Balsavimas

Ar rajone turėtų nelikti paminklų sovietiniams okupantams ir kolaborantams?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Kviečia žaisti frisbį

Kviečia žaisti frisbį (0)

2015-02-02

Vienas frisbio pradininkų Jurbarke - Paulius Vasiliauskas.

Ar žinote vienintelį pasaulyje grupinį sportą be teisėjo? Jį žaidžia taip pat ir pas mus Jurbarke. Na gerai, gana sukti galvą. Tai frisbis! Lietuvoje šis žaidimas nėra labai populiarus, tačiau labiau pasidomėjus, galima atrasti nemažai organizuojamų varžybų. Štai, pavyzdžiui, šeštadienį Jurbarke vyko frisbio varžybos „Ledinis diskas Jurbarkas“. Jurbarke prieš daugiau nei dešimt metų susikūrė frisbio komanda „Velniai“. Ši komanda dalyvavo ne vieneriose varžybose tiek Lietuvoje, tiek Europoje.

Frisbis (dar galima vadinti ir ultimeitu arba lėkščiasvydžiu) yra greitas, techniškas, reikalaujantis taktinių įgūdžių, smagus žaidimas su pagrindine „fair play“ (garbingas žaidimas) taisykle. Aikštelėje žaidžia dvi komandos. Kiekviename aikštelės gale yra įskaitinė taškų zona, kuriose komandos stengiasi pelnyti taškus. Taškas pelnomas tada, kai žaidėjas perduoda kitam savo komandos žaidėjui, esančiam varžovų taškų zonoje, diską (lėkštę). Negalima bėgti su disku (lėkšte) rankose. Pagavus jį, reikia stengtis kuo greičiau sustoti. Žaidėjai aikštelėje yra atsakingi už savus taisyklių pažeidimus ir klaidas. Savo tarpusavio ginčus sprendžia patys. Šio žaidimo prasmė – frisbee propaguoja sportinį teisingumą ir garbingą elgesį griežtą taisyklių laikymąsi ir tikrąjį žaidimo malonumą. Skatinamas konkuruojantis žaidimas, bet jokiu būdu ne žaidėjų pagarbos vienas kitam kaina.

Jurbarkietis Paulius Vasiliauskas frisbį pradėjo žaisti prieš kelerius metus ir nepaliauja iki šiol. Vaikinas sako, kad jį sudomino skate parke besilankantys draugai, kurie tuo pačiu buvo ir riedlentininkai. Paulius matydavo, kaip jie ten vis pasimėtydavo disku. Prisijungė ir jis: „Taip ir pradėjau karts nuo karto ateiti į treniruotes ir visai patiko pati žaidimo esmė. Taip pat žavėjo ir tai, jog tai netradicinis žaidimas. Jį žaidė maža dalis žmonių, bet atmosfera, kurią sukurdavo žaidimas labai patikdavo. Dėl to vis labiau ir labiau pradėjau treniruotis. Nelaikau savęs geru žaidėju, bet žaisti smagu, nes visada labai aktyviai dalyvauji žaidime. Nesvarbu, ar pirmą kartą pradedi žaisti ar ne, bet judėti pradedi nuo pat pirmųjų minučių bėgant priešininkų komandos link“. Pauliui antrina ir Artūras Danielius, kuris taip pat aktyviai žaidžia frisbį ir priklauso jurbarkiečių komandai „Velniai“. Artūras siekia populiarinti šį sportą ir pritraukti kuo daugiau jaunuolių.

Frisbį ne per seniausiai pirmą kartą išbandęs Klaidas Laskevičius liko labai patenkintas. Klaidas sako, kad „tai labai puikus žaidimas, atrodo paprastas ir nuobodus, kol nepabandai. O iš tikrųjų, tai daug jėgų, mąstymo, reakcijos bei ištvermės reikalaujantis rimtas sportas“.

Paulius ir Artūras kviečia visus norinčius išbandyti ir prisijungti prie šio sporto. Su jais susisiekti galima per socialinį tinklalapį „Facebook“ ir susitarti dėl treniruočių.

Raimonda Jokubauskaitė« AtgalVideo rekomendacijos:

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook