Profesinis mokymas naudingas bedarbiams ir darbdaviams

Profesinis mokymas naudingas bedarbiams ir darbdaviams (0)

2013-06-15

Šiemet jau per 70 bedarbių mokėsi pagal darbo biržos finansuojamas profesinio mokymo programas. Pasak biržos vyr. specialistės Ligitos Gražulevičienės, profesinių kompetencijų galima įgyti ir Jurbarke.

Naujų profesinių kvalifikacijų ir kompetencijų įgijimas ir tobulinimas – patikimas būdas įsitvirtinti nuolat kintančioje darbo rinkoje. Lietuvos darbo birža bedarbiams gali pasiūlyti net kelis tūkstančius mokymo programų, o šiais metais pakeitus darbo rinkos profesinio mokymo tvarką naujų kompetencijų įgyti siekiantys asmenys privalo įsipareigoti pagal naują profesiją dirbti ne mažiau kaip 6 mėnesius. Tauragės teritorinės darbo biržos Jurbarko skyriaus vyr. specialistė Ligita Gražulevičienė teigia, kad su naująja tvarka jau apsiprato darbdaviai ir bedarbiai, o kai kurių profesinių kompetencijų galima įgyti ir Jurbarke.

Darbo rinkos profesinis mokymas skirtas bedarbiams ir įmonių darbuotojams, įspėtiems apie atleidimą, kurie nori įgyti ar tobulinti kvalifikaciją arba (ir) įgyti naujų kompetencijų. Tačiau, pasak vyr. specialistės L. Gražulevičienės, darbo birža mokytis siunčia tik tuomet, kai bedarbis sutinka prisiimti konkrečius įsipareigojimus – tai yra pasirašęs trišalę sutartį su darbdaviu ir darbo birža įsipareigoja baigęs mokslą dirbti ne trumpiau kaip 6 mėnesius arba dirbti pagal verslo liudijimą arba pagal individualios veiklos liudijimą.
„Tokia tvarka įsigaliojo nuo šių metų pradžios – siunčiamas mokytis bedarbis jau turi būti suplanavęs, ką veiks įgijęs naują kvalifikaciją ar kompetenciją. Iš bedarbio tai reikalauja atsakomybės, o darbdaviai į naujovę iš pradžių irgi žiūrėjo nedrąsiai – juk nepažįsta žmogaus, su kuriuo pasirašo sutartį, be to, dar turi laukti, kol šis baigs kursus. Tačiau pamažu įsibėgėjome ir nuo metų pradžios Tauragės teritorinės darbo biržos Jurbarko skyrius mokytis jau išsiuntė daugiau kaip 70 asmenų“, – sakė L. Gražulevičienė.
„Paruošti kvalifikuotą specialistą kartais kainuoja brangiau negu magistrą, – teigia darbo biržos vyriausioji specialistė, – todėl darbo biržos vykdomas darbo rinkos profesinis mokymas yra svarbi parama ne tik bedarbiams, bet ir darbdaviams.“
Darbo rinkos profesinį mokymą finansuoja darbo birža: apmoka kursų kainą, moka besimokančiajam 700 litų stipendiją, kompensuoja kelionės išlaidas, o mokymo įstaigai kursanto apgyvendinimo išlaidas.
Pasak darbo biržos vyr. specialistės L. Gražulevičienės, pastebimas didelis poreikis vairuotojų ir vairuotojų-ekspeditorių. Šias profesines kompetencijas galima įgyti ir neišvykstant toli iš namų.
„C ir CE kategorijų transporto priemonių vairuotojų teises įgyti darbo birža siunčia į Jurbarko saugaus eismo centrą. Ten pat galima, biržai finansuojant, įgyti leidimą dirbti komerciniais reisais; toks leidimas netrukus bus būtinas visiems vairuotojams-ekspeditoriams. Darbo rinkos profesinio mokymo programų turi ir Smalininkų technologijų ir verslo mokykla – jie rengia virėjus, barmenus, traktorininkus. Kai kurie profesinio rengimo centrai turi licenzijas organizuoti mokymus Jurbarko rajone, pavyzdžiui, šiemet didelė grupė, 18 žmonių, Viešvilėje mokėsi stogdengio profesijos, jie visi dabar dirba su verslo liudijimais“, – pasakoja L. Gražulevičienė apie galimybes bedarbiams profesinių kompetencijų įgyti mūsų rajone.
Kvalifikuotus darbuotojus, parengtus finansuojant darbo biržai, vertina mūsų rajono darbdaviai. Kelias sutartis, pasak vyr. specialistės L. Gražulevičienės, jau yra pasirašiusi UAB „Jurlota“ ir įdarbinusi keletą jaunų žmonių, taip pat A. Samoškos individuali įmonė. M. Stankevičiaus įmonė „Manvesta“ siuntė mokytis savo darbuotojus, kuriems trūko kvalifikacijos, ir įdarbino keletą darbo biržos parengtų specialistų.
„Prioritetą teikiame jaunimui – bedarbiams iki 29 metų – įgyti arba tobulinti savo profesines kompetencijas ir kvalifikacijas. O darbdaviai prioritetą teikia kvalifikuotiems darbuotojams. Įgyti kvalifikacijų padeda darbo birža. Kviečiame visus, nusiteikusius mokytis ir dirbti – ateikite, mes jums pasirengę patarti ir padėti“, – sako darbo biržos Jurbarko skyriaus vyr. specialistė L. Gražulevičienė.

Danutė KAROPČIKIENĖ« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook