Žvilgsnis

Žvilgsnis

Dviračio pedalus mynė iki romantiškojo Paryžiaus (0)

Beveik pustrečio tūkstančio kilometrų per 15 dienų. Tokią kelionę įveikė šimkaitiškis Ignas SKAVYDAS, dviračiu numynęs nuo Kauno iki Paryžiaus. Dviratininkas į nuotykį leidosi vienas, o mindamas po keliolika valandų per dieną jau surezgė ir kitų metų kelionės planą.

(Plačiau...)

Gimnazistės Barboros sėkmė: „Mokytis man labai patinka“ (0)

Vieniems moksleiviams besiskundžiant dėl nuotolinio mokymosi, kiti dėl to bėdų nemato ir ne tik spėja pasirengti pamokoms, bet dalyvauja viena po kitos rengiamose įvairių dalykų olimpiadose bei konkursuose. „Reikia planuoti laiką, tada jo užtenka viskam. O mokytis man labai patinka“, – sako Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos abiturientė Barbora Jociutė

(Plačiau...)

Sunkiaatletis Rytis: šitas sportas mane veža! (0)

Vasario pradžioje paskelbtame geriausių Jurbarko r. sportininkų sąraše dominuoja klausutiškio trenerio Rimanto Slaviko auklėtiniai. Olimpinių sporto šakų penketuke – ir Lietuvos studentų svarsčių kilnojimo čempionas Rytis VEVERSKIS. Pokalbis su Ryčiu – ne tik apie štangą, kurią kelia nuo penktos klasės.

(Plačiau...)

Smalininkų automechanikai konkurse įvertinti puikiai (0)

Smalininkų technologijų ir verslo mokyklos automechaniko specialybės moksleiviai sėkmingai dalyvavo profesinio meistriškumo konkurse, kurį dar prieš karantiną surengė Tauragės profesinio rengimo centras.

(Plačiau...)

Patirtis: nuotolinės pamokos gimnazistų nesužavėjo (0)

Jaunimas mėgsta naujoves ir technologijų nesibaido. Dažnoje mokykloje rengiamos „Pamokos kitaip“ moksleiviams ypač patinka, tačiau nuotolinis mokymas jų nesužavėjo. Ypač abiturientų, kuriems, nepaisant pandemijos ir karantino, abitūros egzaminų išvengti nepavyks. Kalbinti gimnazistai sakė, kad geriau būtų eiti į mokyklą, užuot per dienas sėdėjus prie kompiuterių.

(Plačiau...)

Gertrūdos mokslus Italijoje sutrumpino virusas (1)

Šešiolikmetė Gertrūda Kazakevičiūtė nuo praėjusių metų rugsėjo į mokyklą ėjo Italijoje. Dalyvauti moksleivių mainų programoje buvo didelė merginos svajonė, kuriai buvo lemta išsipildyti. Tačiau kai mergina jau buvo apsipratusi su kitokia nei mūsų gimnazijose itališkos mokyklos tvarka, įveikusi namų ilgesį ir svečioje šalyje pasijutusi kaip namie, turėjo grįžti – svajonių mokslo metus gerokai patrumpino visame pasaulyje įsisiautėjęs koronavirusas.

(Plačiau...)

Žvilgsnis į jaunimo situaciją (0)

Ketvirtadienį savivaldybės tarybos posėdyje patvirtinta Jurbarko r. jaunimo reikalų tarybos (JRT) 2019 m. veiklos ataskaita. Apie jaunimo situaciją rajone kalbinome savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausiąją specialistę Eglę Mazur bei naujos JRT pirmininkę Enriką Plyčiuvaitytę. 

(Plačiau...)

Aktoriai jaunimą drąsino galvoti savo galva (0)

Jaunieji teatro ir kino aktoriai Goda Petkutė ir Arnas Ašmonas važinėja po Lietuvą ir susitinka su jaunimu. Sausio pradžioje toks susitikimas įvyko Seredžiaus Stasio Šimkaus mokykloje-daugiafunkciame centre ir mokiniams paliko neišdildomą įspūdį.

(Plačiau...)

Valstybinė vėliava – už pilietiškumą (0)

Smalininkuose tęsiama graži tradicija – pagerbti jaunus žmones už pilietiškumą. Šiemet pilietiškiausio vardas atiteko ir LR valstybinė vėliava, kabojusi Smalininkų uoste, įteikta Simonai Janikauskienei.

(Plačiau...)

Tautos dvasia – mūsų darbuose (0)

Seredžiaus Stasio Šimkaus mokyklos-daugiafunkcio centro bendruomenė visada daug dėmesio skiria kraštotyrai. Kasmet dalyvaujame Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro rengiamame mokinių kraštotyriniame konkurse „Tautos dvasios beieškant“. Šiemet pasirinkome atminties temą – norėjome papasakoti apie tremtinius bei rezistentus. 

(Plačiau...)

„Vaivorykštė“ tęsia gastroles – vaidino Kauno moksleivijai (0)

Jurbarko kultūros centro vaikų ir jaunimo teatras „Vaivorykštė“ tęsia gastroles su naujausiu savo spektakliu „Pykšt pokšt, tu negyvas“. Lapkričio 18-19 d. jurbarkiečiai vaidino Kaune, tarptautiniame teatrų festivalyje „Vivo avanscena“ ir pelnė žiūrovų pagyras bei Kauno miesto mero padėką. 

(Plačiau...)

Dainavimas – vienintelis didysis Tomos pomėgis (0)

Tomos Butkutės pavardė pastaruoju metu dažnai šmėžuoja kultūrinių renginių afišose, o lapkričio pradžioje šešiolikmetę šimkaitiškę galėjo išgirsti visa Lietuva. LRT muzikinių varžytuvių laidoje „Duokim garo“ Tomos kartu su Vadžgirio folkroko grupe „Kreizas“ atlikta daina „Oi, ta ta, kupolia graži“ sulaukė didžiausio žiūrovų palaikymo. 

(Plačiau...)

Tarptautinė stovykla keičiasi, bet išlieka įdomi (1)

23-ąjį kartą tarptautinėje stovykloje susitiko jaunieji jurbarkiečiai ir belgai. Gilias tradicijas turinti stovykla tapo neatsiejama dviejų miestų draugystės dalimi. Šįkart į Belgiją, Laakdalį, vyko 16 jurbarkiečių komanda.

(Plačiau...)

Į stovyklą Vokietijoje – ne tik ilsėtis (0)

Liepos pirmoje pusėje jaunimo stovykloje Beskove (Beeskow), Vokietijoje lankėsi dešimt Jurbarko r. jaunuolių. Jurbarkiečius ir vokiečius sieja sena draugystė – su Beskovo jaunimo darbuotojais nuo 2013 m. bendradarbiavo Jurbarko švietimo centras. Šiemet išlaikyti tradiciją padėjo kelionei lėšų skyrę privatūs asmenys. 

(Plačiau...)

Planas vasarai: užsiimti netradiciniu verslu (0)

Greičiausiai žinios plinta socialinėje erdvėje. Taip mano ir devyniolikmetis Arnas Jankevičius su bičiuliu Valdemaru Kairaičiu nusprendęs imtis verslo ir apie jį pranešti feisbuke. „Pradėdami verslą nusprendėme naudotis nemokama reklama. O ir pats verslas atsirado labai greit bei naudojantis interneto galimybėmis“, – šypsosi jaunasis verslininkas.

(Plačiau...)

Gimtajam kraštui tyrinėti – duomenys iš kosmoso (0)

Giedrius Uselis – Vilniaus universiteto Chemijos ir geomokslų fakulteto Meteorologijos ir hidrologijos studijų programos ketvirtakursis. Nuo antro kurso Giedrius jau dirbo pagal specialybę, yra dalyvavęs Studijų programų komiteto veikloje, inicijuoja susitikimus su alumnais, buvo išvykęs pagal Erasmus+ programą, organizuoja Žemės dienos renginius. Giedrius dalyvavo Lietuvos mokslo tarybos (LMT) vasaros praktikoje, kurios dėka ir gimė novatoriška gimto krašto tyrinėjimo idėja.

(Plačiau...)

Miestas paskendo skautų jūroje (0)

Pusantro tūkstančio skautų balandžio 27-ąją Jurbarke šventė Jurgines – savo globėjo švento Jurgio dieną. Skautai ne tik šventė, bet ir išradingai padėkojo juos priėmusiam miestui – renginį pavadino Jurbarko garbei „Kur Jurgis, ten ir Barkus“.

(Plačiau...)

Žengė į kosmosą: viskas yra įmanoma (0)

Pusšimtis. Lygiai tiek metų šiemet sukanka nuo pirmųjų žmogaus žingsnių Mėnulyje. Juos 1969-ųjų liepą žengė amerikietis astronautas Neilas Armstrongas. Šį reikšmingą įvykį priminė renginys Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijoje. Čia buvo paminėta tarptautinė aviacijos ir kosmonautikos diena.

(Plačiau...)

Infotaškas jaunimui neįdomus (0)

Tarptautinę savanorių dieną – gruodžio 5-ąją Jurbarko viešojoje bibliotekoje iškilmingai atidarytas Jaunimo informavimo taškas. Suburta savanorių komanda buvo pasirengusi kartą per savaitę konsultuoti jaunimą apie savanorystę ir kitas veiklas, tačiau prabėgus beveik dviem mėnesiams galima teigti, kad Jurbarko jaunimui tokio taško nelabai reikia.

(Plačiau...)

Pirmajai parodai „iškepė“ save (4)

Grafiką Vilniaus dailės akademijoje studijuojanti paskyniškė Paulė Vaitkutė surengė pirmąją savo darbų parodą. Šiemet bakalauro studijas baigianti mergina sostinėje eksponuojamus dirbinius pavadino „Sakralumas“. Unikalios parodos darbai sukurti iš duonos.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook