Verslo takas

Verslo takas

„Dainių“ sėkmės kelias – trys plėtros dešimtmečiai (3)

Vasario mėnesį UAB „Dainiai" paminėjo savo veiklos trisdešimtmetį. Nors per tą laiką „Dainiai" tapo viena geriausių savo srities įmonių Lietuvoje ir Europoje, o pernai pasiekė 24 mln. Lt apyvartą, dauguma rajono gyventojų apie šią įmonę žino labai nedaug - tik tiek, kad čia auginamos kiaulės smardina Jurbarką. Vis dėlto verta į „Dainius" pažvelgti ir kitu žvilgsniu, nes įmonėje dirba apie pusantro šimto žmonių, o grūdus „Dainiams" parduoda daugybė Jurbarko ir Šakių rajonų ūkininkų.

(Plačiau...)

Sausį nedarbo lygis vėl augo (0)

Metų pradžioje Jurbarko darbo biržos slenkstį peržengė kone penktadaliu daugiau žmonių nei gruodį. Nors panašiai tiek pat padaugėjo ir laisvų darbo vietų, nedarbo lygis rajone per mėnesį padidėjo 0,7 proc.

(Plačiau...)

Sunkmečio šmėkla kamuoja visą apskritį (0)

Ketvirtadienį Tauragės apskrities viršininkas Raimundas Vaitiekus sukvietė apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos, SODROS, darbo biržos, policijos, pasienio tarnybos, muitinės, prokuratūros ir kitų institucijų vadovus aptarti 2009 m. rezultatus ir šių metų planus.

(Plačiau...)

Saugaus eismo centras plečia veiklą (0)

Nuo šių metų pradžios Jurbarko saugaus eismo centre rengiami papildomi mokymai vairuotojams, nuolat pažeidžiantiems kelių eismo taisykles ir už tai baustiems administracine tvarka, įskaitant ir vairuotojo teisės atėmimą. Tai vienintelė vieta mūsų regione, kur tokie mokymai rengiami.

(Plačiau...)

Planus valdžiai išdėstė Jurbarko rajono darbdavių asociacija (0)

Pernai įregistruota Jurbarko rajono darbdavių asociacija buria narius ir imasi konkrečios veiklos. Vasario 4-ąją susitikę su rajono merui Ričardu Juška Jurbarko rajono darbdavių asociacijos atstovai aptarė bendradarbiavimo su rajono savivaldybe galimybes, ieškojo konkrečių problemų sprendimų.

(Plačiau...)

Laikini darbai padeda išgyventi statybinėms organizacijoms (0)

Sunkmetis palietė didžiąją daugumą rajono įmonių ir organizacijų. Iki minimumo sumažinusios savo darbų apimtį arba pristigusios užsakymų, nedidelės įmonės nebeįstengia išlaikyti darbuotojų ir grimzta į skolų liūną arba sustabdo savo veiklą. Geresnę išeitį siūlo Lietuvos darbo birža, ekonominius sunkumus patiriančioms įmonėms skirianti lėšų laikiniems darbams organizuoti.

(Plačiau...)

Kaimo paštų likimas vis dar neaiškus (0)

Gyventojams kelia nerimą gandai apie kai kurių paštų naikinimą. Paštas kaime - beveik visiems reikalinga įstaiga. Čia gali sumokėti mokesčius, užsisakyti laikraščius, o laiškininkas - bene vienintelis žmogus, vis dar aplankantis atokesnių kaimų gyventojus.

(Plačiau...)

Gerina elektros energijos tiekimą (0)

Gerinant elektros energijos tiekimą akcinės bendrovės VST Jurbarko skyriaus aptarnaujamoje teritorijoje pernai investuota apie 1,5 mln. litų.

(Plačiau...)

Per metus nedarbas išaugo dvigubai (0)

Nedarbo lygis pernai kilo lyg ant mielių. Sausio 1 d. Jurbarko darbo biržoje buvo įsiregistravęs 2851 bedarbis. Panašus nedarbo lygis buvo 2005 m. pradžioje, tik darbo neturinčių jaunų žmonių dabar rajone yra dvigubai daugiau.

(Plačiau...)

Verslo apdovanojimai – darbštiems ir atkakliems (1)

Rajono verslo bendruomenė 2009-uosius baigė tradiciniu renginiu - geriausių rajono įmonių apdovanojimu. Verslo informacijos centro konferencijų salėje gruodžio 17 d. buvo paskelbti nugalėtojai - uždaroji akcinė bendrovė „Dainiai" ir individuali Rimanto Žičkaus įmonė ZTS.

(Plačiau...)

Trumpam stabtelėjęs, nedarbas vėl didėja (0)

Lapkričio mėnesį nedarbo lygis Jurbarko rajone išaugo 0,8 proc., taigi šiuo metu 12,3 proc. darbingo amžiaus rajono gyventojų turi bedarbių statusą. Įsidarbinti jiems lapkritį buvo dar sunkiau nei rudens pradžioje.

(Plačiau...)

Kaimo verslo taisyklės visiems vienodos (0)

Netvarkingi ūkininkai jau netrukus gali netekti ne tik galimybės pasinaudoti Europos Sąjungos parama, bet ir tiesioginių išmokų už pasėlius ir žemės ūkio naudmenas. Kompleksinio paramos susiejimo reikalavimas yra viena pagrindinių ES Bendrosios žemės ūkio politikos reformos dalių.

(Plačiau...)

Birža padės išsaugoti darbo vietas (0)

Lietuvos darbo biržos pradėtas įgyvendinti projektas „Laikini darbai" padės ekonominių sunkumų turinčioms įmonėms išsaugoti darbo vietas.

(Plačiau...)

Jaunimas pardavinėjo verslo idėjas (1)

Spalio 30-ąją vykusio renginio „Atvira erdvė jaunimui" programoje buvo ir „Projektų aukcionas", kurio metu jaunimo organizacijos ir pavieniai jauni žmonės pristatė savo sugalvotas verslo idėjas. Pirkėjais į aukcioną buvo pakviesti Jurbarko rajono verslininkų organizacija ir Jaunimo reikalų taryba.

(Plačiau...)

Maskvos inspektoriai priekaištų pieninei neturėjo (0)

Šakių rajono UAB Lukšių pieninė seniai garsėja savo produkcija. Auganti jos paklausa paskatino plėsti gamybą. Bendrovė atgaivino ir modernizavo Jurbarko pieninę.

(Plačiau...)

Darbo rinkoje įtampa neslūgsta (0)

Po dviejų mėnesių ramybės įtampa darbo rinkoje vėl pradėjo didėti - spalį nedarbo lygis rajone išaugo 0,2 proc. ir sustojo ties 11,5 proc. riba. Nors nedarbo lygis Jurbarke tik šiek tiek didesnis nei šalyje, specialistai darbo ieškantiems žmonėms prognozuoja sunkią žiemą ir dar sunkesnį pavasarį.

(Plačiau...)

Akmuo virsta prabangia interjero puošmena (0)

Stalviršiai, laiptų pakopos, palangės, židinio apdailos detalės - anaiptol ne viskas, ką galima pagaminti iš akmens, nors dešimtus metus Jurbarke veikianti UAB „Akmens uola" dažniausiai gamina paminklus ir antkapius. Ekonomikos pakilimo laikotarpiu sezoniškumo beveik nejautusios įmonės vadovai šiemet priversti sukti galvas, kaip praplėsti gaminių asortimentą, kad žiemą netektų atleisti darbuotojų.

(Plačiau...)

Mėsinių galvijų auginimas – kantriausiųjų verslas (1)

Pieno ūkių savininkai guodžiasi neišgyvenantys dėl už savikainą mažesnių pieno kainų, tačiau alternatyvaus verslo - auginti mėsinius galvijus, nesiima. Nuo 2007-ųjų, kai valstybė nustojo mokėjusi subsidijas už veislinių galvijų įsigijimą, rajone neatsirado nė vieno naujo mėsos ūkio.

(Plačiau...)

Darbą rasti sunku, bet įmanoma (0)

Jurbarkas jau senokai neminimas tarp rajonų, kuriuose yra didžiausias nedarbas, nors bedarbių skaičius nuo pat praėjusio rudens mūsų rajone nuolat didėja. Vien šiemet darbo biržoje užsiregistravo 2932 rajono gyventojai, iš jų 2802 - bedarbiai. Kol kas tik 1213 pasisekė gauti darbą.

(Plačiau...)

Patogus rūbas moterį ne tik puošia (0)

Penktus metus Jurbarke veikianti moteriškų ir vyriškų rūbų bei aksesuarų parduotuvė „Austėja" šį rudenį pirkėjams pasiūlo įsigyti pasaulyje garsių apatinių rūbų „Triumh International" gamintojų produkcijos. Ši naujiena ypač svarbi moterims, visuomet norinčioms atrodyti gražiai ir elegantiškai, tačiau į parduotuvę tikrai verta užsukti ir vyrams.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook