Kartu su sargu grįš ir laivai?

Kartu su sargu grįš ir laivai? (2)

2021-03-10

Kalbos apie Jurbarko mažųjų laivelių prieplaukos plėtrą ar bent tinkamą priežiūrą lyg vėjo pučiama bangelė – tai pakyla, tai vėl tuščiai atsimuša į krantą. Ir savo poreikiams laivelius įsigijusių jų savininkų, ir su laivais verslą siejančių laivavedžių pageidavimai nėra dideli, tačiau savivaldybė geras permainas žada tik etapais.

Merdi nuo 2015-ųjų

Mažųjų laivelių prieplauka geriausius laikus išgyveno maždaug 2010-2015 metais, kai objektas buvo patikėtas verslininkui Osvaldui Kaspučiui.

Tuomet prieplaukoje švartuodavosi iki keliolikos įvairiausio dydžio laivų, tačiau entuziastingą vandens pramogų puoselėtoją ir jo vystytą idėją galiausiai prispaudė jam vienam neįveikiama situacija.

Prieplauką nuolat užnešdavo sąnašos iš Imsrės, o pagalbos iš savivaldybės verslininkas esą nesulaukė.

Valdininkai savo ruožtu aiškino, kad mažųjų laivelių prieplaukos nuomotojas esą laiku nepranešė apie problemas.

Verslui įsibėgėti kliudė ir prieplaukos dydis – laivelių joje tilpo per mažai, simbolinio mokesčio vos užteko sargų atlygiui, o apie infrastruktūros tvarkymą beliko svajoti.

Kol abi pusės ginčijosi, laivavedžiai pateko į itin nepalankią situaciją – į prieplauką įplaukti pavykdavo tik sezono pradžioje ir rudenį. Numatytoje vietoje nuleisti laivų taip pat tapo nebeįmanoma.

Be to, pasitraukus O. Kaspučiui laivų niekas nesaugojo.

Kai į keletą jų įlindo pašaliniai asmenys, kapitonai pasijuto nesaugiai ir laivus arba perkėlė į kitus uostus, arba ištraukė ant kranto ir išgabeno kur saugu.

Laivavedžiai prašo apsaugos

Per pastaruosius keletą metų ne kartą buvo diskutuojama, kaip atgaivinti prieplauką. Tačiau iki šiol kalbos ir liko kalbomis.

Vasario 10- ąją savivaldybės vadovai nuotoliniu būdu laivavedžius pakvietė diskusijai apie tai, ko minimaliai reikėtų, kad prieplaukoje vėl šurmuliuotų gyvybė.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arbe prenumeruokite eletroninę versiją.« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook