Paštas ant ratų – į kiekvienus namus

Paštas ant ratų – į kiekvienus namus (2)

2020-08-21

Mobilioji laiškininkė Ilona Zajankauskienė aptarnauja Šimkaičių seniūnijos gyventojus – pristato spaudą ir pensijas, paima mokesčius, be to, kiekvieną pašnekina ir išklauso.

Kai buvo paskelbta, jog miesteliuose nebeliks pašto skyrių, gyventojai sunerimo – pašto paslaugos reikalingos visiems, tačiau dabar tik džiaugiasi laiškininkų sulaukiantys namuose. Paštas tapo mobiliu, o Lietuvos pašto logotipu pažymėti automobiliai kasdien važiuoja ir Jurbarko rajono keliais, pasiekdami net atokiausiuose vienkiemiuose gyvenančius žmones. Po Šimkaičių seniūniją pašto automobilį vairuoja laiškininkė Ilona Zajankauskienė, mielai sutikusi vieną rytą šalia savęs pasisodinti „Šviesos“ korespondentę.

Jurbarko r. gyventojus nuo praėjusių metų gruodžio aptarnauja keliolika mobiliųjų laiškininkų.

Iš Jurbarko kasryt išrieda dešimt, iš Veliuonos – keturi, iš Smalininkų – vienas pašto automobilis. Gyventojams vežami laikraščiai ir laiškai, siuntos, pašalpos ir pensijos, piniginės perlaidos, pas mobilųjį laiškininką galima sumokėti mokesčius, nusipirkti įvairių prekių.

I. Zajankauskienė aptarnauja tik dalį Šimkaičių seniūnijos.

„Pauliai, Šimkaičiai, Paalsys, Graužai, Cigelnė, Vidauja, Liudvinavos nedidelis gabaliukas... Bet kaimas kaimui nelygu – vieni didesni, kiti turi tik kelias trobas, o Peldžiūnuose – tik viena, šiandien važiuosiu ten septynis kilometrus, kad nuvežčiau „Šviesą“, – pasakoja Ilona.

Kiek iš viso teks nuvažiuoti kilometrų, kiek namų aplankyti, laiškininkė neskaičiuoja. Iš ryto kruopščiai susirūšiavusi korespondenciją ir susidėjusi iš eilės pagal maršrutą, ji važiuos, kol dėžė liks tuščia.

Paskui grįš į Jurbarką, kur ir pradėjo darbo dieną.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba užsisakę elektroninę versiją« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook