Jurbarko dvaras – patraukli vietovė

Jurbarko dvaras – patraukli vietovė (0)

2011-08-12

Vidmanta Marcinkevičienė: „Konkurse pareklamavome savo rajoną, kad pritrauktume dar daugiau turistų“.

Jurbarko turizmo informacijos centras antrą kartą dalyvavo tarptautinio projekto EDEN konkurse, kuriame renkamos patraukliausios turizmo vietovės. Šiais metais konkurso tema buvo „Atstatyti ir pritaikyti turizmui statiniai“, Jurbarkas pateikė projektą  „Jurbarko dvaro sodybos komplekso pritaikymas turizmo reikmėms“.

Pagal projektą EDEN kasmet vyksta patraukliausios Europos turizmo vietovės nacionaliniai konkursai. Lietuvoje nuo 2008 m. juos rengia Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos ir išrenkama Lietuvos turizmo traukos vietovė, kuri vėliau reklamuojama visose Europos valstybėse.
Jurbarko turizmo informacijos centras konkursui pernai pateikė projektą „Nemuno kelias“, pristatantį vandens turizmo maršrutą Jurbarkas–Nida, o šįmet kaip patrauklią turizmo vietovę pristatė Jurbarko dvaro sodybos kompleksą. Nors jurbarkiškių projektai laurų dar nė karto nenuskynė, šis konkursas yra puiki proga pareklamuoti rajono turizmo objektus, patraukliai juos pristatyti keliautojams.
Konkursui „Lietuvos turizmo traukos vietovės 2011“ pateiktas 21 projektas. Komisijos nariai aplankė ir įvertino visus pristatytus objektus. „Visus buvusio Jurbarko dvaro pastatus, pritaikytus turizmui, pristatėme kaip vientisą kompleksą:  Turizmo informacijos centrą, Jurbarko krašto muziejų ir Vinco Grybo memorialinį muziejų. Komisija juos labai gerai įvertino, mūsų projektas pateko į pirmąjį dešimtuką”, – sakė Turizmo informacijos centro direktorė Vidmanta Marcinkevičienė.
Ji teigia, kad šiais metais, palyginus su ankstesniais, Jurbarke turistų gausiau, nors suskaičiuoti tikslų jų skaičių neįmanoma. Turizmo informacijos centre kasmet apsilanko po 3,5-4 tūkst. turistų. Bet tai tik menka dalelė keliaujančiųjų po mūsų rajoną. Patikimiausia būtų suskaičiuoti pagal parduotus bilietus, tačiau rajone yra tik keletas turizmo objektų, kurie lankomi su bilietais. Pavyzdžiui, į Raudonės pilies bokštą per metus parduodama apie 17 tūkst. bilietų.
Liepos 13 d. Vilniuje vykusiame konkurso „Lietuvos turizmo traukos vietovės 2011“ baigiamajame ture buvo parodyti filmukai apie visus patraukliausios turizmo vietovės vardo siekusius objektus. Filmavimo kamera pasižvalgė ir po Jurbarko dvaro parką bei čia esančius turizmui pritaikytus pastatus.
„Lietuvos turizmo traukos vietovės 2011“ vardą pelnė Rokiškio dvaras, kuriame įsikūręs Rokiškio kraštotyros muziejus. Jurbarko turizmo informacijos centrui įteiktas Valstybinio turizmo departamento pažymėjimas ir suvenyrinis ženklas, liudijantys apie dalyvavimą konkurse, taip pat ir apie tai, jog Jurbarkas yra viena turizmo traukos vietų.

Danutė Karopčikienė« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook