Kiną žiūrėjo feisbuko aikštelėje

Kiną žiūrėjo feisbuko aikštelėje (0)

2018-07-03

Pusantro šimto kino gerbėjų birželio 15-ąją suvažiavo į prie turgaus esančią feisbuko aikštelę. Čia pirmą kartą Jurbarke surengtas „drive in“ kino seansas, kai filmas rodomas pastatytame ekrane, o garsas transliuojamas tiesiai į automobilių radijo imtuvus.

Neįprasto renginio sumanytojai – puikiai jurbarkiečiams iš įvairių renginių žinomi Tadas Radišauskas ir Ovidijus Andriulaitis. Kadangi kino seansai, stebimi iš automobilių, nėra jokia naujiena ir vyksta ne tik užsienyje, bet ir Lietuvoje, duetas nusprendė pabandyti idėją įgyvendinti Jurbarke.

Pirmajam seansui organizatoriai pasiūlė lietuvišką filmą „Klasės susitikimas. Berniukai sugrįžta“.

„Sugalvojome prieš porą mėnesių. Reikėjo padaryti nemažai namų darbų – susirasti ir išsinuomoti įrangą, suderinti leidimus dėl aikštelės, gauti rajono tarybos pritarimą, kad pirmąjį renginį galėtume daryti nemokamai. Filmą taip pat nuomojome. Sunkumų buvo, padarėme klaidų, bet viskas daugiau ar mažiau pavyko“, – sakė T. Radišauskas.

Pasak Tado, smagiausia, kad renginys nesuerzino aplinkinių namų gyventojų. Kai kurie jų iš anksto skundėsi ir nuogąstavo, kad bus daug triukšmo.

„Tie, kas buvo, patvirtins – pusantro šimto žmonių filmą žiūrėjo visiškoje tyloje. Veikė tik keleto automobilių varikliai. Kitaip ir būti negalėjo, nes garsas buvo transliuojamas į mašinų radijo imtuvus. Šiek tiek triukšmo kilo tik pasibaigus seansui, kai paklausiau žiūrovų, ar jiems patiko. Tada kelis kartus spustelėjo signalus, sušuko. Ir viskas“, – džiaugėsi T. Radišauskas.

Tačiau ne viskas ėjosi taip sklandžiai, kaip organizatoriai tikėjosi. Po pirmojo seanso vaikinai tikina supratę, kad teks pasirūpinti didesniu ir geresniu ekranu. Taip pat ryškiau rodančiu projektoriumi.

„Planavome filmą pradėti rodyti dešimtą valandą, tačiau pradėjome tik apie vienuoliktą. Tiesiog buvo per šviesu. Teks keisti ekraną, jį pasidarėme padedant rėmėjams – „Detavitai“ ir įmonei „Žvyrkelis“. Nors nuomotas projektorius buvo tikrai galingas, kol smarkiau nesutemo, trūko vaizdo ryškumo“, – tikino pašnekovas.

Kitam seansui organizatoriai planuoja nuomoti galingesnį projektorių. Kita įranga greičiausiai liks tokia pati. Tai specialus radijo siųstuvas, kuriuo automobilių grotuvams perduodamas filmo garsas.

Tačiau kada tiksliai kinas bus rodomas dar kartą, kol kas neaišku. Vyrai tikina nenorintys atsibosti ir patirti finansinių nuostolių. Pirmą kartą už bilietus po du eurus rinkę organizatoriai sako, kad lėšų pakako atsiskaityti už įrangos bei filmo nuomą ir padengti kitas išlaidas, tačiau pelno nebuvo.

„Abu su Ovidijumi esame jurbarkiečiai ir norime, kad miestas būtų gyvas. Tačiau kas per daug, tas – negerai. Todėl kitą seansą planuojame rudenį. Galbūt tai bus ekranas ant vandens, karjere. Galbūt kažkas kito“, – svarstė T. Radišauskas.

Vaikinai taip pat tikisi, kad bėgant laikui lauko kino seansus jie galės rengti ir aplinkiniuose miestuose. Galbūt tada ši veikla ir taps nedideliu verslu.

Lukas PILECKAS« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook