Smalininkų senelių globos namai atveria duris

Smalininkų senelių globos namai atveria duris (2)

2010-08-17

Naujam gyvenimui prikelta senoji Smalininkų ligoninė nė iš tolo neprimena prie pagrindinės miestelio gatvės stovėjusio aptriušusio mūro. Ir vietinių, ir svečių akį traukia gražus pastatas, kuriame įdomius veiklos planus puoselėja UAB „Johinta", ketinanti čia įrengti senelių globos namus.

„Kai nebijai darbo ir atsakomybės, mintyse skrajojančius sumanymus galima nutupdyti ant žemės", - sako UAB „Johinta" direktorius Gintautas Navickas. Viešvilėje gyvenanti verslininkų Editos ir Gintauto Navickų šeima drauge su partneriais Vokietijoje Smalininkų ligoninę įsigijo jau turėdami aiškų tikslą - statyti senelių globos namus. Pasak G. Navicko, namai senjorams negali būti vertinami vien kaip verslas, nes ši veikla neatsiejama nuo socialinio darbo, bendravimo, gebėjimo suprasti vyresnio amžiaus žmogų.
Nors Smalininkų senelių globos namai duris atvers spalio pradžioje, senjorų susidomėjimas jaučiamas jau dabar. „Kalbos, kad gyventi priimsime tik vokiečius, yra tik gandai, nors iš šio krašto kilę, o vėliau išvykę į Vokietiją žmonės domisi galimybe čia apsigyventi. Tačiau pirmiausia priimame mūsų garbaus amžiaus piliečius. Dalį vietų skirsime ir savivaldybės reikmėms, tik mūsų nuostata aiški jau dabar - nenorėtume čia įsileisti nors ir vienišų, bet asocialių asmenų, kurie trukdytų kitiems gyventojams", - sakė G. Navickas.
Smalininkų senelių globos namuose kol kas dar šeimininkauja statybininkai, tačiau kasdien besikeičianti aplinka ir sumaniai pertvarkytas pastatas nuteikia jaukiam gyvenimui. Trisdešimt čia įsikursiančių senjorų bus apgyvendinti vienviečiuose ar dviviečiuose kambariuose. „Įruošiant kambarius mąstėme apie individualumą. Labai svarbu, kad kiekvienas mūsų namų gyventojas rastų sau mielą kampelį", - dviejų aukštų pastatą aprodė G. Navickas. Modernūs dušų ir vonių kambariai, erdvus valgomasis, poilsiui skirta patalpa, bibliotekėlė - viskas apgalvota iki smulkmenų. Gretimame pastate montuojama virtuvės, skalbyklos įranga.
Šalia Nemuno įkurtų senelių namų kiemas remiasi į upės krantą. Pasak G. Navicko, tokia gamta - tikra Dievo dovana, tad suplanuota, kur stovės pavėsinė, pagalvota, kaip nutiesti patogius takus. „Senatvė ne visad būna lengva, todėl norime, kad mūsų senjorus suptų rūpestis ir šiluma", - planais dalijosi G. Navickas.
Senjorų namų dienos užimtumo centre kiekvienas galės užsiimti mėgstama veikla - rankdarbiais, muzika ar sužaisti šachmatų, šaškių partiją. „Garbaus amžiaus žmonėms reikalinga priežiūra, tačiau mainais mes gauname jų gyvenimiškąją patirtį, žinias, kurias stengsimės apjungti kuriant bendrą mūsų namų gyvenimą", - sakė G. Navickas.
Senelių globos namus įsteigusios bendrovės direktorius pasidžiaugė pirmaisiais užsiregistravusiais gyventojais. Įsikurti Smalininkuose galės ne tik nuolat čia gyvensiantys senjorai, bet ir prireikus trumpalaikės slaugos. „Kasdiena diktuoja savo taisykles ir neretai būna, kai priežiūros reikalingą artimą žmogų net trumpam nėra kaip palikti. Mintis apie tokius žmones paskatino sprendimą priimti senjorus vienai ar porai dienų, savaitei ar keliems mėnesiams", - sakė G. Navickas, o susidomėjusius gyvenimo sąlygomis kvietė apsilankyti Smalininkuose.

Jolita PILECKIENĖ« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook