Kai žinai, ko sieki

Kai žinai, ko sieki (0)

2009-02-27

Su Vilmantu Gvildžiu susitikome atsitiktinai – jaunuolis atėjo į redakciją atsiimti kryžiažodžio sprendimo loterijoje laimėto prizo – knygos.

Vienuoliktokas Vilmantas gyvena Švendriškių kaime ir rajono laikraštį „Šviesa" sakė pavartąs, kad žinotų, kas aplinkui dedasi, paskaitąs, kas jam įdomu. Tąkart jį sudomino ne tiek kryžiažodis, kiek prizas – knyga „Lietuva. 101 įdomi vieta". Nesunkiai išsprendė kryžiažodį, paskambino ir padiktavo atsakymą. Jis gavo geidžiamąją knygą – sėkmė vaikinui nusišypsojo.
Tačiau siekdamas gyvenimo tikslo Vilmantas nelinkęs pasitikėti tik sėkme. Žinant, ko nori, reikia atkaklumo, užsispyrimo ir darbo.
„Esu pasirinkęs tiksliuosius mokslus, svajoju apie biochemijos studijas", – savo planus atskleidė vienuoliktokas. Vilmantas mokosi Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijoje. „Gimnazijoje skiriasi mokiniai, jų požiūris į mokslą. Mokiniai motyvuotesni, drausmingesni", – lygina Vilmantas, nes yra mokęsis ir kitose mokyklose.
Ar mokytis yra sunkus darbas? „Darbas gal pabostų, o mokytis – ne. Tai tampa mano pomėgiu, – sakė Vilmantas. – Yra mokinių, apdovanotų gabumais, jiems viskas sekasi dešimtukais. Man reikia dirbti, kad galėčiau pasiekti to, ko noriu."
O iš kur tas žinojimas, ko nori, iš kur motyvacija mokytis? „Kaip ir daugeliui, 5-7 klasėje buvo mokymosi krizė, bet 8 klasėje pamėgau biologiją. Ir mokytojos vis ragindavo pagalvoti apie ateitį. Supratau, kad mano profesija bus susijusi su biologija", – pasakojo vaikinas.
Atrodo, taip paprasta – žinoti, ko nori, ko sieki. Gera, kai tas žinojimas ateina anksti. Linkime, kad Vilmantas pasiektų.« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook