Žvilgsnis

Žvilgsnis

Gėrio Pėdos: jubiliejinio skautavimo dienoraštis (0)

Nuotykis prasidėjo karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną ant Masčio ežero kranto. Iš visos Lietuvos ir ne tik į jubiliejinę stovyklą susirinko Lietuvos skautija, Žemaičių skautai, Skautų sąjunga, Akademikai, Euroskautai, Raitija, jūrų ir oro skautai, svečiai iš Danijos, Kanados, JAV, Azerbaidžano – iš viso1800 mažų, augesnių ir beveik suaugusių (taip vadinami vadovai, kurie kartu su vaikais ieško nuotykių).

(Plačiau...)

Sučiulbo paukščių sodas (0)

Vasara – įdomių potyrių metas, bet sėdėdamas namie naujo nedaug tepatirsi. Pasisekė jaunuoliams, kurie vasarą gali stovyklauti. Skirsnemunės jaunimui stovyklą surengė Jurbarko evangelikų liuteronų parapijos diakonija „Jurbarko sandora“, teikusi projektą VVG „Nemunas“ ir gavusi finansavimą įdomiai veiklai.

(Plačiau...)

Pasodino draugystės gluosnį (0)

Prie vaikų dienos centro Jurbarke praėjusį antradienį samariečių jaunimo stovyklos dalyviai pasodino gluosnį. Tai draugystės medis, nes ir mūsų rajono, ir iš Vokietijos atvykę jaunuoliai teigė, kad svarbiausia stovykloje – draugystė.

(Plačiau...)

Trimitininkas Laurynas: geros muzikos reikia visiems (0)

Jurbarke Laurynas Lapė dabar tik svečias. Nes jau seniai nebėra jurbarkietis – būdamas šešiolikos iš gimtojo miesto išvažiavo mokytis muzikos. Dabar Laurynui beveik dvigubai tiek ir jis yra vienas geriausių Lietuvoje trimitininkų. Jo koncertiniai maršrutai nusidriekia kur kas toliau nei iš Vilniaus į Jurbarką – birželį aplankyti tėvų jis grįžo po gastrolių Pietų Amerikoje.

(Plačiau...)

Geriausią abiturientę atsakomybės išmokė tėtis (3)

Sandros Stiklioriūtės atestate – keturi šimtukai! Visi Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos abiturientės laikyti brandos egzaminai – lietuvių kalba ir literatūra, anglų kalba, matematika ir biologija – įvertinti aukščiausiais balais. Atsipalaidavusi po egzaminų mergina vasaroja prie ežerų Utenoje ir be streso laukia rudens, nes jau seniai pasirinko, ką nori studijuoti.

(Plačiau...)

„Mikutyje“ susitinka seni draugai (0)

Etnokultūrinė stovykla „Mikutis“ švenčia mažą jubiliejų – jau penktus metus sukviečia kūrybingus vaikus ir jaunimą  pailsėti, pamuzikuoti, pasidalyti tuo, ko išmoko, ir išmokti naujo.  Stovyklos senbuviai, į pirmąją važiavę trumpomis kelnėmis, graudžiai atsisveikinę su mamomis, dabar jau – vaikinai ir merginos, kuriantys ateities planus bei pilni svajonių ir vilčių.

(Plačiau...)

Stovykloje skraidė sakalai ir sraigtasparniai (0)

Smalininkų Lidijos Meškaitytės pagrindinės mokyklos kone visi 5-10 klasių mokiniai šiemet panoro dalyvauti stovykloje „Sakale, lėk!“, nes pernai dalyvavusiems joje labai patiko. Karinei-kultūrinei-edukacinei stovyklai vadovavo ir užsiėmimus vedė Lietuvos kariuomenės karinių oro pajėgų Aviacijos bazės sraigtasparnių pilotai. Įspūdžiais dalijasi dešimtokai Monika ir Augustas bei stovyklos vadovas vyr. leitenantas Mindaugas Lazutka.

(Plačiau...)

Vejantis svajones – nuo Kanados iki Panamos… (0)

Mantas Stoškus – Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos absolventas. Studijos jį nuviliojo toli nuo Jurbarko, o svajonės nubloškė net už vandenyno. Įspūdžiais apie keliones ir klajones Amerikos žemyne Mantas dalijasi su „Žvilgsnio“ jaunimu.

(Plačiau...)

Vengrijoje susitikome su projekto partneriais (0)

Seredžiaus Stasio Šimkaus pagrindinės mokyklos Comenius projekto grupės nariai į Vengriją, Gyulos miestą, vyko susitikti su projekto partneriais iš Vokietijos, Italijos, Rumunijos, Turkijos, Ispanijos, Estijos, Lenkijos, Vengrijos.

(Plačiau...)

Paskutinio mokyklinio skambučio džiaugsmas ir ašaros (0)

Mokykliniai metai praskrieja akimirksniu ir – išeini iš vaikystės, tarsi kokį kelionlapį gavęs brandos atestatą, kuris, užuot liudijęs brandą, tėra tik popieriaus lapas, kurio įrašai padės arba apsunkins kelią į svajonę, į tikslą. Į gyvenimą.
Tris rajono gimnazijas šiemet baigs per 300 abiturientų. Pakalbinome keletą – su kokiomis mintimis išeina, kokias svajones puoselėja ir kokia – džiaugsmo ar liūdesio – ašara riedės skruostu, kai mokyklos skambutis kvies į paskutinę pamoką.

(Plačiau...)

Neringa nebijo moksliukės etiketės (0)

Dešimtokės Eržvilko gimnazistės Neringos Barauskaitės pažangumo vidurkis – lygiai dešimt. Neringai kažkaip savaime viskas puikiai pavyksta – ir dėl įgimtų gabumų, ir dėl to, kad siekti žinių jai įdomu ir siekia jų ne tik iš vadovėlio. Nors dabar mokytis sunkiau negu žemesnėse klasėse ir pastangų reikia įdėti daugiau, per naktis prie knygų ji tikrai nesėdi, o ir dienomis, be pamokų ruošos, turi ir kitokių užsiėmimų.

(Plačiau...)

Aidžiai suskambo jaunimo giesmių giesmelė (0)

Ankstų gegužės 11-osios rytą Jurbarko bei Skirsnemunės evangelikų liuteronų parapijų jaunimas ir parapijiečiai išvyko į Lietuvos evangeliškų bažnyčių vaikų ir jaunimo chorų šventę „Giesmių giesmelė”, kuri šiais metais vyko naujoje Palangos evangelikų liuteronų bažnyčioje. Iš viso į šventę vyko 23 choristai ir net 25 parapijiečiai!

(Plačiau...)

Prisistatė nauja „Vaivorykštės“ trupė: aš esu Aš (0)

Vaikų ir jaunimo teatras „Vaivorykštė“ yra toks reiškinys, be kurio Jurbarkas būtų ne Jurbarkas, o jaunimas netektų to, kas vadinama savo kartos ženklu. Per kone trisdešimt (!) gyvavimo metų teatras išugdė septynias vaivorykštukų kartas – septintoji, su spektakliu „Škac, mirtie“ pergalingai tebežygiuojanti per festivalius ir konkursus, šį pavasarį atsisveikina su teatru.
Bet, kaip sakoma, gera vieta tuščia nebūna – balandžio pradžioje premjeriniu spektakliu „aš esu Aš“ prisistatė naujoji „Vaivorykštės“ trupė.

(Plačiau...)

Jaunųjų mokslininkų konkurse (0)

Jau nuo spalio pradėjome ruoštis ES jaunųjų mokslininkų konkurso nacionaliniam etapui. Mano ir devintoko Aivaro Jankausko darbo vadovė buvo mokytoja Lina Juškienė, konsultantė – Rasa Žūkienė iš VDU Biochemijos ir biotechnologijų katedros. Tiriamojo darbo pavadinimas „Normalių ir vėžinių ląstelių gyvybingumo atsako į kombinacinį terapinį stresą tyrimas“.

(Plačiau...)

Į pilnametystę su krepšinio kamuoliu (0)

Dėl susitikimo su Vladislovu Razumnovu reikėjo tartis iš anksto, nes beveik prieš šešerius metus dėl sporto išvažiavęs iš Jurbarko į tėvų namus grįžta retą savaitgalį. „Tėvams esu Vladislovas, o visiems draugams – Vladas“, – prisistato vaikinas. Savaitgalis namuose, kai gali nesportuoti, tik ilsėtis, miegoti, valgyti ir bendrauti su artimaisiais, jau buvo įpusėjęs, nuotaikos negadino prieš dieną pralaimėtos varžybos, o mintys lėkė į priekį.

(Plačiau...)

Pirmoji šokėjų laida: su mokykla atsisveikinti gaila (0)

Prieš šešerius metus Antano Sodeikos meno mokykloje įsteigtas Choreografijos skyrius ir šį pavasarį jį baigs pirmoji laida – dvylika jaunuolių. Jiems vienas juokas sušokti ir lietuvišką polkutę, ir Vienos valsą, ir argentinietišką tango. Bet ne tik šokių jie mokėsi veidrodinėje choreografijos klasėje – ši mokykla kiekvienam davė kur kas daugiau, todėl jie ir sako: „Gaila, kad jau baigiame...“

(Plačiau...)

Velykos su vaiduokliais ir broliais Juškomis (0)

Priešvelykinę savaitę Raudonės pilis, paskendusi tyloje moksleiviams išskubėjus atostogauti, atgijo. Čia sugužėjo gražus būrys jaunimėlio iš Jurbarko, Vadžgirio, Veliuonos ir Raudonės. Smalsūs, pilni noro išmokti ko nors naujo, sužinoti ir patirti pasklido po pilies sales ir koridorius, o nusileidus nakčiai klausosi senųjų pilies gyventojų – vaiduoklių šnabždėjimo.

(Plačiau...)

Netradicinis pomėgis – būdas praplėsti galimybių ribas (0)

Provincija – ne kliūtis daryti tai, kas širdžiai miela. Net gyvendamas mažame miestelyje gali susirasti veiklos, pomėgių, kurie vieniems kels nuostabą, susižavėjimą, kitų gal liksi nesuprastas. Tokios aplinkinių reakcijos kartais sulaukia smalininkietė Akvilė Bialoglovytė, kai pasako apie savo pomėgį – speleologiją.

(Plačiau...)

Pianistės sužavėjo meistriškumu (0)

Iki Jurbarko atsirito antrojo Lietuvos jaunųjų pianistų festivalio-konkurso „Judančio pasaulio ritmais“ aidas: renginio laureatėmis paskelbtos Antano Sodeikos meno mokyklos pianistės Augustė Dilytė ir Julita Bikulčiūtė.

(Plačiau...)

Leonas: su bandonija neprapulsiu! (0)

Dvyliktokas muzikantas Leonas Greičius groja bandonija – kuo gi daugiau, juk yra eržvilkiškis. Tą kraštą nuo seno garsina „Eržvilko bandonijų“ ansamblis. Leonas irgi jame groja, dar daugiau – jis suvokia, kad turi išmokti visas senųjų bandonininkų melodijas, kad jos nenueitų užmarštin.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook