodybų savininkai norėdami plėtoti savo veiklą lėšų investicijoms gali gauti iš Europos Sąjungos. Nuo 2008 m. pagal priemonę „Kaimo turizmo veiklos skatinimas" pateiktos 258 paraiškos paramai gauti. Pasinaudoti parama jau bando ir mūsų rajono kaimo turizmo sodybų savininkai.

(Plačiau...)

Grybų verslo ypatumai (0)

Ruduo - metas, kai daugelis žmonių palikę patogias sofas ir televizorius patraukia į miškus. Nes ten dygsta grybai! Vieniems - tai grybavimo džiaugsmas ir malonumas, kitiems - puikios atsargos žiemai, kai kam - verslas ar vienintelis pajamų šaltinis.

(Plačiau...)

Centrų vadovai gilino žinias (0)

Jurbarko verslo informacijos centras įgyvendina Europos Sąjungos remiamą Mokymosi visą gyvenimą programos Leonardo da Vinci paprogramės mobilumo projektą „Profesinės kompetencijos didinimas verslo informacinių centrų veiklos kokybei užtikrinti naudojantis Didžiosios Britanijos patirtimi". Projektą administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

(Plačiau...)

Lenkijoje sėmėsi patirties ir mezgė kontaktus (0)

Praėjusį savaitgalį 17 jurbarkiškių delegacija vyko į kaimyninę Lenkiją dalyvauti Suvalkų pavieto (apskrities) Dovspudos agroverslo dienose.

(Plačiau...)

Savivaldybės galvos skausmas – pastatai vaiduokliai (0)

Buvę gyvulininkystės kompleksai, daržinės, karvidės, mėšlidės, mechaninės dirbtuvės ir kitas griuvėsiais jau seniai virtęs kolūkinis turtas ir mums patiems, ir mūsų svečiams badyte bado akis, kelia grėsmę žmonėms ir aplinkai. Kaip užgydyti valstybinėje žemėje atsivėrusias piktžaizdes, palikta spręsti savivaldybėms.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook