Iš Seredžiaus – į Turkiją

Iš Seredžiaus – į Turkiją (2)

2010-04-03

Seredžiaus pagrindinė mokykla dalyvauja tarptautiniame projekte „Geras elgesys sporte - geras elgesys gyvenime". Kovo mėnesį du mokiniai su mokytojais važiavo į Turkiją.

Kelionės į Turkiją šiek tiek prisibijojau - kaip bendrausime su projekto dalyviais, kur teks gyventi, kaip mane sutiks šeima (žinojome, kad gyvensime šeimose). Todėl iš žiemiškos Lietuvos išvykau truputį susirūpinęs.
Pagaliau atvykome į pavasarišką Izmirą. Mokykloje mus su Laura pasiėmė šeimos, kuriose mums teks gyventi. Šeimoje buvo du vaikai: visiškai maža mergytė ir trylikametis berniukas Berkay. Su juo daugiausia ir bendravau, nes jis vienintelis šeimoje kalbėjo angliškai. Mano nerimas išsisklaidė kaip dūmas, nes šeimoje visi buvo labai draugiški ir geri.
O dienos bėgo labai greitai. Įsisukome į darbo, susitikimų, ekskursijų sūkurį. Darbas darbu, bet didžiausią įspūdį paliko kelionės. Ko gero, pats įsimintiniausias dalykas iš šios kelionės buvo apsilankymas antikiniame Efeso mieste. Tai miestas su tūkstantmete istorija. Nesuprantama, kaip tų laikų žmonės be šiuolaikinių statybos technologijų pastatė tokius statinius. Tai, kas buvo skaityta, girdėta ir matyta, iškilo prieš mūsų akis.
Ir Izmiro mieste įspūdingai atrodė agora, akvedukai, muziejų eksponatai. Miestas nepaprastai gražus, ypač naktį. Vieną vakarą kartu su šeima važiavome į restoraną vakarieniauti. Miesto žiburiai, atsispindintys vandenyje, atrodė nepaprastai gražiai.
Dienos, pilnos įspūdžių, prabėgo greitai. Grįžome į snieguotą Lietuvą, bet palaikome ryšius su naujaisiais draugais.

Edvardas Žilevičius
Seredžiaus pagrindinė
mokykla, 9 kl.« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook