Pakelių turgeliuose – darbo nevengiantys žmonės

Pakelių turgeliuose – darbo nevengiantys žmonės (0)

2020-08-18

Pirmoji prekybą Pašventyje pradeda Marutė Danielienė. Pirkėjams ji siūlo savo daržo ir sodo bei miško gėrybių ir vaistinių augalų. D. Karopčikienės nuotr

Nusipirkti daržo, sodo ir miško gėrybių galime ir pakelėse – važiuodami per Lietuvą tokių prekiautojų tai vienur, tai kitur sutinkame. O mūsų rajone didžiausias pakelės turgelis – Pašventyje. Sąlygos čia ne tokios geros, kaip stacionarioje turgavietėje, bet prekiautojai – dažniausiai prie menkos pensijos ar pašalpos prisiduriantys žmonės, taip įpratę, o pirkėjai žino, kad grybai ir uogos čia – tiesiai iš miško.

Prisiduria prie pensijos

Vasarą ir rudenį prekiautojų Pašventyje sutiksi kasdien, nuo ryto iki vakaro, siūlančių to, kas tuo metu dera miške, soduose ir daržuose. Tiesa, ne visada vienodai.

Vieną popietę prieš savaitę čia sutikome tik keturis, o ir pirkėjų per valandėlę, kol kalbėjomės, sustojo tik pora. Pasak jau ne vienus metus čia prekiaujančių moterų, taip visada būna mėnesio pabaigoje ir pradžioje – pirkimo nėra.

Anksčiausiai prekybą šioje vietoje paprastai pradeda Marutė Danielienė. Šiemet birželio 10- ąją buvo pirmoji jos darbo diena. Pasistatė stalelį, išskleidė tentą nuo saulės ir sėdi nuo ryto iki 7 ar 8 vakaro.

„Braškių kažkiek turėjau, paskui prasidėjo daržovės – ne kažkiek aš auginu, bet viskas – mano, galiu ir dokumentus parodyti. Paskui – grybas, tai uoga, tai vaistažolę dar kokią padžioviname – pelynai, medetkos, šeivamedis, šalavijas, mėlynės su uogomis, čiobreliai, laukinė šaltmėtė, avietė, gervuogės...“, – vardija moteris, o sustojusiems pirkti dar ir papasakoja, kas nuo ko.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba užsisakę elektroninę versiją« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook