Balsavimas

Ar rajone turėtų nelikti paminklų sovietiniams okupantams ir koloborantams?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Aktoriai jaunimą drąsino galvoti savo galva

Aktoriai jaunimą drąsino galvoti savo galva (0)

2020-02-02

Jaunieji teatro ir kino aktoriai Goda Petkutė ir Arnas Ašmonas važinėja po Lietuvą ir susitinka su jaunimu. Sausio pradžioje toks susitikimas įvyko Seredžiaus Stasio Šimkaus mokykloje-daugiafunkciame centre ir mokiniams paliko neišdildomą įspūdį.

Sužavėjo nuoširdumu

Kiekviena jaunystė turi savo guru. Panašu, kad serediškiams tokiais autoritetais, įkvėpėjais, mokytojais tapo juos aplankę jaunieji aktoriai.

Po susitikimo su Nacionalinio Kauno dramos teatro aktoriais G. Petkute ir A. Ašmonu Seredžiaus Stasio Šimkaus mokyklos-daugiafunkcio centro devintokė Eivina Parnarauskaitė instagrame pasidalijo tokiu tekstu: „Arnas ir Goda yra tie žmonės, kurie tiesiog įkvepia eiti toliau. Kažkada maniau, kad ypatingų žmonių nėra. Tačiau dabar galiu pasakyti, kad mano gyvenime jau yra. (...) Mane visada žavėjo paprastumas ir nuoširdumas, o jie būtent pasižymi tokiomis savybėmis! (...) Šiandien turėjau nuostabias 2 valandas! (...) Per tas dvi valandas tiek visko vyko mano viduje. Viskas, ką pasakojo Arnas su Goda, buvo taip artima. Pasisėmiau tiek daug geros energijos, motyvacijos, noro dirbti su savim ir tobulinti save kaip asmenybę. Žinokit, viskas yra įmanoma, net jeigu kiti ir sako, jog tau nepavyks! Klysti nereikia bijoti, nes nepasiklydę nerasim ir takelio.“

„Žvilgsniui“ devintokė Eivina papasakojo, kad tai nebuvo jos pirmasis susitikimas su šiais aktoriais – buvo juos mačiusi Nacionalinio Kauno dramos teatro scenoje, spektaklyje „Lė-kiau-lė-kiau“. Moksleivių išvyką į teatrą surengė mokykla. Spektaklis pagal Daivos Čepauskaitės pjesę „Lė-kiau-lė-kiau“, režisierė Eglė Kižaitė, yra įtrauktas į mokinių Kultūros paso programą.

„Ir po spektaklio bendravome su Goda ir Arnu – jie labai paprasti. O mokykloje į susitikimą ėjo 4-10 klasių mokiniai. Aktoriai kalbėjo apie motyvaciją, baimes, pasitikėjimą – tai labai svarbu jaunimui. Man labai įstrigo jų šūkis: „Reikia galvoti savo galva!“ – pasakojo Seredžiaus Stasio Šimkaus mokyklos-daugiafunkcio centro devintokė E. Parnarauskaitė.

Nuvažiuoti ir paklausti!

Aktorė G. Petkutė, kuriai pirmajai gimė mintis pavažinėti po Lietuvą, irgi sakė, kad su mokiniais stengėsi nuoširdžiai kalbėtis apie tai, kas svarbu ir įdomu jaunam žmogui. „Pasinaudodami proga scenoje prieš jaunus žmones, nusprendėm pakalbėt ir apie tai, kas aktualu. Ir dabar, ir kažkada, ir ateityje. Temos, kurios neturi pabaigos. Baimės, tikslų, patyčių, meilės, tolerancijos... Pakalbėti garsiai apie tai. Kaip norisi ir kiek norisi“, – sakė aktorė.

Susitikimų idėja, pasak Godos, gimė netikėtai: „Kai šitam sezone su Arnu pradėjome filmuotis seriale „Moterys meluoja geriau“ kaip pora – Laura ir Arčis, sulaukėm daug dėmesio iš jaunų žmonių su įvairiausiais komplimentais. Nuoširdžiai stengdavausi jiems atrašyti, ir tai suteikdavo jiems labai daug džiaugsmo. Ir tada gimė mintis nuvažiuot pas juos ir paklaust: o jūs kaip gyvenat?“

Tačiau tas nuoširdžių atsivėrimų noras jaunojoje aktorėje glūdėjo seniai – nuo vaikystės.

„Kadangi pati iš mažo kaimo, labai mažo kaimo, kuriame galėdavau tik pasvajot, kad kas skirtų man laiko ir dėmesio, pabendrauti ar tiesiog pabūt šalia man žinomo ir mano, vaiko, akimis faino žmogaus! Gyvai, akis į akį, širdis į širdį, apkabint ir paglostyti. Tai dariau ir dėl to, kad pati to neturėjau, o ko neturi vaikystėje pats, nori tai užaugęs kompensuoti. Tai mano duoklė, jei galima taip pasakyti, paremta absoliučiu nuoširdumu“, – atviravo Goda.

Aktorė užaugo Šilutės rajone, Katyčių kaime, ir žino, kad maži miesteliai ir kaimeliai neretai lieka nuošalyje. „Tai mes būtent į juos pirmiausia atkreipėm dėmesį. Mokyklų aplankėm dešimt, gal daugiau, liko dar kokios septynios. Labai džiaugiamės, jaučiamės kaip piligrimai, piligriminėj kelionėj. Darom tai iš idėjos. Kai kurių tik klausdavom, gal kurą gali mums kompensuoti. Bet jei ne, tai ne. Jokių uždarbių nebuvo mūsų galvoje“, – pasakojo G. Petkutė.

Pramušti sieną

Mūsų kraštietis A. Ašmonas teigė, kad tos kelionės po Lietuvą – iš noro bendrauti akis į akį, be jokių statusų ir nereikalingų sienų. Toks bendravimas labiausiai džiugina abu jaunuosius aktorius.

„Mes nemažai aplankėm mokyklų ir nemažai dar liko. Na, o jaunimas labai įvairus, visokių sutikom. Drąsiausi – tai Kauno trečiokai. Vaikai tokie drąsūs ir protingi, kaip jie protingai dėstė mintis! Kalbėjom su jais apie toleranciją, patyčias, gėdą, motyvacijas, ir negalėjau patikėti, kad tokio amžiaus žmonės gali taip protingai apie tai kalbėt. Jie viską supranta ir viską žino! Su Goda net susižvalgėm ir pajuokavom: tai apie ką su jumis kalbėtis, jūs viską puikiai žinot!“ – įspūdžiais dalijosi aktorius.

Vyresniųjų klasių moksleiviai, paaugliai, pasak Arno, kitokie: vieni drąsesni, kiti kuklinasi, kiti bijo, kiti labai save demonstruoja. „Buvo visokių, ir, žinoma, be proto įdomu visus pažinti, nes visi labai unikalūs. Tik visada gaila, kad mes susitikimui turim valandą, nes dažniausiai tik susitikimo pabaigoje mokiniai pradeda atsipalaiduoti ir su mumis bendrauti laisvai“, – pastebi A. Ašmonas.

Tačiau pasiekti atvirumo – pramušti sieną – jauniesiems aktoriams visada pavyksta. „Kartais labai sunku pramušti tą sieną tarp jų ir mūsų, o tai ir yra mūsų kelionių tikslas – bendrauti akis į akį, be jokių statusų ar nereikalingų sienų. Ir, žinoma, labai džiaugiamės, kad tai pavyksta, o pavyksta visada, nors ir į susitikimo pabaigą“, – sakė pašnekovas.

Smalsu buvo sužinoti ir apie kitus kraštiečio, iš Smalininkų kilusio, aktoriaus darbus, užsiėmimus ir kaip tarp jų randa laiko važinėti į susitikimus su jaunimu?

„Taip, darbų yra daug. Turiu nemažai einamų spektaklių, jei neklystu, tai 12 skirtingų spektaklių įvairiuose miestuose: Šiauliai, Kaunas, Panevėžys, Vilnius... Tapau tokiu keliaujančiu aktorium, ir man tai labai patinka. Patinka pakeisti aplinką, vaidinti skirtinguose teatruose, susitikti su tų teatrų aktoriais. Manau, čia mano arkliukas, mane tai veda į priekį, nors ir nelieka laisvo laiko“, – pasakojo Arnas, tariantis dėl interviu visai ne juokais sakęs, kad lengviausiai tam rastų laiko naktį.

Nes šiuo metu savo laiką Arnas užpildo vis kitokiomis veiklomis. „Šios kelionės su Goda, neseniai teko repetuoti ir pasirodyti „Eurovizijoje“ su Dominyku Vaitiekūnu, dar garsinu nemažai animacinių filmų ir ne vienoje garso studijoje, todėl tenka keliauti ir Vilniuje, ir Kaune, o dar ir serialo filmavimų buvo nemažai, – savo darbus vardija aktorius ir priduria – nė kiek tuo neabejodamas: – Bet kai darbas yra labai mylimas ir teikia tik geras emocijas, tai negaila, kad to laisvo laiko nelabai yra. Pavargstu? Žinoma. Bet vakare pagalvoji, pamąstai, ar viskas pavyko, ką norėjai šiandien padaryt, ir jeigu viskas tikrai pavyko ir džiaugiesi rezultatu, tai jau vien nuo to tampi šiek tiek mažiau pavargęs. Ir, žinoma, dar daug visokių idėjų guli galvoje, kurias norisi įgyvendinti.“

Belieka palinkėti to, ko Godai ir Arnui palinkėtų visi juos pažinę ir pamilę jaunuoliai: tepavyksta įgyvendinti tai, kas ir kitus motyvuoja veikti, siekti, džiaugtis ir džiuginti.

Danutė Karopčikienė« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook