Žvilgsnis

Žvilgsnis

Mergina su fotoaparatu visur suspėja (1)

Jaunimo kūrybos vakaras, lapkričio 18-ąją vykęs Jurbarko kultūros centre, šįmet pakeitė ne tik pavadinimą – „Meno injekcijoje“ vyko ne tik pasirodymai scenoje, bet surengtos ir dvi parodos. Viena jų – „Akimirkos ultragarsu“ – Akvilės Petraitytės fotografijų paroda. Šeštus metus fotografuojanti ir apie parodą jau seniai svajojusi mergina šią rengė skubiai ir spontaniškai, bet neabejoja, kad ateityje driokstels ir kita, kur kas didesne, paroda.

(Plačiau...)

TV studijoje – išmintis ir pokštai (0)

Kai telefonu išgirdau klausimą „Kaip manai, kodėl tau vėl skambiname?“, supratau, jog patekau į Lietuvos televizijos laidą „Lietuvos tūkstantmečio vaikai”. Lapkričio 15-ąją kartu su chemijos mokytoja Daiva Jokimiene ir gausia palaikymo komanda vykau į devintokų pusfinalio filmavimą.

(Plačiau...)

Ko po premjeros šokinėjo naujojo teatro aktoriai (0)

Jauniausias Jurbarke teatras – Konstantino Glinskio teatro jaunimo ir vaikų studija debiutavo spektakliu „Viens, du, trys“. Pirmasis pasirodymas neprisvilo. O ir kodėl turėtų? Vaidinti studijos jaunimui smagu, o žiūrovų salė lapkričio 16-osios vakare buvo pilnutėlė.

(Plačiau...)

Rezultatus skaičiuojam rudenį (0)

Šių metų Lietuvos Vaikų kūrybos ir iniciatyvos fondo (VKIF) konkursai „Tavo žvilgsnis“ ir „Kalbų kengūra“ Jurbarko Naujamiesčio vidurinės mokyklos mokiniams buvo itin sėkmingi.

(Plačiau...)

Važiavome į Rokiškį (0)

Šimkaičių Jono Žemaičio pagrindinės mokyklos mokiniai apsipratę su naujais mokslais laukėme rudeninės ekskursijos. Ilgai laukti neteko – mūsų mokytojai spalio pradžioje surengė edukacinę kelionę į Rokiškį.

(Plačiau...)

Įdomiai apie kalbas (0)

Veliuonos Antano ir Jono Juškų vidurinėje mokykloje vykusiame renginyje „Kalbos – langas į pasaulį“ mokiniai stebino savo darbais. Kad ir kokios įdomios būtų kitų šalių kalbos ir būtina jų mokytis, tačiau labiausiai gerbti ir mylėti turime savąją – lietuvių kalbą.

(Plačiau...)

„Plunksnelė“ raito šimkaitiškių mintis (0)

Pradedame pažintį su mokyklų laikraščiais. Jie leidžiami kone kiekvienoje rajono mokykloje, o jaunieji korespondentai neretai yra ir mūsų „Žvilgsnio“ bendradarbiai. Tad kas jie ir apie ką rašo savo spaudoje? Šiandien pristatome Šimkaičių Jono Žemaičio pagrindinės mokyklos „Plunksnelę“.

(Plačiau...)

Madride – kartu su pasaulio jaunimu (0)

Jau daugiau kaip mėnesį gyvenu Danijoje, studijuoju universitete pagal studentų mainų programą. Išvykau iškart po kelionės į Ispaniją, kur dalyvavau Pasaulio jaunimo dienose. Madridas paliko neišdildomų įspūdžių, kuriais noriu pasidalyti su „Žvilgsnio“ skaitytojais.

(Plačiau...)

„Piliečio žadintuvas“ nepatiko (0)

Rugsėjį po Lietuvą keliauti pradėjo Nacionalinio socialinės integracijos instituto bei Menų ir mokymų namų vykdomas projektas „Piliečio žadintuvas“. Jo tikslas – žadinti iš snaudulio ir aktyviam pilietiškumui kelti mokyklų bendruomenes.

(Plačiau...)

Ypatingoji „Vaivorykštės“ misija Vokietijoje (1)

Rugsėjo viduryje Jurbarko kultūros centro vaikų ir jaunimo teatras „Vaivorykštė“ keliavo į Vokietiją, Krailsheimo miestą, kur dalyvavo tradicinėje frankų liaudies šventėje ir parodė vokiečiams naujausią savo kūrinį – gatvės vaidinimą.

(Plačiau...)

Norėjosi dar pabūti Belgijoje (0)

Rugpjūčio 4–13 d. jau 15 kartą vyko tarptautinė stovykla, kurioje susitiko jaunuoliai iš Jurbarko rajono ir Lakdalio savivaldybės Belgijoje. Šiais metais jurbarkiečiai važiavo į Belgiją. Įspūdžius apie stovyklą ir belgus „Žvilgsniui“ papasakojo Agnė Baltrušaitytė ir Paulius Jonušaitis.

(Plačiau...)

Mokyklas suartino poeto Jurgio Baltrušaičio atminimas (0)

Po Lietuvą keliaujantys Maskvos Jurgio Baltrušaičio lietuvių etninės kultūros vidurinės mokyklos Nr. 1247 moksleiviai ir mokytojai šią savaitę užsuko į Jurbarką, aplankė poeto ir diplomato gimtinę ir susipažino su Skirsnemunės Jurgio Baltrušaičio pagrindinės mokyklos bendruomene.

(Plačiau...)

Besibaigiant vasarai jaunimas suskrido Raudonėn (0)

Baigiantis vasaros atostogoms Raudonėje vyko rajono jaunimo sąskrydis. Tris dienas parkas prie pilies klegėjo jaunų šnekomis ir linksmybėmis. Net sutemus sąskrydžio veikla nenutrūkdavo – degė laužas, skambėjo dainos, vyko neįtikėtini nakties žaidimai. Būdami kartu jaunuoliai mokėsi komandinės veiklos ir rado būdų turiningai ir linksmai praleisti laiką, nes ir sąskrydis vadinosi „Mūsų stiprybė – mes patys!“

(Plačiau...)

„Jaunieji amerikiečiai” Lukšiuose sukūrė miuziklą (0)

Tauragės krašto skautai dalyvavo Šakių rajono Lukšių Vinco Grybo gimnazijos vykdytame tarptautiniame projekte „Vartai į Baltijos šalis“, kuriame jaunimui mokymus vedė ir šou programą kūrė edukacinės grupės „Jaunieji amerikiečiai“ nariai, atvykę iš Jungtinių Amerikos valstijų. Apie projektą mums papasakojo Viešvilės „Karšuvos“ skautų draugovės vadovė Danutė Daunorienė.

(Plačiau...)

Pavarėm už Lietuvą! (0)

Valstybės dieną, liepos 6-ąją, startavusios nacionalinės akcijos „Varom už Lietuvą“ estafetę liepos 17 d. perėmė Jurbarkas. Penkiolikmečiai Ignas Gražulevičius ir Laurynas Bertašius bei vienuolikmetis jo brolis Dominykas – turbūt jauniausi mūsų rajono atstovai, dalyvavę renginyje, skirtame palaikyti rugpjūčio 31 d. Lietuvoje prasidėsiantį Europos krepšinio čempionatą ir Lietuvos krepšinį.

(Plačiau...)

Vasaros atostogų paletėje – įspūdžiai iš Austrijos (0)

Draugystės ir bendradarbiavimo ryšiai, jau dvidešimt metų siejantys Jurbarko ir Austrijos Gleinstatteno miesto moksleivių chorus, gražią atostogų kelionę padovanojo dideliam būriui Jurbarko jaunimo. Šią vasarą Austrijoje svečiavosi Antano Sodeikos meno mokyklos jaunių choras ir kanklių trio bei kultūros centro „Bildukų“ vaikinų ansamblis.

(Plačiau...)

Muzikos fiesta Veliuonoje (0)

Kai mokyklose nuleidžiamos vėliavos ir skelbiama mokslo metų pabaiga, Veliuonos Antano ir Jono Juškų vidurinės mokyklos stadione dar šurmuliavo jaunimas. Ruošėmės baigiamajam projekto „Muzikos Fiesta“ renginiui – gyvo garso koncertui.

(Plačiau...)

Šauniausia savivaldybė – mūsų! (1)

Birželio 9–11 dienomis Jurbarko jaunimo organizacijų sąjunga dalyvavo Klaipėdos rajone, Giruliuose, vykusioje jaunimo vasaros akademijoje „Kartu mes galime daug”. Jurbarkui atstovavo vienuolika jaunuolių, o mus lydėjo Agnė Banytė ir Gediminas Survila, labai kantrūs ir šaunūs vadovai.

(Plačiau...)

Miško bičiuliai pažįsta Lietuvą (0)

Viešvilės pagrindinės mokyklos jaunieji miško bičiuliai keliavo susipažinti su įdomiomis tėviškės vietomis – Mažąja ir Didžiąja Lietuva.

(Plačiau...)

Į kelionę – su mokykloje susikrautu kraičiu (0)

Mokyklinis maratonas baigėsi. Dvyliktokams – negrįžtamai. Nors aidint paskutiniam skambučiui ne vienam nubiro graudulio ašara, jaunystės polėkis stipresnis už nostalgiškas emocijas. Todėl tikrai ne per drąsus „Žvilgsnio“ pašnekovės Danutės Matelytės prisipažinimas, kad laukė to paskutinio, kuris yra pradžia naujų pasirinkimų, galimybių ir išbandymų.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook