Žvilgsnis

Žvilgsnis

Dainavimas – vienintelis didysis Tomos pomėgis (0)

Tomos Butkutės pavardė pastaruoju metu dažnai šmėžuoja kultūrinių renginių afišose, o lapkričio pradžioje šešiolikmetę šimkaitiškę galėjo išgirsti visa Lietuva. LRT muzikinių varžytuvių laidoje „Duokim garo“ Tomos kartu su Vadžgirio folkroko grupe „Kreizas“ atlikta daina „Oi, ta ta, kupolia graži“ sulaukė didžiausio žiūrovų palaikymo. 

(Plačiau...)

Tarptautinė stovykla keičiasi, bet išlieka įdomi (1)

23-ąjį kartą tarptautinėje stovykloje susitiko jaunieji jurbarkiečiai ir belgai. Gilias tradicijas turinti stovykla tapo neatsiejama dviejų miestų draugystės dalimi. Šįkart į Belgiją, Laakdalį, vyko 16 jurbarkiečių komanda.

(Plačiau...)

Į stovyklą Vokietijoje – ne tik ilsėtis (0)

Liepos pirmoje pusėje jaunimo stovykloje Beskove (Beeskow), Vokietijoje lankėsi dešimt Jurbarko r. jaunuolių. Jurbarkiečius ir vokiečius sieja sena draugystė – su Beskovo jaunimo darbuotojais nuo 2013 m. bendradarbiavo Jurbarko švietimo centras. Šiemet išlaikyti tradiciją padėjo kelionei lėšų skyrę privatūs asmenys. 

(Plačiau...)

Planas vasarai: užsiimti netradiciniu verslu (0)

Greičiausiai žinios plinta socialinėje erdvėje. Taip mano ir devyniolikmetis Arnas Jankevičius su bičiuliu Valdemaru Kairaičiu nusprendęs imtis verslo ir apie jį pranešti feisbuke. „Pradėdami verslą nusprendėme naudotis nemokama reklama. O ir pats verslas atsirado labai greit bei naudojantis interneto galimybėmis“, – šypsosi jaunasis verslininkas.

(Plačiau...)

Gimtajam kraštui tyrinėti – duomenys iš kosmoso (0)

Giedrius Uselis – Vilniaus universiteto Chemijos ir geomokslų fakulteto Meteorologijos ir hidrologijos studijų programos ketvirtakursis. Nuo antro kurso Giedrius jau dirbo pagal specialybę, yra dalyvavęs Studijų programų komiteto veikloje, inicijuoja susitikimus su alumnais, buvo išvykęs pagal Erasmus+ programą, organizuoja Žemės dienos renginius. Giedrius dalyvavo Lietuvos mokslo tarybos (LMT) vasaros praktikoje, kurios dėka ir gimė novatoriška gimto krašto tyrinėjimo idėja.

(Plačiau...)

Miestas paskendo skautų jūroje (0)

Pusantro tūkstančio skautų balandžio 27-ąją Jurbarke šventė Jurgines – savo globėjo švento Jurgio dieną. Skautai ne tik šventė, bet ir išradingai padėkojo juos priėmusiam miestui – renginį pavadino Jurbarko garbei „Kur Jurgis, ten ir Barkus“.

(Plačiau...)

Žengė į kosmosą: viskas yra įmanoma (0)

Pusšimtis. Lygiai tiek metų šiemet sukanka nuo pirmųjų žmogaus žingsnių Mėnulyje. Juos 1969-ųjų liepą žengė amerikietis astronautas Neilas Armstrongas. Šį reikšmingą įvykį priminė renginys Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijoje. Čia buvo paminėta tarptautinė aviacijos ir kosmonautikos diena.

(Plačiau...)

Infotaškas jaunimui neįdomus (0)

Tarptautinę savanorių dieną – gruodžio 5-ąją Jurbarko viešojoje bibliotekoje iškilmingai atidarytas Jaunimo informavimo taškas. Suburta savanorių komanda buvo pasirengusi kartą per savaitę konsultuoti jaunimą apie savanorystę ir kitas veiklas, tačiau prabėgus beveik dviem mėnesiams galima teigti, kad Jurbarko jaunimui tokio taško nelabai reikia.

(Plačiau...)

Pirmajai parodai „iškepė“ save (4)

Grafiką Vilniaus dailės akademijoje studijuojanti paskyniškė Paulė Vaitkutė surengė pirmąją savo darbų parodą. Šiemet bakalauro studijas baigianti mergina sostinėje eksponuojamus dirbinius pavadino „Sakralumas“. Unikalios parodos darbai sukurti iš duonos.

(Plačiau...)

Pavadinimas tikslų nepakeitė (0)

Nuo sausio 1 d. tuoj penktą gimtadienį švęsianti Atvira jaunimo erdvė tapo Atviru jaunimo centru. „Mums čia vis tiek bus AJE“, – šypsosi erdvės lankytojai. O jie – čia svarbiausi! 2014 m. balandžio 11 d. atidaryta Jurbarko švietimo centro (JŠC) Atvira jaunimo erdvė tapo mėgiama laisvalaikio vieta ne vienam jaunuoliui.

(Plačiau...)

Geriausias šalies regbininkas Jurbarko palikti nenori (0)

Jurbarkietis Justinas Urbonas antrą kartą pripažintas geriausiai Lietuvoje žaidžiančiu regbininku. Tačiau 26-erių sportininkas apdovanojimo nesureikšmina – jam kur kas svarbiau žaisti regbį ir garsinti gimtojo miesto vardą.

(Plačiau...)

Benediktas Vanagas gimnazijoje gamino pusryčius (0)

Gruodžio 7-ąją Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijoje viešėjo garsus lenktynininkas Benediktas Vanagas. Į Jurbarką sportininkas atvyko vienai gimnazijos klasių laimėjus konkursą ir patekus tarp trylikos laimingųjų projekte „Profesionalu būti verta“.

(Plačiau...)

Skautų konferencijoje – dainos, istorija ir nuoširdūs pokalbiai (0)

Guodžio 1 d. Jurbarko viešoji biblioteka atgijo nuo jaunų balsų, skambių šūkių ir uniformuotų jaunuolių klegesio. Čia vyko Lietuvos skautijos Tauragės krašto skautų konferencija „Skautavimas – gyvenimo mokykla“, skirta Lietuvos skautų šimtmečiui.

(Plačiau...)

Šimkaičių jaunimas buriasi smagiam laisvalaikiui (0)

Visai neseniai Šimkaičius ne iš gerosios pusės išgarsino vandenyje rastas arsenas, tačiau miestelyje yra ir labai gerų naujienų – čia pradėjo veikti aktyvi bendruomenė, o dar smagiau, kad į būrį susirinko gražus Šimkaičių jaunimas, pasiryžęs dėl miestelio ir jo gyventojų kalnus nuversti. Ir jokie nemalonumai tam nesutrukdys!

(Plačiau...)

Kaip Raseinių žirgas į Veliuoną atšuoliavo (0)

Lapkričio 15 d.  Raseinių Prezidento Jono Žemaičio gimnazijoje vyko respublikinis užsienio kalbų konkursas „Gyvenimas – tai... („LIFE IS...“), sukvietęs šešių mokyklų komandas. 

(Plačiau...)

Scenoje siautėjo jaunimo talentai (0)

Lapkričio 16-ąją Jurbarke vyko antrasis „mEfektas“. Tradicinio jaunimo talentų renginio scenoje šiemet pasirodė devyniolika dalyvių – nuo pavienių dainininkų ir šokėjų, iki atlikėjų grupių, šokių kolektyvų ir ekstremalų. Į konkursą atvyko ne tik vietiniai talentai, bet ir svečiai iš Šakių bei Širvintų.

(Plačiau...)

Pokyčiai pradedami mažais žingsneliais (0)

Lapkričio 17-ąją visą dieną Jurbarko r. savivaldybės viešojoje bibliotekoje City Alumni Jurbarkas surengė „Pokyčių dirbtuves“, į kurias kvietė neabejingus savo kraštui ir norinčius teigiamų permainų žmones. Organizatoriai tikėjosi didesnio jurbarkiečių aktyvumo, tačiau diskusijų ir idėjų netrūko ir ne itin gausiame aktyvistų būrelyje.

(Plačiau...)

Krikščioniškojo jaunimo tiltai veda į bendrystę (0)

Spalio viduryje Jurbarke viešėjo grupė jaunuolių iš Chemnico ir kartu su mūsiškiais dalyvavo projekte „Jaunimas: tiltai į Europą“. Įdomi ir įvairi susitikimų savaitės programa nusidriekė kone per visą Lietuvą, o ją pakoregavo ir... bobų vasara.

(Plačiau...)

Jaunimo pasirinkimas: darbas ir kelionės (0)

Antradienį į susitikimą Jurbarko viešojoje bibliotekoje jaunimą pakvietė VšĮ „Jaunimo kelionės“ programų direktorė Laura Žūsinaitė. Dėl kelionių galvą pametusi mergina jurbarkiečiams papasakojo apie galimybes keliauti ir dirbti tolimiausiose šalyse – Amerikoje, Kanadoje, Australijoje ir Naujojoje Zelandijoje.

(Plačiau...)

Demokratijos paieškose – smagių idėjų gausa (0)

Spalio viduryje smalsiausias ir aktyviausias Jurbarko jaunimas dalyvavo projekte „Demokratijos paieškos“. Visą savaitgalį darbas, mokslai ir pramogos tęsėsi kaimo turizmo sodyboje „Jurodis“, spalio 15 d. projekto dalyviai bei gausus būrys moksleivių iš įvairių rajono mokyklų dalyvavo baigiamajame renginyje Jurbarko r. savivaldybėje.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook