Verslo takas

Verslo takas

Naujoje įmonėje – tiksliausi metalo gaminiai (1)

Kai netrūksta drąsos ir tiki savo jėgomis, rasti galimybių pradėti verslą ne taip ir sunku. Tuo įsitikino trys jauni jurbarkiečiai, prieš pusmetį įsteigę UAB „SSF" ir išnuomotose gamybinėse patalpose pradėję daryti nerūdijančio plieno, aliuminio ir juodojo metalo gaminius.

(Plačiau...)

Jauni specialistai gimtinėje darbo neranda (0)

Pavasarį į savo namus grįžta ne tik gandrai - pavasarį ir vasarą baigę mokslus į gimtinę darbo ieškoti parvažiuoja ir nemažai jaunų žmonių. Šiemet sunkmetis dar daugiau jų parginė pas tėvus, tačiau rasti darbą Jurbarke pasiseka tik keletui iš daugelio.

(Plačiau...)

„Sodra“ skaičiuoja draudėjų skolas (0)

Išankstiniais duomenimis, liepą „Sodros" biudžeto deficitas išaugo dar 221 mln. Lt ir per septynis mėnesius viršijo 1,2 mlrd. Lt. Skaičiai rodo, kad neišvengiamai artėja pensijų ir kitų „Sodros" išmokų mažinimas, nes iš tuščio krepšelio jau nėra ką dalyti. Dalies pajamų šiame krepšelyje trūksta ir dėl to, kad „Sodrai" nemažai skolingos Jurbarke veikiančios įmonės.

(Plačiau...)

Nemunas seklėja – laivai stringa net upės vagoje (0)

Keleivinė ir krovinių pervežimo laivyba Nemune apmirė. Krovinių gabenimas vandens keliu - pats pigiausias, tačiau vyksta vangiai. Atsitiktinai praplaukia tik vienas kitas keleivinis laivelis, o krovinius gabenančių baržų beveik nematyti. Šiai laivybai Nemunas vietomis per seklus. Todėl daugiau dėmesio skiriama turizmo ir pramoginei laivininkystei. Nemunas labiau atgyja saulėtais savaitgaliais, kai į vandenį katerius ir motorines valtis nuleidžia pramogautojai.

(Plačiau...)

Nedarbo šuolį stabdo laikini darbai (0)

Nedarbo lygis Jurbarko rajone liepą išaugo dar 0,4 proc. - baigiantis praėjusiam mėnesiui bedarbiai buvo 10,7 proc. darbingų rajono gyventojų. Darbo neturi 11,7 proc. darbingų vyrų ir 9,6 proc. darbingų moterų. Jaunimo (16-24 m.) nedarbo lygis - 6,3 proc.

(Plačiau...)

Šeimos verslas – gelbėjimo ratas pieno ūkiui (0)

Nuo ankstyvo pavasario triskart per savaitę automobilių stovėjimo aikštelėje prie „Maximos" sustoja baltas ūkininko Algio Dobilo mikroautobusas. Atvėręs galines duris pieno ūkio šeimininkas jurbarkiečiams pilsto pieną, parduoda varškę, sūrį, grietinę ir sviestą. Ūkininkas neslepia, kad šeimos verslas yra tarsi gelbėjimo ratas žlungančiam pieno ūkiui.

(Plačiau...)

Braškės pakelėje – naudinga abiem pusėm (0)

Prekyba pakelėse jau nebestebina lietuvių - šiltuoju metų laiku dažname didesniame kelyje gali stabtelti ir nusipirkti uogų, vaisių ar grybų. Visą birželio mėnesį važiuojantieji plentu Kaunas-Klaipėda ties Smalininkais išvysdavo nusidriekusią eilę prekiautojų braškėmis, neretas sustodavo nusipirkti.

(Plačiau...)

Ūkio bankas pažymėjo dvidešimtmetį (0)

Jurbarke veikia keturi bankai. Vienas jų - Ūkio bankas, įkurtas 1989 metais birželio 27 d. pažymėjo dvidešimties metų veiklos sukaktį. Šio banko padalinys Jurbarke veikia nuo 1994 m. balandžio mėnesio.

(Plačiau...)

Mokesčių inspektoriai dairėsi turguje (0)

Griežtinama prekybos maisto produktais turguose tvarka, todėl gali būti, kad mokesčių inspektoriai vis dažniau lankysis turguose ir laikinose prekyvietėse. Jurbarke atliktas patiktrinimas parodė, kad verslui nustatytų reikalavimų laikosi anaiptol ne visi prekiautojai.

(Plačiau...)

Bendrovei gerą vardą pelno darbuotojai (0)

Akmuo - amžinybės simbolis. Akmens tašymas turi senas tradicijas. Laikas ištrina atmintį apie žmones ir net jų kartas, o kas akmenyje iškalta, ilgam išlieka. Paminklai kapinėse ilgainiui tampa kultūriniu palikimu.

(Plačiau...)

Į biržą – ne tik darbo ieškoti (0)

Siekdami išsiaiškinti darbo rinkos priemonių ir darbo biržos teikiamų paslaugų kokybę, bedarbių nuomonę apie teikiamas jiems paslaugas, sužinoti pagrindines priežastis, dėl ko bedarbiai neranda darbo, Jurbarko darbo biržos specialistai šiemet atliko dvi bedarbių apklausas.

(Plačiau...)

Iš darbo rinkos krinta vyrai (0)

Jurbarko darbo biržos duomenimis, birželio 1 d. rajone darbo neturėjo kas dešimtas darbingo amžiaus gyventojas. Vien per gegužę biržoje užsiregistravo 244 bedarbiai. Daugiau nei ketvirtadalis biržoje užsiregistravusių bedarbių gauna nedarbo draudimo išmokas.

(Plačiau...)

Ministerija kėsinasi į Verslo informacijos centro savarankiškumą (0)

Saulėlydžio komisijos siūlymas naikinti iš valstybės biudžeto finansuojamas viešąsias įstaigas kelia grėsmę Verslo informacijos centrų likimui. Nors kol kas šie centrai dar nenaikinami, Ūkio ministerijos vadovai jau planuoja būsimas reformas.

(Plačiau...)

Neįgalieji džiaugiasi galimybe turėti darbą (0)

Nelaimė ar liga žmogų visada užklumpa netikėtai. Praradęs daugiau nei pusę darbingumo žmogus dažniausiai jaučiasi visuomenei nebereikalingas. Pernai keturiems jurbarkiečiams iš naujo gyvenimo prasmę atrasti padėjo Darbo birža, skyrusi subsidijas neįgaliųjų savarankiškam užimtumui remti bei darbo vietoms neįgaliesiems steigti.

(Plačiau...)

Sunkmetis atveria kelius pokyčiams ir naujovėms (0)

Ekonomikos specialistai teigia, kad sunkmetis - ne tas laikas, kai reikia slėptis krūmuose. Vadovaudamosi šia taisykle pavasarį Jurbarko verslo informacijos centro darbuotojos nusprendė rizikuoti - nepaisydamos valdžios spaudimo taupyti, surengė tradicinę miesto šventę „Verslo dienos 2009".
Rajono biudžetui šventė nekainavo nė vieno lito, užtat verslininkai gavo neįkainojamos informacijos apie ekonomikos valdymą sunkmečiu, o miestiečiai - gerą progą smagiai praleisti laiką.

(Plačiau...)

Smalininkų TVM prisistato ir domisi verslo pasauliu (0)

Jau ne pirmą kartą „Verslo dienose" prisistato Smalininkų technologijų ir verslo mokykla - vienintelė rajone ugdymo įstaiga, kurioje įgyjamas bendrasis išsilavinimas ir profesija.

(Plačiau...)

Įmonė brangina patikimo partnerio vardą (0)

Individualioje Eriko Mačiulaičio įmonėje, kuri žinoma ir parduotuvės „Būstas" vardu, dirba įmonės įkūrėjas Erikas Mačiulaitis, jo brolis Žydrūnas - vadybininkas ir jų mama Virginija - parduotuvės vedėja. Tai gražias tradicijas turintis šeimos verslas.

(Plačiau...)

„Enona“ – profesionalios reklamos paslaugos (1)

Skirsnemunėje įsikūrusi Arūno Vaivados individuali įmonė „Enona" - vienintelė rajone profesionalios vizualinės reklamos kūrėja ir gamintoja. Savo veikla - įmonių ženklų ir reklamos kūrimu - „Enona" svariai prisideda ir prie kitų verslų plėtojimo.

(Plačiau...)

Paminklų meistrai taiko pažangiausias naujoves (1)

Įvairiais keliais sukuriamas savas verslas. Kartais tai lemia atsitiktinumas ar labai nuoseklus gyvenimo kelias. Būtent taip savo dabartį sukūrė Rimantas Židulis, vadovaujantis UAB „Akmens uola", kurioje nuolat dirba daugiau nei dvi dešimtys žmonių.

(Plačiau...)

Medinio namo privalumų įrodinėti nereikia (0)

Šiųmetinėse „Verslo dienose" tikrai neliks nepastebėtas medinis namas - jau vien dėl to, kad tai turbūt didžiausias verslo mugės eksponatas. Tai Kęstučio Smetoniaus individualios veiklos gaminys.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook